* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Goliath deer domaci orah

Go down 
+2
chumaman
ILIJA GELO knives
6 posters
AuthorMessage
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 10:13 am

Evo deer hunter brusen do ledja po zelji sa malo manjom sirinom sjeciva nego original
Goliath deer domaci orah 16ayyxf
Goliath deer domaci orah 16ayyxf
Goliath deer domaci orah 2zem3ie
Goliath deer domaci orah 261ma0o
Goliath deer domaci orah Fbf6dy
Goliath deer domaci orah 28wgpwi
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 10:46 am

Orah odličan....bez obzira na brzinu fotke( pogledaj malo tutorijale kako snimati nož
kadrovi su ti dosta čudni) primjetio sam relativno loš finiš oraha(brzaš) tj. tragova nepređenih finijim gritom....i ostaje Profil drške na kojem trebaš tek poraditi , ove sise na doljnjoj strani drške to nisu Razz

Volju imaš sad usvajaj finese preko su potrebne za napredak. cheers

Mislim da o TO ne bih ni ulazio u raspravu jer tople vode treba zagrijati Laughing  
a i prilično sam radikalan po tom pitanju...vrlo me teško uvjeriti od oka. Wink
Back to top Go down
Vilcambu




Posts : 63
Join date : 2015-06-26

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 2:17 pm

Nož mi se sviđa. Sto se tiče drške neka mora a neka ne mora biti profilirana samo zaobljena, ovako kako si ti napravio, ovisi o debljini materijala koji stavljaš, veličini i debljini noža itd... Koliko vidim tvoja je malo deblja pa bi dobro došlo malo ju stanjiti prema ricassu. A TO ako si ga napravio po papirima onda je bolji sigurno od 95% noževa koje doma imamo i time je vise nego dobar za veliku većinu ljudi cheers. Za fotografiju sam i ja velika truba ali to sam riješio vrlo jednostavno, susjed se bavi amaterski fotografijom i on mi to odradi.
Nadam se uskoro tvojim novim radovima.
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Infamous-Blades-1474102002828512/?ref=h
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 2:34 pm

Vilcambu hvala lijepa... ovaj je stanjen prema ricassu al ne znatno... da sam tanje isao izgubio bi grip definitivno... lezi u ruci idealno.. a jednostavno volim ovakve drske pa kom se svidjale kom ne ja ih radim i pasu mi u ruci a drzao sam svakakvi. Sto se tice TO ja nezz kako da idealnije okalim ako imam sve kako treba i kako se radi
Back to top Go down
Vilcambu




Posts : 63
Join date : 2015-06-26

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 2:39 pm

Onda je sve 5 oće slika da prevari.
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Infamous-Blades-1474102002828512/?ref=h
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 2:49 pm

Mah ja sam tele za sliku a ocito da cu morat poraditi i na tom
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 5:29 pm

golijat wrote:
Vilcambu hvala lijepa... ovaj je stanjen prema ricassu al ne znatno... da sam tanje isao izgubio bi grip definitivno... lezi u ruci idealno.. a jednostavno volim ovakve drske pa kom se svidjale kom ne ja ih radim i pasu mi u ruci a drzao sam svakakvi. Sto se tice TO ja nezz kako da idealnije okalim ako imam sve kako treba i kako se radi

Debljina rucke kod ricasso 19mm .....na sredini 22mm i dupe moze 19mm , moze i malo manje , zavisi od oblika ......................Merenja su za tacke /sredina/ po sirini rucke ....... Meni su to idealne mere Very Happy

Inace noz mi se jako dopada Very Happy  Ne znam samo zasto ostavljas toliko mjesta od rucke do pocetka grinda ?? Ja bih to grindao od tacke gde pocinje ugao ........ a orah JAKO voli da ga navlaznis malo vodom , ostavis preko noci i sutradan brusni papir ...............nekoliko puta tako i................ Very Happy
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 5:53 pm

Hvala na konkretnim savjetima svakako cu se potrudit da se vodim ovim mjrama pa cu vidit
Back to top Go down
ivo




Posts : 192
Join date : 2011-11-04
Age : 60
Location : Zagreb

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeThu Mar 16, 2017 1:46 am

Zaista, jako lijep komad oraha na dršci, dobro gazda Chumy veli. To bi morao biti neki komad od korijena, na kundaku bi prekrasno izgledao...
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeThu Mar 16, 2017 12:38 pm

Lijepo. Meni se sviđa Smile
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitimeThu Mar 16, 2017 2:55 pm

Ja imam rodjaka koji se bavi profesionalno stolarijom radi za tr centre isl. Uglavnom hala puna drveta pa ostavi ovako meni. . Najljepsi dijelovi oraha su premali da bi on izradio stol il klupu pa umjesto da lozi ostavi meni tako da imam srecu bas nenormalnu da dobijam stalno ovakve komade..
Back to top Go down
Sponsored content





Goliath deer domaci orah Empty
PostSubject: Re: Goliath deer domaci orah   Goliath deer domaci orah Icon_minitime

Back to top Go down
 
Goliath deer domaci orah
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Deer Hunter&Goliath junior
» Forumi - domaci
» Goliath Boar
» Bowie vs Deer Hunter
» Golath deer hunter

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: