* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 pitanje oko grindera

Go down 
4 posters
AuthorMessage
zeus 1




Posts : 10
Join date : 2017-03-04
Location : Bjelovar

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeThu Mar 09, 2017 2:02 pm

Vidim da svi uglavnom izrađujete kopije KMG grindera. Meni se čini jednostavnije za izradu model(ne znam kako se zove)onaj što španajuči kotač ima feder u cijevi(znači stoji na cijevi koja ulazi u drugu cijev i unutra je feder)nego da ima onu izduženu ruku sa federom ispod. Ne znam dal sam to baš dobro objasnio. Uglavnom zanimaju me neke prednosti jednog ili drugog.
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeMon Mar 13, 2017 5:20 pm

pitanje  oko grindera Wp_20112
pitanje  oko grindera Wp_20111



nema neke prednosti. ista funkcija, jednostavnije i manje elemenata/dijelova.
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
zeus 1




Posts : 10
Join date : 2017-03-04
Location : Bjelovar

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeMon Mar 13, 2017 11:18 pm

Hvala na odgovoru,to me je zanimalo. Jel to tvoj rad?
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeTue Mar 14, 2017 5:59 am

zeus 1 wrote:
Hvala na odgovoru,to me je zanimalo. Jel to tvoj rad?

Da. Sve je lako napraviti samo treba htjeti.
I ovaj unutarnji komad je puni. Nije cijev. Manje vibracije.traka je 2600mm a može još 800 mm van. Duža traka nije puno skuplja a duže traje.
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
zeus 1




Posts : 10
Join date : 2017-03-04
Location : Bjelovar

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeTue Mar 14, 2017 6:25 am

A gdje uzimaš trake?
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeTue Mar 14, 2017 7:26 am

zeus 1 wrote:
Vidim da svi uglavnom izrađujete kopije KMG grindera. Meni se čini jednostavnije za izradu model(ne znam kako se zove)onaj što  španajuči kotač ima feder u cijevi(znači stoji na cijevi koja ulazi u drugu cijev i unutra je feder)nego da ima onu izduženu ruku sa federom ispod. Ne znam dal sam to baš dobro objasnio. Uglavnom zanimaju me neke prednosti jednog ili drugog.

Ima razlike i to kako ...............koje su zakljuci sam Very Happy Jedna od njih je V-I-B-R-A-C-I-J-E .Ima razloga zasto se prave od debelog celika ....................Probaj grinder sa federom u cjevi da teras recimo 50 m/s Very Happy Onda , Tracking ....................za savrsen grind /posebno pocetak grinda ..kako se vec strucno zove , kais ne sme da bjezi ni stotu milimetara kada ga pritisnes zdravo nozem dok grindas ..........Ali to su sitnice vazne za profi majstore ...koji su izgrindali na hiljade i valjda vezanih ociju bi izgrindali bolji noz od mene , pa znaju razlike i znaju sta im treba .Nama je svakakav dobar , bitno je da se okrece i da jede celik Laughing
Back to top Go down
zeus 1




Posts : 10
Join date : 2017-03-04
Location : Bjelovar

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeTue Mar 14, 2017 8:24 am

a tko radi sa 50m/s???
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeTue Mar 14, 2017 11:38 am

zeus 1 wrote:
a tko radi sa 50m/s???
Oni koju mogu Very Happy I sa vise od 50 m/s ...........Pogledaj koliko brzo je ovaj cica od parce celika izgrindao noz ...na odprilike oko 37 m/s , na 40 profilira blank i 36 grit grit traka grinda
bivel ...............prosto jede celik Laughing

https://www.youtube.com/watch?v=kvlKfzW12d0

Back to top Go down
zeus 1




Posts : 10
Join date : 2017-03-04
Location : Bjelovar

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeTue Mar 14, 2017 12:19 pm

Da a to mu je sigurno prvi nož Razz .
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeTue Mar 14, 2017 2:14 pm

mase nikad ne škodi. Wink  kad je grinder u pitanju...

Back to top Go down
zeus 1




Posts : 10
Join date : 2017-03-04
Location : Bjelovar

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeTue Mar 14, 2017 2:25 pm

slažem se da masa ne smeta,nisam ni mislio radit nešto lagano. No zanimalo me dali ima neke bitne razlike između KMG modela i (ne znam kako se zove)onog gdje ide feder u cijev?
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeTue Mar 14, 2017 3:29 pm

Ne vjerujem funkcija španera je zadovoljena a sad u kojem će tehničkom obliku to biti
manje važno Wink
Back to top Go down
zeus 1




Posts : 10
Join date : 2017-03-04
Location : Bjelovar

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeFri Mar 17, 2017 5:26 am

Imam još jedno pitanje(malo blesavo). Jel ima veze ako konstrukciju grindera napravim od okruglih cijevi a ne kvadratnih. Pitam iz razloga sto su mi ove okrugle dostupnije(imam u firmi)
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeFri Mar 17, 2017 8:06 am

Nema , ali kako zamisljas da sve to uradis od okrugle cjevi ? Mirise mi da ce biti prekomplikovano resenje nego da kupis one sto nemas i zavaris ih za deset minuta Very Happy
Back to top Go down
zeus 1




Posts : 10
Join date : 2017-03-04
Location : Bjelovar

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeFri Mar 17, 2017 9:49 am

Pa zavarim ih isto kao četvrtaste. Vidim da je Magwin stavio puni profil(na ruku sa kotačičima) a ne cjev(da smanji vibraciju) Lakše mi je u firmi uzet staru poluosovinu nego tražit puni četvrtasti profil.
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeFri Mar 17, 2017 11:54 am

A kako mislis da sredis problem da se ne okrece ?
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeFri Mar 17, 2017 3:15 pm

sve se da ali pitanje je koliko je isplativo i praktično... onda bi morao glodat uzdužni kanal ili dva i praviti trn koji će držati ti tu srednju u istom položaju. ima xx varijanti ali opet... praktičnos ili isplativost. ne smije tu biti previše klamatanja ni u pravokutnom komadu. ubacio sam "intrument lim" u međuprostor da nema lufta a da ide glatko i lagano.
radije kupi barem ta dva pravokutna pa ostalo okruglo kako hoćeš. nije to neka invensticija.
moje te dvije pravokutne opet nose dva "u" profila 100x50mm.
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
zeus 1




Posts : 10
Join date : 2017-03-04
Location : Bjelovar

pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitimeFri Mar 17, 2017 3:31 pm

a vidim da ja previše kompliciram a to je ustvari dosta jednostavno za napraviti. Hebiga kad sam takav.
Trenutno mi tokar radi kotačiče i remenice pa onda krečem na sastavljanje.
hvala na sugestijama.
Back to top Go down
Sponsored content





pitanje  oko grindera Empty
PostSubject: Re: pitanje oko grindera   pitanje  oko grindera Icon_minitime

Back to top Go down
 
pitanje oko grindera
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Izrada grindera
» Pitanje
» belt grinder
» Nešto drugačije
» Imam pitanje

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: