* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 kuhinjski noz

Go down 
4 posters
AuthorMessage
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeWed Feb 01, 2017 4:44 am

Kako ide?

evo me sa jos jednim nožem Very Happy ovaj put kuhinjski Very Happy
celik je 1.2519 opusten na cirka 58 hrc i patiniran kiselinom

prije mjesec dana sam si nabavijo  sistem za stabiliziranje sa vakuum.
posto thuja ima ulja u sebi nije preporučeno stabiliziranje sa smolama i ostalim, pa sam probao sa uljem, pa cu vidjet koliko traje ili je izgubljeno vrijeme.

debljina noža je 2 mm
dužina 25
ostrica oko 13
drska je oblikovana da je malo deblja u sredini, tako da bolje stoji u ruci.

mmm to je to, ako imate koju ideju ili bilo sta slobodno napisite u komentarima Very Happy
kuhinjski noz  Dsc_0017
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeWed Feb 01, 2017 9:33 am

ne škrtari s fotkama Smile  čini mi se najs za suhomesnate proizvode Wink
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeWed Feb 01, 2017 11:25 am

xD samo jednu sam sliku napravio a vec je kod nove vlasnice xD

kulen i suhu slaninu reze bez problema Very Happy a i sve ostalo

samo sta taj celik odmah mijenja moju u dodir sa hranom .....
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 51
Location : Požega

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeThu Feb 02, 2017 2:40 pm

Lijepo. Drvo super izgleda.
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeThu Feb 02, 2017 2:44 pm

thx Very Happy za par tjedna ce bit controla stanja pa cu vidjet koliko valja napravit vacum sa uljem na tim drvima.
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeThu Feb 02, 2017 4:06 pm

Smile ups sad sam tek pohvatao...stabilizacja uljem ? Surprised za jedno sam siguran
to da je impregnirano tj zaštićeno uljem no međutim kako sam ja  to drvo doživio
kao vrlo meko (ali sexy mirisno)
sad još jedna slučajnost....Thuja oil
https://en.wikipedia.org/wiki/Thuja
kakva zbrka ali da i nešto naučimo cheers jedno ime za više drva
https://en.wikipedia.org/wiki/Tetraclinis
http://www.wood-database.com/thuya/
to je ta tvoja i solidno je tvrda 1160 Janki  Smile
preporučam Tru-oil za finiš drški  Wink
https://www.birchwoodcasey.com/Refinishing/Wood-Finishing/Tru-Oil®️-Stock-Finish.aspx
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeFri Feb 03, 2017 3:23 am

xD isto ime vise vrsta Very Happy

ova je tvrda ali ne konstantno, kamo su oci i okolo njih je malo tvrdje ostalo je mekse
pod vacumom je malo zraka izaslo i poslje je cjedilo viska ulje. boh cemo vidjet

probo sam true oil ali mi ne pase taj film sta ostane, izgleda ko lak :\
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeFri Feb 03, 2017 4:04 am

Stoga i je 'best' oil...sjaj se da regulirati brojem premaza te prelazom 00 čeličmom vunom
nakon svakog sloja...te svakako bitan detalj nema potrebe za višim gradacijama brusiva,
npr 600 grit max.
Još jedan plus...imam frenda gitarskog fanatika + skupe naked gitare...ne priznaje ništa sem Tru oila , on mi je i bio jedna od referenci.



npr. sve ostale kombinacije će ti brzo pokazati nedostatke u vidu bijelih fleka
ili naglašene crte/bjeline do koje nož bude u koricama.
Upravo sam taj detalj primjetio na nožu od našeg velemajstora Danijela kojeg
je vlasnik prodavao.
kuhinjski noz  13549210
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeFri Feb 03, 2017 4:52 am

mmmmmm valja ga ponovo probati, ipak sad imam vise iskustva od kad sam ga zadnji put probao xD

samo moram naci bocu u mom neredu xD
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeFri Feb 03, 2017 5:14 am

Smile Tru -oil je jako hlapljiv stoga uvijek uzmi najmanju bočicu po mogućnosti sprey
iako i s njim ima problem zaštopavanja kapice....ja sam jednostavno to riješio da sam je bacio jer mi je dopizdilo čišćenje i ispuhivanje iste a riješenje je mali odvijač i krpa za mazanje ukolo , tako samo izvijačem pritisnem i natopim krpu(sintetika obavezno) a sprey mi može koristiti duuuggo bez degradacije Tru oil-a.

Te ako ti je ostalo što u bočici slobodno to navuci u medicinsku špricu i napravi kapicu od voska da je začepiš cheers

Fotka primjera je ipak svijetlo drvo(breza) pa se lošije vidi ali na tanmom drvetu se još bolje razazna takva degradacija. Wink
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeFri Feb 03, 2017 12:32 pm

naso sam ga! Very Happy malo je cep bio zalijepljeni ali izgleda ok xD

cu probat ga prebacit u spricu Smile
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeFri Feb 03, 2017 2:26 pm

pljehtar wrote:
xD isto ime vise vrsta Very Happy

ova je tvrda ali ne konstantno, kamo su oci i okolo njih je malo tvrdje ostalo je mekse  
pod vacumom je malo zraka izaslo i poslje je cjedilo viska ulje. boh cemo vidjet

probo sam true oil ali mi ne pase taj film sta ostane, izgleda ko lak :\

To sto ostane je cisti vosak ..............i meni ne pase Very Happy Izgleda mi kao prevara Evil or Very Mad Znam da sam pogresio posto sam stavio previse slojeva ali laneno ulje mi dovoljno za sada ......
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeFri Feb 03, 2017 5:09 pm

Razz gdje će tebe da zahebu Sad
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeSat Feb 04, 2017 11:45 am

chumaman wrote:
Razz gdje će tebe da zahebu Sad


Tru-oil i ono dansko ulje su ista stvar ........Rastopljen vosak u neku hemikaliju i mozda malo ulja ....................nisam li u pravu ? Ono sto ostane na povrsini kada se osusi je cisti bjeli vosak Very Happy
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitimeSat Feb 04, 2017 12:58 pm

Keltan wrote:
chumaman wrote:
Razz gdje će tebe da zahebu Sad


Tru-oil i ono dansko ulje su ista stvar ........Rastopljen vosak u neku hemikaliju i mozda malo ulja ....................nisam li u pravu ? Ono sto ostane na povrsini kada se osusi je cisti bjeli vosak Very Happy

Razz nisi,nisi....pogledaj još jednom video...kakav khurčevi vosak study
https://en.wikipedia.org/wiki/Danish_oil

gdje je tu vosak?

There is no better oil finish! Tru-Oil Gun Stock Finish has been the professional’s choice for gunstock finishing for more than 30 years. Its unique blend of linseed and other natural oils dries fast, resists water damage and will not cloud, yellow or crack with age.

aj sad samo se malo zekam Smile
Back to top Go down
Sponsored content





kuhinjski noz  Empty
PostSubject: Re: kuhinjski noz    kuhinjski noz  Icon_minitime

Back to top Go down
 
kuhinjski noz
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» brzi kuhinjski

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: