* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Tanjurasta brusilica

Go down 
+3
davor_vfr
pljehtar
bezribic
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 09, 2016 11:48 am

Ovakva montaza mi dozvoljava da koristim najvecu brzinu koja ima disk /obod / .......postavim postolje koso i kod grindanja ce cela povrsina onoga sto grindas biti na povrsini gde imas konstantnu brzinu diska / m/s  /  . Al sam objasnio .............. Laughing
Moj disk je 25cm. Dia. i ne mogu koristiti platnene smirgle posto nema trake te sirine da kupim .Ali mislim da sam danas nasao resenje za ljepljenje   Very Happy Na papir cu zaljepiti traku koja lepi sa obe strane a na disk ona zastitna folija koja stiti tu dvostranu traku .Ne bas ta ali ista takva u jednom komadu .Poenta mi , ona strana koja ide na ljepilo bice lice na disk kada je zaljepim .....Mislim da ce veza izmedju trake i folije biti dovoljno snazna da drzi papir ........i naravno tako lako cu ne samo skidati papir vec cu moci menjati razlicite papire ... ostale cu cuvati zaljepljene na onu mrsnu hartiju za pecenje Very Happy Mislim da ce funkcionirati ............
Back to top Go down
max35




Posts : 103
Join date : 2012-12-01

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 09, 2016 12:30 pm

Moj disk je promjera 28 cm a smirgl-traka u zavisnosti 13,14 cm i lijepim je kao tri trake s tim da prvu lijepim po sredini a poslije ove dvije sa strane,visak osjecem-poravnam sa diskom.Mozes probati i uvjeriti se da se ti spojevi ili prelazi uopste ne osjete pri brusenju....
Ako su nozevi u pitanju savrseno ravne grindove mozes dobiti
Tanjurasta brusilica - Page 2 2n84lf9
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 09, 2016 3:30 pm

Necu probati to ni pod razno ! A savetujem i tebe da ne radis to vise .No , no , no   .... Koliko okretaja ima tvoj motor ? Moj je 3000 obrtaja i 25cm. precnik disk , znas li koja je to brzina na ivici diska ? 40 metara u sekundi ..........40 metara !! Znas li koliki obrtni momenat ima tada ?? Znas li sta ce se desiti ako SLUCAJNO odlepi bar jedan dva milimetara neki deo od tih sastavljenih papira ????? A ti ne mozes da primetis to dok radis zbog inercije koje ima od brzine ?? Znas li koliko je jak taj papir sa platnom  ? Mogu samo pretpostaviti sta se moze desiti i kakve povrede su moguce .Razmisli dobro pre nego nastavis sa time .Nije pitanje da ce se to jednom desiti ...to ti garantiram ! Ili smanji precnik ili koristi obicne trake .............Max , nemoj me samo pogresno shvatiti ..........Mislim da ce se i mnoge druge kolege sloziti sa ovim .
Back to top Go down
max35




Posts : 103
Join date : 2012-12-01

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeSat Dec 10, 2016 10:34 am

Ok je za tvoju zabrinutost.Moj mot.je od ves masine i ide preko remenice...obr.je oko 1400...sto i nije bas velika brzina naspram 3000...Radim dosta vremena na toj brusilici i nikakvih bojazni i problema nemam za odljepljivanje smirgla ako se dobro povede racuna pri lijepljenju...pozz
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 14, 2016 1:51 pm

Industirski fen je zakon za odljepljivanje trake .Koja sam ja budala sto nisam probao ranije Rolling Eyes Zagrejao sam brusni papir i izasao je ceo ......ostalo malo neostika na staklolit ali vrlo lako se skida sa nitro ..... Novu traku sam zaljepio trakom koja ljepi sa obe strane Laughing Nisam imao strpljenja da ljepim mrsnu hartiju na disk . Videcemo sta ce se desiti kada treba da je skinem , ili cu najebati ili ce ici lako , pojma nemam bounce
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 27, 2017 4:18 pm

Da reknem nesto dok me nas Admin nije banirao   Laughing  Ok , da ne otvaram novu temu .......... Very Happy  Evo zadnjeg alatcica koji sam napravio ,nema vise plikova na ruke  od smirglanja drveta  Twisted Evil  Easy way Razz  Motorcic je 12V od ABS sistema automobila i dosta je jak . Malo sam modificirao  ovaj stabiliziranu usmjerink 12V i sada radi od 6V do 37 V Very Happy Na 6V motorcic ima 1900 obrtaja u minuti i je taman za lakse /finije profiliranje/ dok na 36V ide 7700 obrtaja   i jede drvo kao da je guma Very Happy Sada je prasina problem Shocked   Osovina motorcica je 8mm pa sam ove cilindre /orah je drvo / izbusio isto 8mm i rukom ih je moguce nabiti na osovinu a uz pomoc noza lako ih je skinuti za zamjenu .Jedno je oko 22mm drugo je oko 55mm .Za sada su taman da uhvatim svaku krivinu u rucke koje pravim .Ako treba lako istokarim jos koju dimenziju  .Brusni papir ljepim  neostikom i drzi .....Posto slike mnogo bolje pricaju  od mene evo neka .................

Prva slka je aparatcic za merenje okretaja el.motora ...............komsija mi winkler pa Very Happy
Tanjurasta brusilica - Page 2 Fdbmrs
Tanjurasta brusilica - Page 2 95ya02
Tanjurasta brusilica - Page 2 28jzo21
Tanjurasta brusilica - Page 2 2r3xedd
Tanjurasta brusilica - Page 2 6sxkd4
Tanjurasta brusilica - Page 2 1z5kx8j
Tanjurasta brusilica - Page 2 157f03t

Evo i dve rucke koje sam expresso napravo uz pomoc ovog alatcica ....opsss , na pomoc je bila i moja mala Makita ......

Tanjurasta brusilica - Page 2 16hotxe
Tanjurasta brusilica - Page 2 2yoa0eu
Lakse je noza napraviti nego slike na forum  postaviti   Very Happy

To je to , ako sam nekome dao ideju ..........super  cheers
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 28, 2017 9:04 am

Ideja,odlična!
Primljeno k znanju,usvojeno. Idea cheers
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 01, 2017 4:12 am

Majstor improvizacija.... svaka čast.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 01, 2017 4:07 pm

Evo jos jedan disc sander .Precnik diska je 27cm. motor 1400 obrtaja .Prekidac je unikatan....ko menjac brzina od skode  i vrlo je praktican ....  Wink Za disk sam iskoristio Al remenicu koja je bila na motor +malo araldita  ..... Spava dok se okrece Laughing Prvi ide na original postolje od melnice za kafu  ..........Sada imam pitanje , guma li pluta da ljepim na ovaj disk ? Tvrd imam Razz  Ovaj hocu da bude  malo meksi ?
PS .Dvostruko ljepliva traka radi savrseno za ljepljenje papira ...Pazljivo je moguce skinuti papir i zaljepiti novi .Vec sam dvaput menjao na isti ljepak , i to onaj brusni papir koji je bez platna .Na onaj treci /najmanji disk sander 18cm. disk/ menjam ih po potrebi .Isto dvostrana traka ali ide mnogo lakse posto za njega koristim brusni papir sa platnom i vrlo jednostavno je odljepiti ga .Ako pazim da ne kontaminiram necistocom ljeplivu traku ,  potrajace dosta Very Happy

Tanjurasta brusilica - Page 2 2mrfadw
Tanjurasta brusilica - Page 2 2uzb7di
Tanjurasta brusilica - Page 2 Jtavyx
Tanjurasta brusilica - Page 2 262mpsh
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeSun Apr 02, 2017 3:44 am

Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeMon Apr 03, 2017 2:41 am

I bas si nasao Austriski grinder Very Happy Dobar je i nije uopste skupo .Dobra fora je taj cicak za brzo menjanje papira .....vec vidim kako bih iskoristio onaj kanal u ploci ......Mislim da mi treba jedan Very Happy
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 06, 2017 2:38 am

20 minuta i postolje gotovo ..................................ako ne racunamo vreme da sam jednom naopako zavario jedan deo  Very Happy Sa dva vijka regulise sve pokrete , jednostavnije  ne moze  Wink Sada da odlucim sta da zaljepim , granite ili neki debeli staklolit  ? Ako nekoga zanima , onaj vitalan deo je od spone? ...sistema upravlanja prednjim kotacima na velike kamione , koristi se za stelovanje prednjih kotaca , unutra ima navoj , ovo je jedan komad presecen na pola  ...........

Tanjurasta brusilica - Page 2 Op08sw
Tanjurasta brusilica - Page 2 Ab5lx3

Zaboravio sam ............onaj novi disk se sam istokario , sada je lepsi na oko Very Happy Samo trebalo je da slikam pre nego sam ocistio ...sta je uradio mediapan ..............Evil or Very Mad

Tanjurasta brusilica - Page 2 2je9x13
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 08, 2017 3:34 am

Konacno i moji disk sanderi su dobili Puma patike Very Happy Dosta mi je onog papira sa AO keramikom .....ovo na slici je cirkonia ceramic . A obecali su mi i prave Nike patike ,zelene boje ........ ceramic. Radim jos jedan disk sander sa 32cm disk iskljucivo za duga seciva kao kuhinjski nozevi . Ovo na slici je metar X 30cm sirine  Razz

Tanjurasta brusilica - Page 2 LZRscC0
Back to top Go down
Sponsored content





Tanjurasta brusilica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Tanjurasta brusilica
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» disk brusilica
» Tračna brusilica
» ravna brusilica
» Disk brusilica
» moji radovi

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: