* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Čekić

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

Čekić Empty
PostSubject: Čekić   Čekić Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 11:08 am

Ne samo čekić nego umjetničko djelo. Ali osim očitog meni je zanimljiva držalica, kažu da takva držalica absorbira vibracije udaraca. Shocked

http://www.britishblades.com/forums/showthread.php?100270-Damascus-Forging-Hammer-Anyone-%28Pic-Heavy%29
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Čekić Empty
PostSubject: Re: Čekić   Čekić Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 2:21 pm

Opa...ovo je vrh. A tek onaj poliš...Svaka mu čast.
Mislim da takva drška radi po istom principu kao shinai, mačevi za kendo i kenjutsu...od više dijelova napravljeni da sav taj udarac apsorbiraju
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Čekić Empty
PostSubject: Re: Čekić   Čekić Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 6:34 am

Da ne otvaram novu temu;

Ima li kamo za kupiti čekiće od 1 i više kila jer mi se ne da platiti od 50 na dalje kuna u Arkada trgovinama? Imam samo dva, od 600g i od 250, i preslabi su mi Sad
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Čekić Empty
PostSubject: Re: Čekić   Čekić Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 8:02 am

Lepo ovo izgleda ali je za ukras.Mislim ko normalan radi sa ovakvim cekicem.Kod mene su cekici uvek prljavi masni pa bi bilo greota ovakav cekic koristiti.Strider cekic od 1kg je ovde kod nas a pretpostavljam i tamo od 500 do 1000 din tj oko 5 do 10 evra(neznam koliko je to u kunama).Kvalitet je los ali jebiga za te pare i ne ocekuj nista bolje.Druga solucija je da ti neko napravi na frezi(glodalica)Posle zakalis vrh i to ti je to.Ja imam pravljeni od 1 kg,1,5 kg, i od 2 kg i veruj mi da su bolji od kupovnih.Svaki glodac ima nacrte cekica po kojima dobijes tacnu kilazi.Neznam koliko nbi te kostalo to jer sam ja radio u firmi pa je bilo dzabe(tj flasa sljivovice za cast).
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Čekić Empty
PostSubject: Re: Čekić   Čekić Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 11:21 am

Snaći ću se ja već. Pitati susjede ili prijatelje. Nije mi samo problem u parama...već i u boliku čekića. Svi ti od kile i dvije su ustvari veći obični kućni čekići, duge glave, ali uske, tako da nemam neku površinu. Ostalo su batovi za kamenje, što bi mi odgovaralo, ali mislim da bi njima malo teže mogao turpijom otupiti kuteve, jer ipak su, barem tako mislim, drugačije obrađeni.
Back to top Go down
Sponsored content





Čekić Empty
PostSubject: Re: Čekić   Čekić Icon_minitime

Back to top Go down
 
Čekić
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kovački čekić
» čekić i nakovanj = srećan čovek
» kaljenje dijetla za štemericu (udarnu čekič-bušilicu)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: