* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 indukciona pec

Go down 
2 posters
AuthorMessage
koljo




Posts : 7
Join date : 2015-02-01
Age : 49
Location : Skopje Macedonija

indukciona pec  Empty
PostSubject: indukciona pec    indukciona pec  Icon_minitimeFri Jan 01, 2016 3:41 am

Interesujeme dali neko ima iskustvo sa indukcione peci i dali bi mogao da dobijem neke nacarte i seme o izradi . hvala puno srecni praznici
Back to top Go down
Wolf




Posts : 8
Join date : 2016-01-19
Location : Zagreb

indukciona pec  Empty
PostSubject: Re: indukciona pec    indukciona pec  Icon_minitimeTue Jan 19, 2016 3:02 pm

Mislim da to na papiru izgleda vrlo privlačno, ali je krajnje nepraktično za ovakvu primjenu... Zavojnica (obično hlađena vodom) mora biti vrlo blizu izratka i slijediti njegovu konturu (unutar 1 mm ako me sjećanje ne vara, ali poželjno je i dosta manje) tako da bi za svaki tip noža morao motati posebnu zavojnicu.

I nisam čuo da je to itko pokušao primjeniti- čak ni od velikih proivođača noževa, a kamoli među entuzijastima i onima koji čak i u SAD-u jedva krpaju kraj s krajem proizvodeći noževe.
Back to top Go down
koljo




Posts : 7
Join date : 2015-02-01
Age : 49
Location : Skopje Macedonija

indukciona pec  Empty
PostSubject: Re: indukciona pec    indukciona pec  Icon_minitimeFri Jan 22, 2016 10:57 am

fvala na sugestii ,no ja samo bi koristio za grijanje, otkalivanje isl ,posto je momentalno i brzo u sporedbi sa kovackom vatri pozz
Back to top Go down
Sponsored content





indukciona pec  Empty
PostSubject: Re: indukciona pec    indukciona pec  Icon_minitime

Back to top Go down
 
indukciona pec
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Toplinska obrada-
Jump to: