* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Jos jedan

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Jos jedan  Empty
PostSubject: Jos jedan    Jos jedan  Icon_minitimeSat Dec 05, 2015 3:45 pm

Ovaj ide poklon za prijatelj i kolega moga brata , austrijanac Very Happy  Vidio noz koji sam poklonio bratu i ............... aman za aman .Ajde rekoh , ne steti jos malo treninga .Ali Wienac odabrao PUMA noz za primer ... Shocked Boga mi , naradio sam se ...Celik je 15N20 na odprilike 60-tak HRC ..bar tako kaze tablica , a kaljen je i opsutan po njoj .Dobar celik , ma izvrstan je cheers
Bolster sam zakovao /prohrom pinse od 3mm , nadam se da kada ih  izbrusim nece se poznavati posto i bolster je prohrom /  ostaje da zaljepim drske . I naravno pitanje do Vas kolege .Ima li neko iskustva sa ovom plastikom za rucke ? Sta mislite da malo zakovam i pinse , prohrom su ..sto znaci meko ?? Samo se bojim da ne ispuca ova plastika li je , epoxy li , sta je vec ... Question

Jos jedan  I1wntf

Naravno , moja Puma je bolja  Rolling Eyes  U svakom slucaju poklonu se zube ne gledaju  cheers

Jos jedan  14oaic0
Jos jedan  Xdigxg
Jos jedan  S3zwd5
Jos jedan  2we9sib
Jos jedan  B3jw4w

Rucka nije gotova , doradicu je kada sve zaljepim .................
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Jos jedan  Empty
PostSubject: Re: Jos jedan    Jos jedan  Icon_minitimeSun Dec 06, 2015 7:25 am

Ne bih baš to nazvao Plastikom...liči mi na Raffir http://brisa.fi/handle-materials/raffir.html?p=1
nemam osobno iskustva s tim materijalom ali ne vidim razlog da to zakucavaš pinovima...
držati će epoxy i sasvim normalno poljepiti pin eventualno ga pin grubo pobrusi da baš nije gladak.
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Jos jedan  Empty
PostSubject: Re: Jos jedan    Jos jedan  Icon_minitimeSun Dec 06, 2015 8:22 am



Zasto bih ih kovao Very Happy Pojma nemam ,dopalo mi se valjda kovanje ona dva pinsa napred .
Da , Raffir je ..........ovde  je kupljen https://www.schmiedeglut.de/fiber-hightech-variations
Vrlo lak materijal za obradu ,cak prelako se skida ...mora se jako paziti na prelaz gde ide metal inace ode dole Very Happy  Pinseve ne da su grubo pobruseni vec i  imaju kanal , zljeb i Raffir je sa unutrasnje strane  konusno otvoren da bude kao dzep za epoxy . Zaljepio sam sinoc ,evo sada malo sam brusio i oni metalni pinovi nestali cheers  magic Very Happy Valjda cu ga veseras zavrsiti i pocinjem na moje remek delo da radim , ovaj put za mene  Very Happy
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Jos jedan  Empty
PostSubject: Re: Jos jedan    Jos jedan  Icon_minitimeFri Dec 11, 2015 5:14 pm

Od mene toliko .Ako hoce nek jos malo smigrla brusnim papirom i polir pastom Very Happy Dobro je ispao na kraju .Prvi i zadnj put full tang sa metalnim bolsterima li se zovu Evil or Very Mad  Sutra laserom samo da napisu  Handmade for .............. Andy   Very Happy   Nadam se da ce mu se dopasti i nek ga u zdravlju sluzi cheers cheers Meni se dopada , sa obzirom da je sve ruka ................. !
Slike su katastrofa kao po obicaj  Shocked Ne znam zasto se sija na slici cosak bolstera kada je sve mat ,320vodeni papir zadnje smirglanje ?

Jos jedan  Hsl6vm
Jos jedan  5bvd03
Jos jedan  2ai4ivt
Jos jedan  Fn8cwo
Jos jedan  2nrhaih
Jos jedan  W2ob9t
Jos jedan  Bk87q
Back to top Go down
Sponsored content





Jos jedan  Empty
PostSubject: Re: Jos jedan    Jos jedan  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Jos jedan
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Jos jedan
» Jedan od turpije
» :D jedan za starog
» Jos jedan gillette
» koser! da da jos jedan xD

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: