* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Trebam pomooooooć

Go down 
3 posters
AuthorMessage
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

Trebam pomooooooć Empty
PostSubject: Trebam pomooooooć   Trebam pomooooooć Icon_minitimeTue Sep 29, 2015 10:26 am

Trebam pomooooooć 100_6010

Trebam pomooooooć 100_6011

[url=https://servimg.com/view/17369486/1213]Trebam pomooooooć 100_6012[/url)

Nije da sam jak , al sve se isavijalo , mislim da su i unutrašnji navoji u cilindru popucali. Vjerovatno mi slijedi kupovina novog cilindra a možda i pravljenje nove bolje konstrukcije.E sad ima par stvari koje uopće ne kužim a i ne znam niti sam čuo za nekog majstora od hidraulike.Ako netko zna nekog majstora i da ne daj bože ima nekakav broj telefona bio bih jako zahvalan da podijeli to sa mnom. Udara me lagani slom živaca .
Back to top Go down
koljo




Posts : 7
Join date : 2015-02-01
Age : 49
Location : Skopje Macedonija

Trebam pomooooooć Empty
PostSubject: Re: Trebam pomooooooć   Trebam pomooooooć Icon_minitimeTue Sep 29, 2015 2:56 pm

koliko mogu da vidim sa ove fotke kao prvo to mora da se rasturi sve cilindar sa klipom ida se proveri dalije klip je iskriven na drebong a onda ako je se uredu da se zameni karika , o-ring,akoje navoj osteten na cilindru i nemoze se poraviti onda da se skrati i napravi novi navoj.a moze ida se izradi nova flansa sa 8 rupa aflansa da se zavari za cilindar iposle da se obradi na drebongu a na kostur od presi da se izradi ploca debelini 25\30 mm sa rupi irupa za klipom a cilindar da se zasrafi za te ploci koja ce biti prethodno zavaren malo bolje sa priprema isl. ukratko to mnogo mije zao sta nemogu da vam pomognem fizicki zbog dalecini zivjenja Makedonija puno pozdrava samo jedna napomena zavarivanje isklucivo sa bazicni elektrodom na pr.EVB 50 Jesenice ili MIG/MAG zicomSG 3
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 51
Location : Požega

Trebam pomooooooć Empty
PostSubject: Re: Trebam pomooooooć   Trebam pomooooooć Icon_minitimeWed Sep 30, 2015 2:12 am

Nevjerujem da si pokidao cilindar.
Jel baca ulje van?
Probaj vidjeti sa nekim u blizini, tko koristi radne strojeve, gdje im rade popravke na hidraulici.
Sigurno mora biti netko na području Osijeka
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

Trebam pomooooooć Empty
PostSubject: Re: Trebam pomooooooć   Trebam pomooooooć Icon_minitimeWed Sep 30, 2015 10:56 am

Hvala na savjetima i pomoći. U međuvremenu sam dobio broj nekog majstora pa ćemo vidjeti.Zlu netrebalo pogledao sam i cijene cilindara i nije to tako strašno taman i da moram kupiti drugi cilindar. Mislim Da će glavni izdatak biti pravljenje nove konstrukcije, ali o tom po tom. Ulje ne curi ,malo je navlžilo okolo ali to je beznačajno.U svakom slučaju kad nemaš pojma o tome izgleda katastrofa. Danas nakon priće s par ljudi koji se razumiju u hidrauliku ispadne da to i ni9je tako strašno. Još jednom dečki hvala na savjetima .
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 51
Location : Požega

Trebam pomooooooć Empty
PostSubject: Re: Trebam pomooooooć   Trebam pomooooooć Icon_minitimeThu Oct 01, 2015 2:09 pm

Prije nego što kreneš sa novom konstrukcijom probaj navariti par pojačanja na dijelove koji su se posavijali.
Možda možeš produžiti vijek ovoga što imaš a izbjeći troškove i cirkus oko izrade novog "tijela"
Back to top Go down
Sponsored content





Trebam pomooooooć Empty
PostSubject: Re: Trebam pomooooooć   Trebam pomooooooć Icon_minitime

Back to top Go down
 
Trebam pomooooooć
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: