* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Fox riveri by Bas Celik

Go down 
+5
Nikin
Dado
chumaman
ninikki
ivicarazum
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeWed May 20, 2015 3:49 am

Evo nekih fox rivera u glavnom radjeni su po originalu samo sto je ostrica za 5mm duza kao i drska a jedan je kraci i neznatno promenjen. Materijal je Bas 52100 Celik haha od lagera, radjen po starijoj recepturi. Uradio sam jedan noz od nove zalihe 52100 celika sa drugacijim tretmanom nesto sam eksperimentisao i dobio desetostruko bolje rezultate na testu sa brodskim konopcem. Sa 100 rezova na kojima sam pre tupio nozeve ,skocio sam na 1377 i tu mi je nestalo konopca a noz je i dalje radio papir.Snimicu video kad budem imao dovoljno veliku memorisku karticu.Drske na ovim nozevima nisam radio ja vec covek kod koga su nozevi otisli, jedan od njih je bio poklon taj sa pticijim javorom. Dakle prvo slike fox rivera a na kraju tog noza iz testa koji jos nisam zavrsio ali se vidi od prilike sta ce biti.
Fox riveri by Bas Celik A23mtdFox riveri by Bas Celik 2mydi11Fox riveri by Bas Celik 2e399n6Fox riveri by Bas Celik Zodp2uFox riveri by Bas Celik 5o9q1yFox riveri by Bas Celik 2rm1hn6
Back to top Go down
ninikki

ninikki


Posts : 408
Join date : 2013-12-22
Location : Nis

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeWed May 20, 2015 3:59 am

Vrlo lepo. Bravo za majstorstvo. Zanima me kakav si tretman novi uradio na 52100. Naravno ako nije neka tajna Smile
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeWed May 20, 2015 4:29 am

Sto se tice tretmana 52100 nije nepoznanica recepti su svuda na internetu samo treba malo vise uci u materiju. Bez elektricne peci nema rezultata, jedan noz koji ja radim provede vise od 12 sati u peci na 5 ralicitih temperatura. Svaka pec je razlicita samim tim mora ona prvo da se upozna da bi dobio odlican rezultat. Jedan minut vise na nekoj temperaturi i dobio si drasticno losiji noz to isto vazi i za temperaturu. Ja radim spram svih tih faktora koje sam upoznao u mojoj radionici znaci pocev od peci i njene naravi. Radim i usluzno kaljenje tako da ako si kovao nesto od 52100 ja mogu da ti odradim to bez problema na moj nacin. Sto se tice tajni i recepture po kojoj ja radim ne zelim da ulazim u rasprave sa ljudima sta je sta i zbog cega je nesto uradjeno, druga stvar svako treba da proba i da sam zakljucuje usporedjuje teoriju sa praksom i samim tim vise sazna o celiku i svojim mogucnostima. Ja sam koristio jedan recept na vise nacina -vreme -temperatura- dok nisam dobio zadovoljavajuce rezultate. Ako si stvarno zainteresovan za termicku obradu 52100 idi na blade forum proucavaj normalizacije istog, meko zarenje , kaljenje samo je nista bez tih procesa uradjenih kako treba. U svakom slucaju moje usluge su ti dostupne sto se tice tog celika tj ako si siguran da je 52100.


Last edited by ivicarazum on Sat Jun 06, 2015 3:04 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
ninikki

ninikki


Posts : 408
Join date : 2013-12-22
Location : Nis

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeWed May 20, 2015 5:08 am

Hvala Smile
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeWed May 20, 2015 12:14 pm

Very Happy Prva ljubav zaborava nema.... to je model s kojim sam i sam zabrijao, samo sam ga isto
malo preradio povećanjem a u biti zapravo Highland Special XL.

Odličan model i dobar cjelokupan smijer u radu cheers
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeWed May 20, 2015 1:33 pm

Hvala Chumaman! Foxici su bas dobri radni nozevi, treba napraviti dosta modela koji vec postoje i koji su provereni i da rade odlicno posao za koji su namenjeni, onda tek izvuci neku svoju ideju o radnom nozu. Barem ja tako gledam na stvar a i mnogi majstori takodje. Ovaj novi 52100 me je odusevio imao sam par promasaja sa njim dok ga nisam uklavirio.
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeThu May 21, 2015 12:06 pm

Lijepi noževi i odličan izbor materijala cheers
Back to top Go down
Nikin

Nikin


Posts : 73
Join date : 2012-11-04
Location : Rijeka

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeSun May 24, 2015 10:20 am

Meni su ok...svidjaju mi se...to je ta Linija na koju se palimo..hehe...Cestitke.
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeSun May 24, 2015 2:43 pm

Hvala svima. Voleo bih neke lovlese uraditi takodje, barem sve ako nista drugo. Smile
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeFri Jun 12, 2015 3:34 pm

ivicarazum wrote:
Evo nekih fox rivera u glavnom radjeni su po originalu samo sto je ostrica za 5mm duza kao i drska a jedan je kraci  i neznatno promenjen. Materijal je Bas 52100 Celik haha od lagera, radjen po starijoj recepturi. Uradio sam jedan noz od nove zalihe 52100 celika sa drugacijim tretmanom nesto sam eksperimentisao i dobio desetostruko bolje rezultate na testu sa brodskim konopcem. Sa 100 rezova na kojima sam pre tupio nozeve ,skocio sam na 1377 i tu mi je nestalo konopca a noz je i dalje radio papir.Snimicu video kad budem imao dovoljno veliku memorisku karticu.Drske na ovim nozevima nisam radio ja vec covek kod koga su nozevi otisli, jedan od njih je bio poklon taj sa pticijim javorom.  Dakle prvo slike fox rivera a na kraju tog noza iz testa  koji jos nisam zavrsio ali se vidi od prilike sta ce biti.
Hm , celik je dobar onoliko koliko je bio kada je izaso iz tvornice ,mi mozemo samo da se trudimo sto manje da ga zajebemo Very Happy  Hocu reci  , ne mozes se ni ti ni ja igrati sa normalizacijom i  kalenjem .To su fiksne konstante ! Ja i ti mozemo samo uticati na opustanje celika posle kaljenja ...zavisi sta hocemo .I sada ti ovde pises . eksperimentirao si i dosao do nekih boljih rezultata ??  Ako si tupio nozeve na 100 rezova znaci da si negde debelo gresio u procesu termicke obrade tog celika  , nista drugo . Ili si koristio leajeve sumnjive kvalitete ili su pak bili case hardened. . .. Mozes da experimentises sledecih hiljadu godina i od 52100 neces izvuci ni jedan % necega boljeg .Kako sam vec napisao svaki celik je UNAPRED ogranicen u svojim finalnim karakteristikama  i tu ja pa ni sveti petar ne mozemo  nista vise pobojlsati .E sada to sto si skocio na 13377 rezova znaci samo jedno ..da si odradio bolju termicku obradu .Nista vise , nista manje ! Zna se postpak normalizacije za 52100 , zna se tacno temperatura kaljenja .. znaju se temerature i vreme  opustanja  , zna se crio tretman  ...I jedino se mozes igrati i eksperimentirati sa popustanjem ...Pa ne mozes boga mu zagrejati 52100 na ajde 950 stepeni , drzati ga na toj temperaturi pola sata i bacitu u ulje i ocekuvati  super celik ?? Kvalitetna pec sa vrlo preciznom i TACNOM regulacijom temperature  i strogo postovanje  tvornickih uputa za TERM. obradi datog celika je sve sto treba za dobar noz.. I moliti se pomalo da ga sto manje  zajebemo ..


Na slici je 52100 ...gornji su termicki obradjeni  u FULL  profi pec ..onaj komad dole  ogniste ..KOVAC ga zakalio i tvrdio da je super ..posto je turpija i na njega svirala cheers

Fox riveri by Bas Celik 29nfcp4

PS . Da ne bude zabune , pogledao sam dosta tvojih videa i strasno mi se dopada sta radis  . .. . cheers
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeSat Jun 13, 2015 7:52 am

Wink Mislim da si krivo protumačio experimentisanje s 52100(Keltan) za sva druga pojašnjenja
najbolje da skineš s neta knjige čiče Ed-a Fowlera što se tiče dotičnog čelika vjerujem da nema
reminentnijeg u svijetu nožarstva...dakle obavezno štivo  Smile

http://kat.cr/knife-talk-i-the-art-science-of-knifemaking-t8413031.html

http://kat.cr/knife-talk-ii-the-high-performance-blade-t8413038.html

cheers
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeSat Jun 13, 2015 3:57 pm

Toliko zrno možeš napraviti na više načina (i nije neki problem jocolor ).
Rad sa 52100 je zanimljiv, i materijal je stvarno odličan, a uz malo opreza i razmišljanja lako je izbjeći te greške.
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 2:47 pm

Pazi ovako 100 rezova radi D2 celik od jedne brendirane firme koji rade ozbiljne nozeve tako da rezultat od 100 rezova nije los 100 rezova u konopcu od jednog inca cini mnoooogo dobar noz sto bi bilo 400 rezova u konopcu koji ja koristim.To sto dobijes iz fabrike moze biti u dobrom stanju a i ne mora da znaci. Ako provedes enormno mnogo vremena istrazujuci tu temu kao sto sam ja doci ces do podataka od vrhunskih majstora i onoga sta oni rade sa celikom cak i kad rade samo brusenje tj iz flahova opet na celiku odrade svoje normalizacije da bi ga doveli u stanje koje je njima potrebno. Neke zalihe celika pokazuju dobre rezultate a neke ne. Npr kod Alda iz NJ Baron Steel je mahom kvalitet probran za nase potrebe. Znaci sto proizvodjaca sto procedura i to su cinjenice. Ti lako mozes da vidis gde si sa svojim radom uzmi konopac i rezi pa vidi sta ce da ispadne, ovaj moj test je lako ponovljiv za druge.Ja sam radio kaljenje od oka prvo znaci u kovackoj vatri i nijedan takav noz nisam prodao jer ne zelim da negde izadjem na los glas ,znaci rec je o dve godine mucenja i eksperimentisanja dok nisam napravio elektricnu pec. E tek je onda krenulo pravo eksperimentisanje (kad kazem tu rec ne mislim na igranje nego na ozbiljno pracenje desavanja u celom procesu potkrpljeno teorijom i rezultatima) i opet nisam prodavao nozeve sa kojima nisam bio zadovoljan u potpunosti. Sad znam sta radim i sto to radim, siguran sam u sve sto izadje iz moje radionice. Ja tako funkcionisem. Par puta sam objasnjavao ljudima bas te normalizacije i ostalo i video da se tu nesto mnogo gega oko ega i sad nemam volju za taj edukativni rad i ne pada mi na pamet da nekoga ispravljam ako vec misli da je u pravu.52100 kao i svaki drugi celik se moze odraditi na mnogo nacina da bude odlican dobar ili los. 52100 kad izlazi iz fabrike obicno ne prolazi kapiju sa idejom da ce biti noz nego lager i to dobro upamti. Kao i to da mi radimo sa profilima ne debljim od 7mm a da su fabricke specifikacije termicke obrade celika od prilike date za nesto sto treba da bude debelo gotovo 2,5cm. Svi ti faktori odredjuju ono sto mi radimo i nacin na koji treba da pristupimo svom radu. Snimi obavezno video pa da pricamo malo o rezultatima do tad...
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 3:05 pm

To zrno na slikama mozes da gledas do sutra ako si oslobodio previse ugljenika u rastvor neces dobiti dobar noz koliko god ono fino izgledalo tako isto je ako si oslobodio i premalo. Kolko sam puta cesao glavu gledajuci super finu strukturu koja ne radi posao na nivou onoga sto cujem da 52100 moze da uradi. Krio na na celicima koji nisu puno legirani se radi samo ako nisi odradio posao kako treba tj da je ostalo previse zaostalog austenita u celiku. Svaki prost celik koji ima poboljsanje sa kriom je dakle onaj koji nije dovoljno dobro termicki obradjen na prvom mestu pa mu - 180c radi totalnu transformaciju.Ali tu treba gledati na samu termicku obradu da se popravi a ne da se doradjuje sa tecnim azotom. Druga stvar je kod visoko legiranih celika kod kojih ta transformacija ne moze da bude potpuna zbog elemenata koje poseduje pa se radi krio tretman da se stvar jos dodatno poboljsa al tu nije rec o gresci vec o nuzdi.Dakle teorija eksperimenti teorija eksperimenti ako zelis nesto postici, ja cu moj rad dici na jos veci nivo u smislu stabilnosti rezultata jer planiram da uradim slanu kupku kako za kaljenje tako i za otpustanje al to mozda sledece godine. Tek tu da vidis koliko varijanti postoji za igru sa jednim te istim celikom.
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 3:08 pm

I da dodam da sam nabavio onaj explorer lezaj, imam par komada pa cu videti kakav je celik.
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 3:19 pm

Smile samo ću da dodam jednu zgodnu tabelu

Fox riveri by Bas Celik <a href=Fox riveri by Bas Celik Dilna712" />

u svakom slučaju ima prostora za unapređivanje i spoznaju samo naprijed  cheers
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 3:26 pm

Po onome kako ja radim ne bi trebalo da ima znacajnog unapredjenja na celiku sa kriom, sad mozda i gresim a cim postoji sumnja znaci da cu isprobati i videti na rezultatima. Trebalo bi da dobijem tu posudu uskoro, da konacno radim onaj elmax a i 52100 ce sigurno na kupanjac sa njim pa cu videti. Ucimo dok smo zivi.
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeTue Jun 16, 2015 3:38 pm

Ima efekta crio tretman i to kako ....Samo KAKO na -19o stepeni bih voleo da znam Very Happy
Evo , procitaj ovo .......Ako te zanima crio tretman 52100 celika  

http://www.researchgate.net/publication/262603526_Effect_of_Deep_Cryogenic_Treatment_on_Wear_Resistance_of_AISI_52100_Bearing_Steel

A ovde ima sve sto  treba znati oko celika za lezajeve  . .. OVAKO celik  koriste najveca svetska imena u proizodnji lezajeva  . . ..

http://www.ovako.com/Global/Downloads/Product_information/Ovako_Group/EN/Steels%20for%20Bearings%20from%20Ovako.pdf

A ovde imas posebno za svaki tip celika za lezaje

http://www.ovako.com/steel_navigator/search/

Ja sam radio noz od ovaj celik dole ..... i unutra su svi potrebni podatci za uspesna TO ....

http://www.ovako.com/steel_navigator/pdf/824%20-%20100CrMo7%20v5.pdf
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 3:59 am

Ovako -oko krio tretmana za 52100 konkretno jer sam to izucavao dosta (vazi i za neke druge celike) kada se okali 52100 treba da ima 66hrc do 67 hrc sto znaci kompletna transformacija u martenzit bez zaostalog austenita . U ovome sto si ti dao za krio vidim da im je posle kaljenja tvrdoca 64 dakle imaju zaostalog austenita na samom kaljenju pa dalje moraju da ga jure sa krio tretmanom. Ja nisam merio tvrdocu mojih komada posle kaljenja da bih znao gde sam tacno ja i koliko bi meni krio pomogao tj sigurno bi samo u kolikoj meri. Ako su mi recimo posle kaljenja 64 onda zasigurno da bi imalo smisla to raditi jer kod krio tretmana je samo rec o zaostalom austenitu sto se kasnije odrazava na sve ostale osobine celika. Po meni je bolje juriti tu kompletnu transformaciju nego stvari popravljati kasnije. To nije moje misljenje do koga sam sam dosao nego sam ga usvojio, dakle pre nego krenem sa krio tretmanom izmericu tvrdocu posle kaljenja da bih znao sta treba da radim jos. Ako budem imao i ove vrhunske rezultate dakle 66 hrc 67 hrc opet cu probati krio da vidim jel sta poboljsava stvar nisam iskljuciv ali po onome sto do sad znam ne bi trebalo da bude nekih poboljsanja od 200 - 300 posto mozda nekih 5 do 10 posto a onda se covek sracuna da li je to vredno tog cimanja i da li u opste moze da oseti to poboljsanje. Ja na isti nacin na koji radim 52100 mogu da dobijem dramaticno razlicite rezultate u zavisnosti od vremena na kojima ce mi celik stajati u datim temperaturama. Vreme je izuzetan faktor kod termicke obrade pored temperature naravno jedan minut vise i dobices drugaciji rezultat. Dakle tu kod mene imam vise nozeva sa tim razlicitim vremenima i znam tacno sta koje donosi. Mogu da uradim noz koji je izuzetno tesko polomiti i ako je otpusten na 180c ali ne drzi ostrinu kao onaj na drugom vremenu koji je otpusten na 220c . Sto znaci ako bih pravio veliki kamperski noz mogao bih da idem sa prvom metodom i otpustim ga na 220c da bih dobio nesto sto prakticno ni najveca dileja ne bi mogla da slomi i ako hoce. Zato ne postoji nista univerzalno kod termicke obrade a pogotovo ne kod 52100 jer mi pravimo nozeve a ne lagere i ne trazimo iste osobine u celiku kao proizvodjaci lagera i pravimo kompromise izmedju ovih i onih osobina u zavisnosti sta zelimo da imamo u finalnom produktu i koja je njegova primena.
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeTue Nov 03, 2015 4:34 am

Evo jos jedan fox river do duse original je malo drugaciji ali u osnovi to je to.
Fox riveri by Bas Celik 2rgcfwnFox riveri by Bas Celik 2zfvgieFox riveri by Bas Celik Ifsps3
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeTue Nov 03, 2015 4:58 am

I da dodam jos nesto sto me ceka da zavrsim mozda bude zanimljivo.
Fox riveri by Bas Celik 2wqrc6v ful flet sa konveksnim ostrenjem i tejper tang
Fox riveri by Bas Celik 1hpnnkOvaj sam uradio posle duzeg vremena od velikog lezaja i nisam zadovoljan celikom tj nije 52100 (cim je se tako lako kovao morao sam da posumnjam u to ali eto sad nema nazad, zavrsavam ga i poklanjam prijatelju).

Fox riveri by Bas Celik 24lps91Ovaj je od cirkular testere i kao takav ostaje meni,  da li je l6 ili neki drugi celik ne znam samo sam zeleo noz za sebe bez mnogo muke.
Back to top Go down
Vilcambu




Posts : 63
Join date : 2015-06-26

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeTue Nov 03, 2015 9:57 am

Bravo, sviđa mi se općenito tvoj pristup ovom poslu-hobiju, moj favorit je prvi u drugom postu. Futrola također odlična. Pozdrav
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Infamous-Blades-1474102002828512/?ref=h
puls

puls


Posts : 65
Join date : 2010-09-22
Age : 45
Location : ZG

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeTue Nov 03, 2015 11:03 am

Lijepi i raznovrsni.....

Foxić je cakani. Koliko vidim, ima taperirani tang? Guba!
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeWed Nov 04, 2015 2:58 am

Hvala. Jeste tejper kao i taj prvi u drugom postu, posto kujem obicno svi imaju distal tejper a poneki i tejer tang .
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 7:23 am

samo delaj cheers komadi su fantastični
Back to top Go down
Sponsored content





Fox riveri by Bas Celik Empty
PostSubject: Re: Fox riveri by Bas Celik   Fox riveri by Bas Celik Icon_minitime

Back to top Go down
 
Fox riveri by Bas Celik
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» celik
» celik???
» Pregoreni čelik
» celik - Zagreb
» Čelik 4850 D2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: