* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Stupna bušilica

Go down 
+3
Erny
chumaman
Bushcrafter
7 posters
AuthorMessage
Bushcrafter




Posts : 47
Join date : 2015-01-21

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeWed Mar 04, 2015 6:47 am

Isplati li se ovako nesto uzeti? Za nista specijalno ne treba, bušenje rupa u tangu i tako te neke jednostavne stvari?

http://www.ekupi.hr/Einhell-BT-BD-401-Stupna-busilica-283159.aspx
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeWed Mar 04, 2015 7:28 am

Back to top Go down
Bushcrafter




Posts : 47
Join date : 2015-01-21

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeWed Mar 04, 2015 7:45 am

vidio i to, ali nema se para neg sam mislio ovo na rate uzet, a vidjet cemo Very Happy
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeWed Mar 04, 2015 7:55 am

Razz u većini slučajeva jeftinije bude skuplje cheers
Back to top Go down
Bushcrafter




Posts : 47
Join date : 2015-01-21

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeWed Mar 04, 2015 8:26 am

2 godine garancija Very Happy da se i skuri nakon 2 odplatila se bu sigurno
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeWed Mar 04, 2015 8:32 am

Ma nije stvar u gari nego u snazi motora 350W...mada ni to nije presudno trebao bi prijenos
biti odlučujući....valjda će te poslužiti Wink
Back to top Go down
Erny

Erny


Posts : 12
Join date : 2014-02-24
Age : 39
Location : Bolnica

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeWed Mar 04, 2015 8:46 am

becki ja imam isto nhelicu iz 88 god i 550W i jedini mi je problem kod nje to sta se je malo poderala piksa kliznog dijela koji spušta borfuter bušio sam svašta s njom i s 550W i tri brzine sam i prezadovoljan
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeWed Mar 04, 2015 9:13 am

Meni je busilica 350 v trofazna,Stara nemacka neka,pojma nemam koja je.Ima bar 50 godina sigurno.Busim sa njom 17 mm lako jer toliki mi je futer ali sa obradjenom burgijom,dobro naostrenom busio sam i 22 mm.Sve je u prenosu.Jedini problem je sto nemam stegu na postolju originalnu njenu.To sam planirao da uradim ima vec par godina ali uvek mi izleti nesto trece pa se vuce podugo.I bitno je uzeti dobre burgije,borere kako hocete.Ne moze dobra burgija da kosta 1 evro.Bolje kupiti neki komplet od 10 dobrih burgija nego trcati u gvozdjaru svaki dan i kupovati krs.I normalno ne stezati kao ludak vec polako,malo ulja i sve zivo moze da se izbusi.
Back to top Go down
Bushcrafter




Posts : 47
Join date : 2015-01-21

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeWed Mar 04, 2015 9:35 am

Ovo je monofazna, ali opet mislim da bi trebala izdrzat busenje malo po malo sa uljem ne bi trebalo bit nekih problema, ali mozda netko ima takvu vec pa dojmovi iz prve ruke su najbolji. Hvala svima.
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 51
Location : Požega

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeWed Mar 04, 2015 11:19 am

Za bušenje tanga i neke sitnije stvari veća ti ne treba.
Kupovanje na rate i garancija je sigurno prednost.
Back to top Go down
zacman

zacman


Posts : 44
Join date : 2016-04-06

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeFri Apr 08, 2016 11:45 am

Razmišljao sam dugo o stupnoj bušilici. One koje mi se čine kvalitetne i imaju motor barem 550-600 vata koštaju preko 1500-2000 kn a ove jeftinije einhell ili alpha mi ne uljevaju povjerenje.

Na kraju sam kupio ručnu bušilicu plavi Bosh od 600 vata i stalak. Za sada radi bez greške. To me sve koštalo manje od 1000 kuna a svestranije mi je za sada.

Ako mi se i rasklima stalak, za male novce kupim drugi a bušilica je i tako profi pa se ne bojim da ću je uništiti još godinama.
Back to top Go down
ivica512




Posts : 48
Join date : 2015-08-31

Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitimeFri Apr 08, 2016 2:43 pm

Ja imam ovu einhelovu i radi sasvim ok. Je da je na najvecoj brzini malo glasnija ali nista strasno, slucajno sam imao bolji remen, zamjenio ga i sad nije cak ni toliko bucna na najvecoj razini. Buka nije nista puno veca nego na drugim stupnim busilicima da nisam vidio odnosno cuo. Na moje ugodno iznenadenje remenice su aluminijske a ne plasticne kao na hrpi ovih jeftinijih kineskih busilica. Na najnizoj razini cca 580 okretaja skoro pa se ni ne cuje da radi. Sve u svemu zadovoljan sam s njom i ako nekome treba za hobi i misli ju uzet, pogotovo ako je na nekakvom popustu, neka nista ne brine. Lp.
Back to top Go down
Sponsored content





Stupna bušilica Empty
PostSubject: Re: Stupna bušilica   Stupna bušilica Icon_minitime

Back to top Go down
 
Stupna bušilica
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: