* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Usisavač

Go down 
+2
bezribic
azurx
6 posters
AuthorMessage
azurx

azurx


Posts : 40
Join date : 2012-10-26
Age : 28
Location : BIH /Tuzla

Usisavač Empty
PostSubject: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeTue Dec 16, 2014 8:10 am

Trebam pomoć oko usisvača da napravim od njega puhalo. Radi kad ga uključim  u struju ali pravi puno buke.
Usisavač 155p5k8
Back to top Go down
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 53
Location : Slavonski Brod

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeTue Dec 16, 2014 8:48 am

Isključi ga iz struje ,he,he . Šalim se malo bolji fen izvrsno radi a imaš i regulaciju puhanja .
Back to top Go down
azurx

azurx


Posts : 40
Join date : 2012-10-26
Age : 28
Location : BIH /Tuzla

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeTue Dec 16, 2014 12:08 pm

Pokvario sam ga svakako i kad sam izvadio vidio sam da samo puše aksialno.
Prekinuo sam onaj mesingani limić što drži četkice sad iskače jedna ali puhao je samo valja to usmjeriti znat.
Kako ću sa fenom kad mi je jedan crko crkaju ko ludi dobio sam savijet da iz opel kadeta izvadim ventilator nekakav ili kola zna li ko o čemu se radi.

Eto ga.
Kućište trebam napravit it to će biti dobroUsisavač Msg-42120-0-13837900-1418762427
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 47
Location : KC

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeTue Dec 16, 2014 1:49 pm

Šta je sa mijehom? Ako želiš raditi sa usisivačem, nabavi neki starije proizvodnje, koji sa stražnje strane ima ispuh, u ispuh gurneš crijevo od usisa i gurneš ga u cijev kovačke vatre. Takvi se usisivaći znaju još uvijek naći na sajmovima za 100-ak kuna.
Back to top Go down
azurx

azurx


Posts : 40
Join date : 2012-10-26
Age : 28
Location : BIH /Tuzla

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeTue Dec 16, 2014 4:30 pm

LEGION66 wrote:
Šta je sa mijehom? Ako želiš raditi sa usisivačem, nabavi neki starije proizvodnje, koji sa stražnje strane ima ispuh, u ispuh gurneš crijevo od usisa i gurneš ga u cijev kovačke vatre. Takvi se usisivaći znaju još uvijek naći na sajmovima za 100-ak kuna.

Mijeh je glomazan traži puno prostora a bliži se zima a izrađivao sam ih 5 do sada pa nisu mi se svidjeli nije radila gornja komora a mijeh pravi sam kod kovača vidio pa sam pokušao da kopiram međutim treba tu prava kozija koža debela da bi bilo pravo a ne koža od nekakvih polovih bundi skrojena ili platno. Mijeh neka stoji na kocovima ne jede mi hljeba.
Back to top Go down
azurx

azurx


Posts : 40
Join date : 2012-10-26
Age : 28
Location : BIH /Tuzla

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeTue Dec 16, 2014 4:37 pm

LEGION66 wrote:
Šta je sa mijehom? Ako želiš raditi sa usisivačem, nabavi neki starije proizvodnje, koji sa stražnje strane ima ispuh, u ispuh gurneš crijevo od usisa i gurneš ga u cijev kovačke vatre. Takvi se usisivaći znaju još uvijek naći na sajmovima za 100-ak kuna.

Oni Jugoslovenski?
Ja lično imao jedan i pokvario isto ovako čaprko oko ventilatora i istina je  pravougaonog oblika i ima dvije rupe za cijevi.
http://pokit.org/get/img/11d59abd3e4167cbd8c1e559dfd40acc.jpg
Na ovo si garant mislio.
Back to top Go down
rista

rista


Posts : 17
Join date : 2010-12-22
Location : Beograd

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeTue Dec 16, 2014 5:57 pm

i ja sam iskoristio od bas takvog usisivaca ali je na kraju bio prejak. Iskoristi neki fen sa dve brzine i miina
Usisavač 2iqy6at
Back to top Go down
azurx

azurx


Posts : 40
Join date : 2012-10-26
Age : 28
Location : BIH /Tuzla

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeTue Dec 16, 2014 6:24 pm

Koliki im je vijek trajanja?
Eno mislio sam kupiti sebi od auta ventilator od Opel Kadeta.
Jedan sam kroistio fen i nije mi dugo trajao.
Da mi je samo malo da se ubacim u zanat dosad nisam kako treba mogao zagrijati čelika. Kasnije bi izradio maklju sebi i ostale drvoobrađivačke alate.
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 47
Location : KC

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeTue Dec 16, 2014 11:53 pm

azurx wrote:
LEGION66 wrote:
Šta je sa mijehom? Ako želiš raditi sa usisivačem, nabavi neki starije proizvodnje, koji sa stražnje strane ima ispuh, u ispuh gurneš crijevo od usisa i gurneš ga u cijev kovačke vatre. Takvi se usisivaći znaju još uvijek naći na sajmovima za 100-ak kuna.

Oni Jugoslovenski?
Ja lično imao jedan i pokvario isto ovako čaprko oko ventilatora i istina je  pravougaonog oblika i ima dvije rupe za cijevi.
http://pokit.org/get/img/11d59abd3e4167cbd8c1e559dfd40acc.jpg
Na ovo si garant mislio.

Tocno takav imam i ja i radi savrseno, crijevo sam gurnuo u ispuh i u cijev fi 5 cm na kojoj su izbusene rupe 8 mm iz kojih puse zrak u vatru. Tu cijev nisam zatvarao sa zadnje strane, a imas takvih usisivaca sa potenciometrom, s kojim mozes regulirati snagu motora i samog ispuha.
Back to top Go down
azurx

azurx


Posts : 40
Join date : 2012-10-26
Age : 28
Location : BIH /Tuzla

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeWed Dec 17, 2014 8:39 am

Twisted Evil
Usisavač Sb5u7c
Usisavač F9r1bo
šerpa
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeWed Dec 17, 2014 2:43 pm

Ovaj lonac ti neće baš nešto trajati ujedno kad se dobro zagrije ima da ti ispuca ovaj emajl sa njega...potraži rađe stare
tačke...felgu od auta ili sl.....ima tako nešto već tu na forumu netko je već radio....
Back to top Go down
Guest
Guest




Usisavač Empty
PostSubject: komentar    Usisavač Icon_minitimeWed Dec 17, 2014 2:55 pm

Premaži lonac - staklenom vodom i šamotnim brašnom.Imaš u svakoj farbari da kupiš...sa unutrašnje strane, i ostavi da ga da stoji neko vreme - 5 - 10 dana.Pa polako , posle 7 dana, stavi malo sitnog drveta i zapali da gori...Tako će da se ubrza sušenje - bez pucanja.Neka gori nekih 2h..Posle toga možeš da koveš - i uživaš koliko hoćeš.. cheers Ne treba ti felna, iako je bolja - ako ne želiš ..
Možeš i bez premazivanja i trajaće ti , ali ne mnogo dugo...za povremeno kovanje - nećeš imati problema, ali ako stalno koveš i dugo - onda ga premaži sa pomenutom smešom..
SRETNO ! .......
Back to top Go down
azurx

azurx


Posts : 40
Join date : 2012-10-26
Age : 28
Location : BIH /Tuzla

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeWed Dec 17, 2014 3:12 pm

oštrač wrote:
Premaži lonac - staklenom vodom i šamotnim brašnom.Imaš u svakoj farbari da kupiš...sa unutrašnje strane, i ostavi da ga da stoji neko vreme - 5 - 10 dana.Pa polako , posle 7  dana, stavi malo sitnog  drveta i zapali da gori...Tako će da se ubrza sušenje - bez pucanja.Neka gori nekih 2h..Posle toga možeš da koveš - i uživaš koliko hoćeš..  cheers Ne treba ti felna, iako je bolja - ako ne želiš ..
Možeš i bez premazivanja i trajaće ti , ali ne mnogo dugo...za povremeno kovanje - nećeš imati problema, ali ako stalno koveš i dugo - onda ga premaži sa pomenutom smešom..
SRETNO ! .......

Ovo je bilo samo za testa da vidim kako bi to sve izgledalo kad puše normalno da ću nešto ozbiljnije kasnije.
Back to top Go down
Guest
Guest




Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeWed Dec 17, 2014 3:40 pm

Ovo je bilo samo za testa da vidim kako bi to sve izgledalo kad puše normalno da ću nešto ozbiljnije kasnije.[/quote]
Na pravi -japanski tip kovačke vatre- , i da te Bog vidi ! ..nije komplikovana...
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeWed Dec 17, 2014 4:55 pm

Najjeftinija i po meni odlicna varijanta je usisivac sloboda iz Cacka.To su stari usisivaci,plave boje(mislim da imaju i crvene ali nisam siguran).Vrlo prosti,imaju izduv i sa druge strane usis tako da ne moras praviti komplikovane cevi i ostalo vec samo stavis crevo njegovo oreginalno na neku metalnu cev sa rupicama i eto ti vatre.Jacine su 700 i 1000 w i imaju vecinom regulator tako da mozes smanjiti ili pojacati duvanje kad hoces.Ja tako radim i nemam problema,odnosno radio sam.Imati pravi meh nije stvar ni brzine ni efikasnosti vec cisto sentimentalne prirode,ja volim mehove jer me podsecaju na neko staro vreme ali u vecini slucajeva nisu brzi kao usisivaci.Batali se staklene vode i samotnog brasna,to su gluposti jer radim u firmi koja to proizvodi i u vecini slucaja ce puci posle 3,4 grejanja(zato se vise plocice za sporet i ne premazuju tom smesom vec se rade samo sa sistemom slaganja jer plocice "rade"uvek kada su izlozene plamenu i stoga masa puca).Bolje resenje ti je vatrostalni beton ili lepak vkp ali ni to nije konacno vec polovicno resenje.I samo da znas da se staklena voda ne mesa sa brasnom kada ti treba temperatura preko 600-700 c vec sa obicnom vodom a tebi ce trebati veca temperatura od toga stoga ne slusaj gluposti.Cigla je zakon pa makar i ona obicna seljacka,a vatrostalna ti je vrh.Poenta svega je to sto zadrzava toplotu,a taj lonac ti je najgore moguce resenje.Kupiti par cigli nije nikakav izdatak a dobijes kvalitetnu kovacku vatru koja moze da usija apsolutno sve sto stavis na nju.Nemoj pogresno da shvatis pricam ti sta je najbolje da uradis za stalno a mozes zagrejati noz(jer to je tanak materijal vecinom)i na obicnom rostilju,cak i u obicnom sporetu na drva ali ako mislis nesto ozbiljno da radis onda je to polovicno resenje.Ja vise volim kad je vatra na sredini a cigle pod uglom,mislim da se to zove nordijski tip vatre ali nisam siguran,imas dosta o tome na starijim postovima.Pozdrav
Back to top Go down
azurx

azurx


Posts : 40
Join date : 2012-10-26
Age : 28
Location : BIH /Tuzla

Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitimeThu Dec 18, 2014 2:00 am

Imam dosta neke stare cigle izlupane, što se tiče ovog ventilatora crko Very Happy
Stavio ga ja sve lijepo kad ono počelo isklriti i šta ću isključim ga varnice frcaju iz njega.
Da li od ovoga ima fajde?
Ventilator kabine za opel kadeta samo ću mu morati podeštavati ove žive nekako i staviti prekidač.
Usisavač Ventilator-kabine-za-Opel-Kadet-suzu_slika_O_17095313
Back to top Go down
Sponsored content





Usisavač Empty
PostSubject: Re: Usisavač   Usisavač Icon_minitime

Back to top Go down
 
Usisavač
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: