* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Laminat WIP

Go down 
+7
Dule
tisler
chumaman
@mungos@
vlay
Gvozden
predrag1969
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Laminat WIP Empty
PostSubject: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 10:28 am

Ovo sam radio danas, pa sam napravio nekoliko slika.
Na ovaj način inače radim laminate, i do sada nisam imao nikakvih problema.
Da ne duljim...
srednji sloj komad turpije (višak od prije),
vanjski slojevi flah 30x5 (potrošio sam 30x3, a nije mi se dalo kupovat novi)

Sve je dobro obrušeno i očišćeno
Laminat WIP Sx2534

Stegnuto u škripcu i zavareno po uglovima i sredini, i za šipku za držanje
Laminat WIP 6944e9

Pečica je spremna Smile
Laminat WIP Kbvn85

Nemam slika samog zavarivanja, fali mi još jedan par ruku.
Nakon zavarivanja komad je uguran u pepeo na hlađenje, a nakon toga sam izbrusio rubove da vidim kako je sve to uspjelo
Laminat WIP Aebnz9

Kako nisam primjetio neke nepravilnosti nastavio sam sa izvlačenjem. Nigdje nije došlo do razdvajanja.
Laminat WIP 315k56b
Laminat WIP Whekjq

Nakon "grubog" oblikovanja, nož je polako ohlađen u peći. Brušenje rubova nije otkrilo nikakva razdvajanja.
Laminat WIP Kafb53

Očišćeno od šljake, grubo izbrušeno. Trenutna debljina 6mm. Trn ću produljiti sa komadićem flaha, radi lakše obrade.Laminat WIP 4kg1z

Toliko za danas Smile
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 11:43 am

odličan posao, bravo !!!
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 12:02 pm

Bravo i hvala! cheers 
Back to top Go down
vlay




Posts : 181
Join date : 2010-09-15

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 12:12 pm

Dobar!
Back to top Go down
@mungos@

@mungos@


Posts : 17
Join date : 2014-03-22
Age : 36
Location : mali Pozarevac

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 1:32 pm

moze li neka slika vise kovacke vatre?
Back to top Go down
Guest
Guest




Laminat WIP Empty
PostSubject: kometar    Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 1:58 pm

Bravo ! ja volim laminate!...probaj košuljicu od ležaja u sredini, a sa strane čelik 1075 ( mač od motorne testere )..drugi put kada radiš...
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 1:59 pm

Ups..... Shocked baja Dado izgleda zna znanje  Smile izbor turpije za laminat  cheers

 clown imaš kakav savjet samom sebi  Arrow


Last edited by chumaman on Tue Apr 22, 2014 2:10 pm; edited 2 times in total (Reason for editing : Profesore)
Back to top Go down
tisler

tisler


Posts : 415
Join date : 2012-03-19

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 2:11 pm

Bravo, odlican posao.
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 2:43 pm

I ja treba da odradim laminat ali fali mi boraksa.U firmi ne daju vise tako lako a neznam gde ima da se kupi ovde kod mene da ne idem cak za Beograd.Materijal je spreman odavno ali jbg.Inace odlican rad,lepo prikazano i objasnjeno
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 3:05 pm

Hvala!

Peć sam napravio od male posude od kompresora sa kamiona (mali Mercedes, mislim 808, ali nisam siguran).
Izolacija je keramička vuna 5cm, a na "vratima" su komadi tanke šamotne cigle. Kada radim sa boraksom, ili ostavljam nešto u peći na laganom hlađenju na "pod" stavim iste takve komade tanke šamotne cigle. Štite vunu od boraksa, i dobro drže temperaturu za lagano hlađenje. Sklepana je na brzinu, većinom od raznog otpada (tako i izgleda), ali radi jako dobro.
Plamenik je atmosferski (bez prisilnog upuha zraka) i još je jednostavniji (isto od raznog otpada).
Čim uhvatim vremena, napravit ću par slika.

Što se materijala tiče, imam nekakav fetiš na stare kvalitetne turpije. Jednostavno ne mogu odoljeti dobroj turpiji Smile

Ležajevi su mi drugi omiljeni materijal, a "rollomatic" mačevi su zgodni za rad jer ih je samo potrebno raznitati i imaš 3 gotova lima za rad. Imam par spremnih na polici, tako da će sigurno i to doći na red.

Boraks sam kupio u lokalnoj trgovini (Color, željezara/boje i lakovi/sve i svašta) po 45kn/kg (oko 6 eura). Na deklaraciji piše da je zemlja porijekla Turska, a uvoznik "Sigmat" Slav. Brod (Gromačnik).

Daljnji radovi slijede u slikama...

Hvala još jednom.
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 3:13 pm

Dule,ja sam sve vec nakupovao,a nikako d pocnem. Laughing 
Raspitaj se kod zlatara u tvojoj okolini za nekog Djoku(ako se dobro secam)iz Bora koji prodaje opremu i hemiju za njih.Pre godinu dana sam za 1500 din sa putarinom narucio 3kg,a dobio 3,3 kg.U apotekama je dosta skuplji,a i nema ga jer sticajem okolnosti poznajem dosta ljudi u Apoteke Nis,drzavnoj apoteci u Nisu,sa 40 apoteka.Moyda i drugima zatreba. Wink 
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Apr 22, 2014 3:17 pm

Sigmat...tamo režem water jet blankove Very Happy 
Turpije doniram.... Very Happy naći će se neka samo lupaj cheers
Back to top Go down
ninikki

ninikki


Posts : 408
Join date : 2013-12-22
Location : Nis

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeWed Apr 23, 2014 1:10 am

Gvozden wrote:
Dule,ja sam sve vec nakupovao,a nikako d pocnem. Laughing 
Raspitaj se kod zlatara u tvojoj okolini za nekog Djoku(ako se dobro secam)iz Bora koji prodaje opremu i hemiju za njih.Pre godinu dana sam za 1500 din sa putarinom narucio 3kg,a dobio 3,3 kg.U apotekama je dosta skuplji,a i nema ga jer sticajem okolnosti poznajem dosta ljudi u Apoteke Nis,drzavnoj apoteci u Nisu,sa 40 apoteka.Moyda i drugima zatreba. Wink 
Gvozdene u BG ima boraks 25kg za 2500 dinara, ali se mora naruciti preko firme. Ako si voljan mozemo uzeti po pola. Ja mogu naruciti preko firme. Imas poruku na PM
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeWed Apr 23, 2014 9:54 am

Pa ne preostaje mi nista nego da hvatam zazubice. Very Happy 
Sta drugo reci sem odlicno. cheers 
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeWed Apr 23, 2014 11:39 am

Materijala imam dosta,skupio sam od svega po malo.Da imam boraksa mogao bi da uradim bar 50 komada koliko imam materijala.Imam kosuljice,turpije ,gvozdene flahove,maceve od testera,masinske testere,gaterske testere,kruzne testere.opruge od kola i inace dosta ostalog materijala.Skupljao sam dosta da imam zaliha.Boraks sam danas pitao u 3 apoteke ali oni ne prodaju boraks vec ga koriste za neke kreme i neke kapi a ima i ti dzakovi od 25 kg ali sta ce mi toliko.
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeWed Apr 23, 2014 1:56 pm

Danas mi radoznalost nije dala mira...
Dosadan dio (brušenje) nisam slikao.
Za kraj sam ručno brusio vodobrusnim papirom (400) uz podmazivanje WD-om
Laminat WIP 35c0vls

Nakon toga, brzinsko kupanje u vrelom octu
Laminat WIP 2a5m8wg
Back to top Go down
Guest
Guest




Laminat WIP Empty
PostSubject: kometar    Laminat WIP Icon_minitimeWed Apr 23, 2014 3:13 pm

Nema lepšeg osećaja nego kada posle grubog brušenja- počinju da se vide šare i slojevi kao posledica kovanja i kov.varenja.To daje ogromnu snagu da zavšiš nož...Smile..uživaj u daljoj izradi i čekamo gotov nož Smile...
Back to top Go down
becarsb

becarsb


Posts : 172
Join date : 2011-01-05

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue May 06, 2014 7:32 am

chumaman wrote:
Sigmat...tamo režem water jet blankove Very Happy 
Turpije doniram.... Very Happy naći će se neka samo lupaj cheers

hm
znači ipak se može
izgleda da imaš neku dobru štelu tamo ??
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue May 06, 2014 11:01 am

Kakvu štelu ? nazvao Branko  M. mi  se javio na te. upit i dogovorio bez beda rezanje i to na malo 4. kom za jednu turu....
samo sam priložio nacrt blanka u DWG. formatu za stroj...i naravno materijal....ta za dalje dogovorio slanje da ček i ne idem kod njih osobno...meni je dalje no vama u SB.
Prema meni su max korektni....makar Branko s kom se čujem i poslujem .
Back to top Go down
becarsb

becarsb


Posts : 172
Join date : 2011-01-05

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeWed May 07, 2014 1:03 am

hvala za info !!!!
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeMon Jul 21, 2014 7:28 am

Konačno sam uhvatio malo vremena da ovo privedem kraju Smile ...

dužina oštrice 120mm
širina oštrice 35mm
debljina oštrice 5mm

dužina drške 110mm (mesing,koža,rog na kraju zatvoren orahom, 3mm mesingani pinsić)

Laminat WIP 29mayc2

Laminat WIP F371nn
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeMon Jul 21, 2014 7:49 am

Dobar Dado skroz dobar  Smile cheers
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeMon Jul 21, 2014 10:41 am

odličan. svaka čast
Back to top Go down
Guest
Guest




Laminat WIP Empty
PostSubject: komentar    Laminat WIP Icon_minitimeMon Jul 21, 2014 12:54 pm

Prelep nož Dado...Zanima me kako si zatvorio orahom?...Hvala ..
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitimeTue Jul 22, 2014 11:34 am

oštrač wrote:
Prelep nož Dado...Zanima me kako si zatvorio orahom?...Hvala ..

Izdubio sredinu sa dremelom u dubini 10 mm, oblikovao drvo da uredno sjeda u rupu, zalijepio sa epoksijem

Back to top Go down
Sponsored content





Laminat WIP Empty
PostSubject: Re: Laminat WIP   Laminat WIP Icon_minitime

Back to top Go down
 
Laminat WIP
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Laminat prohron-ugljenični čelik-prohron

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Kovanje-
Jump to: