FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Ostri

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Dule

PostSubject: Ostri   Sun Apr 13, 2014 1:37 pm

Posle nekoliko dana razmisljanja da li da izbacim ove slike vrhunskog majstora sa ovog foruma,a posle dosta lazi koje je covek izgovorio,resih da ipak izbacim fotografije.I tako.
Vrhunska majstorija,japansko-nemacko-bolid stil.Mada bi pre rekao da je ovo bumerang nego noz.Aboridzini iz Australije su narucili par komada.

Sledeca slika se lepo vidi kako majstor vari ostrice

Sledece slike se slike varenih stvarcica spremnih za iskivanje.Ja ih od milja zovem sljaka.

Sledeca se zove damaskus.Ili pokusaj damaskusa.

A ova se naziva pukotina.

Najbolji rad do sada.takozvano tanto-katana vakizasi-volid stil.Lepo se vidi koliko je noz"brz".Ma sta to znacilo.

A evo nesto i iz mog faxa.Pogledajte kako lep rad.Posebno me raduje ova plavkasta boja celika.To znaci da ce se ostriti bar 20 do 25 puta tokom godine.Za spiceve nemam reci.Odlicni za spicanje zemlje i to ako nema kamena i peska u zemlji

Sad malo slika majstorske radionice i vrhunskog alata.

I na kraju za neupucene.Pogledajte gde majstor drzi ruke kad koristi sekiru.Mora da tako drzi i cekic za kovanje na sredini drske.Suma sumarum-ne zna ni cekic da drzi.

To je sve za sada.Steta sto kolega ninikki ne moze da ubaci video snimke da doprinese malo atmosferi posta.Neko je izbrisao snimke da se ne vide.Slike sve govore.Ako i pored toga neznate o kojem kolegi je rec evo da pomognem
.
Toliko za sada,
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Wed Apr 16, 2014 5:17 pm

Kolega ....ti nisi normalan...!!!
Ispada da ovako u javnost iznisiš i intimne detalje iz tvog života! ...Kada možeš od poznanika da iznosiš ovakve stvari - koje nemaju nikakve veze sa samnom!...
Šta li da kažu tvoji prijatelji i slično..
Ti nisi ni svestan -koliko omalovažavaš sebe i spuštaš nisko!...
A da ne govrim o tome koliko si zao i nezreo za svoje godine...
Svako normalan će da vidi ko si ti...Ovakva dela govore o tebi , a o meni ne !!!
Bolje potraži pomoć psihijatra...Ovo ti kažem iz dobre namere....ti si bolestan dečko - veruj mi ...( NE VREĐAM TE - ISTINU PRIČAM)... Čak ni bolesnom čoveku ovo nebi palo ni napamet...A čoveku koji je zao, neuravnotežen, pun mržnje prema kolegama - svakako hoće..
Meni je mnogo drago, što su se neki ljudi odkrili  na forumu kakvi zaista jesu ...To što se meni desilo ( ja nikada nisam imao ovakvu situacijiju), a žao mi vas je, što ste takvi.a ovo je za moje dobro! ...Pokazali ste kakvi se kao ljudi! kao kolege! ...Nikada vas ničim nisam izazvao, niti uvredio ! Sve je na forumu...Svaka čast ! kapa dole za ovo što pištete o meni ...Koliko zlo postoji u vama - to je posebna priča...Tačno se vidi iz kakve sredine potičete , odlakle dolazite..
Otvarate neke teme, koje nemaju veze sa tematikom kojojm se bavimo- samo da bi mene kompromitovali..Ništa ovim nećete postići...veruj te mi ...Mogu kada god poželim da vas tužim za ovakve uvrede časti i dostojansva, integriteta i suvereniteta moje ličnosti...
Šta će vam sve ovo...imate svoj privatan život , kao što imam i ja...Niti ulazim niti vam se mešam u isti ...to je apsurdno i ne dopustivo.
Da li ste sebi "prejak for" ...košta će vas ovo - samo je pitanje momenta i dana..Ne od mene ..videćete na kraju krajeva i sami ...-sve se vraća u životu ...najgore je to  što toga što toga niste ni svesni ....
Ja nikada nisam u životu imao ovakvu situaciju ! Izlišno je govoriti o tome da sam miran momak,domaćin čovek - kao i vi ...svestan koliko zna, a nisam ni svestan koliko ne znam ( što se tiče tematike na forumu )..ali učim , borim se i trudim kao i svi ostali..
Ponavljam, da se ovo odnosi na "kvazi " kolege - koji me vređaju.NIKAKO NA OSTALE !
Back to top Go down
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Ostri   Thu Apr 17, 2014 1:06 am

Milane  clown možeš pisati što god želiš ali svoj status  jocolor  na taj način nećeš izmjeniti ,
rađe šuti poklopi se ušima i lupaj ksilofone   geek
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: Ostri   Thu Apr 17, 2014 5:23 am

Ime nigde nije pominjano,stoga ne mozes tuziti na pominjanje istog.Fotografije koje su postavljene kruze netom,dao si pristanak za to.Znaci svojom voljom.Lice se ne vidi,stoga zao mi je.Jedina nepravilna stvar koja je ucinjena je izbacivanje tvoje reklame jer nije po pravilima foruma,a sa tim mislim da sam ti ucinio uslugu.Mozda ima ljudi koji bi kupili zavarene nozeve.A sto se tice mog ludila i tog,kvazi majstorstva,evo ovako.Prva i osnovna stvar.Imam kao masinac 12 godina radnog iskustva plus 2 godine u Beogradu kao gradjevinski bravar.Kovanjem se bavim 10 kao i izradom raznih stvari od metala.U firmi sam 5 puta javno pohvaljen za inovacije i poboljsanje opstih uslova rada na masinama u proizvodnji.Kada sam poceo da radim odrzavao sam jedan pogon a sad odrzavam 4 pogona i to dosta uspesno jer se nikad nije desilo da iz moje smene ostaje neispravna masina za sledecu smenu.Sa tim se ne mogu pohvaliti ni iskusnije kolege koji imaju staza koliko ja godina.Isto tako da napomenem da sam na pocetku karijere iz proizvodnje otisao u masinsku radionicu posle samo 3 meseca i to kao pomocnik 3 grupe.Tu cak drzim i rekord prelaska a iza mene je kolega sa 4 godine u proizvodnji kao majstor 1 grupe.Drzim i 3 licna rekorda,za najbrzi prelazak u masinsku,najbrzu popravku vakum prese i najbrzu dijagnozu kvara.Reci cu ti podatak i da sam bio primljen u firmu Kolubara u pogon brzih intervencija(jedan od najboljih pogona u najuspesniju firmu u zemlji a mozda i u okolini).Nisam se slozio sa uslovima rada,a i zato sto mogu da biram i svestan sam svojih kvaliteta.Toliko o mom ludilu i neiskustvu.Takodje moram da napomenem da sam poprilicno uspeo i na privatnom planu.Veliki broj ljudi sa ovog foruma te mrzi,veliki broj te zali a jedan deo smatra da si smesan i rado cita tvoje postove da bi se dobro nasmejali.Tvoje najvece trenutno dostignuce je kovacko varenje sa primesama elektro-lucnog varenja ali i to je pocetak.Nije problem to sto si pocetnik,totalni laik.Problem je sto komentarises rad kolega koji rade odlican posao.Ubacujes se sa komentarima i objasnjavas pocetnicima kako da urade nesto,a to je uvek pogresno.A sve ovo se nebi desilo da nisi uz sve ovo gore navedeno jos i lazov.Ustvari,nista ja nisam uradio sto nisi i ti.Iskomentarisao sam lose radove kao i ti milion puta do sad.Mozda malo tezim recima ali poenta je ista.Opet da napomenem da te ja ne mrzim,Neznam kakav si privatno covek,naslucujem ali neznam.Treba samo da se uzdrzis od daljeg komentarisanja i ucis.Ko zna,mozda za par godina budes odlican majstor,mada ne vidim u tvojim radovima ni lepotu,a ni neki preterani dar,sto bi rekao moj tast inace stari kovac sa 60 godina radnog iskustva(rodjen 1938),radovi ti nemaju dusu.Posto volis te sportske fraze evo i da ti odgovorim jednom,spusti loptu i uci.Eto iskreno 100 %.A sto se tice toga da ce vreme pokazati svoje, ko je kakav i tome slicno,u pravu si.Mene niko na forumu nije napadao,uvek su imali umerene kritike na moje postove i uvek sam se trudio da izadjem u susret svakom.A tebe svi napadaju zato sto si "odlican majstor",'domacin covek" i ostalo.Mozda nekad kad(ako)nesto i naucis prestanu.Mada mislim da ni vremenom od tebe nece biti nista sem lazno-samouverenog kriticara.Ja sam na ovom forumu dugo i znam da nikad nikog niko nije napadao,nije bilo ruznih reci sem u vezi tebe.Dosta njih cuti i nece nista da ti kaze jer ne zele da ulaze u polemiku sa tobom ali ce vremenom i to doci na red.Prema tome,najbolje za tebe je da slusas,ucis i uzdrzis se od glupih kritika.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: komentar    Thu Apr 17, 2014 5:46 am

Odgovaraćeš ti za ove ne istine - što pišeš -samo polako...
Back to top Go down
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Ostri   Thu Apr 17, 2014 7:59 am

Kome se ti prijetiš... clown ....pametnije ti je da  silent Embarassed 
Ovako možeš samo ko' kakva baba da naričeš i da se prijetiš..... geek 
Dovoljno je vidjet da se nakon svega rečenog i viđenog pojavljuješ na forumu kao da se ništa tebe ne tiče
hebena bolest u glavi tvojoj..... scratch
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: Ostri   Thu Apr 17, 2014 2:40 pm

Neznam kome pretis od nas dvojice ali mislim da ti to nije pametno.Neistine moje su dokumentovane i potkrepljene slikama jer ja nisam lazov kao ti.Pretnje su samo znak tvoje slabosti,nemas sta da kazes.Malo sam ti zatvorio usta.Mislim da je ovo i zadnji moj post u kome pokusavam nenormalnom coveku da nesto ubacim u glavu.Tek sad vidim da je to nemoguca misija.Cak razmisljam da vise i ne ulazim na forum.Toliko od mene.
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Ostri   Thu Apr 17, 2014 2:51 pm

Daj Dule si lud  Wink napuštat' forum, je da budala  geek  iritira ali zato postoje odgojne mjere....zavrći mu brate uši da skvići k'o presence  pig 
U krajnjem slučaju ima nas više pa nek se   clown MORON otipa i bleči , vidiš da mu to još najbolje ide  Razz
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: Ostri   Thu Apr 17, 2014 11:50 pm

Ma u pravu si druze.Nema smisla napustati ovako dobar forum zbog budale.Ali i u pravu je za jednu stvar,vreme ce pokazati,tj sve vise i vise ljudi ce ga drndati.Jednostavno cu preskakati njegove postove.Nemam toliko zivaca da se natezem sa maloumnikom.Hvala ti druze.Naterao si me da dobro razmislim.
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Ostri   Fri Apr 18, 2014 4:26 am

Dule...da te ispravim.. Ja MOGU ubaciti video neuspelog kovanja, ali necu. Rekao sam da je rasprava za mene zavrsena. Dovoljno mi je odvratno sto sam morao da ucestvujem, ali i cinjenica da sam sa nekim pokusao neku saradnju cak i neko ucenje u nekim elementima, a da tom prilikom on to i ne zasluzuje. Inace potvrdjujem tacnost svih slika koje si postavio. I jos jedna mala ispravka, onaj mali kako ga ti zoves tanto-katana vakizasi-volid stil sta vec, to je jedini uspeo pokusaj i to se radilo kod mene kuci, to ja drzim u ruci gde se lepo vidi spoj dva celika. Ja sam spremio te plocice, doticni zavario tacnije mucio se jer ne zna da zavaruje (imam i svedoka koga je molio da ga nauci kako se to vari ), i ipak je uspelo da ih nekako zavari. Ovde govorim o elektro varu samih plocica pre kovanja.I cinjenica je da je to on kovao i  da je to bio pokusaj sa malim elementima od 7cm.I uspeo pokusaj. Sutradan sam zeleo da se pokusa sa vecim delovima i da se pokusa napraviti noz pa sta bude... Na zalost eksperimenti su mu bili vazniji od zelje da se nesto uradi jer nije bio siguran u to. Tacnije izbegavao je to kod mene. Tada sam poceo da sumnjam..... Jedva sam cekao da posle 3 dana kada budem sam pokusam da kovacki zavarim 14 elemenata od bansek testere na mom malom nakovanju i uspeo. Doticni je zinuo od cuda kada je to video i pitao da li sam to vario kod kovaca Mazija na mehanickom cekicu. Kada i ako od toga iskovem noz postavicu ga na forumu kao moje prvo kovanje. Bukvalno prvo.  Doduse tanki elementi ali ipak uspesno.I meni se smucio forum...ali necu da jedan nikogovic unisti moju zelju da naucim da radim nozeve i to po savetu mnogih na forumu. Jer ovaj forum ima zaista znalce u ovoj tematici koji zaista nesebicno dele prave savete kako napraviti dobar noz.
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: Ostri   Fri Apr 18, 2014 9:47 am

Kolega pogresio sam sto sam uopste i rekao da treba ubaciti bilo kakve snimke.Sa budalom ne vredi nikako raditi ili diskutovati.Sta vredi izbacivati snimke ili slike kad se budala nece promeniti ni 2%.Gledao sam te snimke i znam sve,a to je jasno i svakom sa ovog foruma.Ma da skratimo pricu,samo izbegavanje  i ne citanje budaletinih postova moze ovaj forum spasiti.Od sad cu to i raditi.Uspeo sam u nameri da budaletinu iznerviram do te mera da shvati gde mu je mesto ovde.Malo sam mu objasnio neke stvari da shvati da veze nema o metalu.,celiku i uopste masinstvu.i taj deo gde govoris da se radilo kod tebe,znaci nije njegov rad vec zajednicki.To znaci da sam bio u pravu.Kiti se tudjim perjem.Nista novo od njega.Ne mrzim ja njega ni dalje jer hendikepirane ljude mogu samo da zalim.Nemam vremena nikoga da mrzim,jer zivot je kratak da bi se mrzelo.Jedino nikada necu dozvoliti da neki pocetnik bude krivo obavesten i uvucen u njegove bolesne kandze.Necu da ucestvujem vise u njegovim komentarima i dajem budali licnu satisfakciju pokusavajuci da produbim njegovo skromno znanje.Jos malo i svi ce ga oteratu u kurac kada vide da nema pojma o bilo kakvoj oblasti.Mislim da sam dovoljno rekao.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Ostri   Today at 9:05 pm

Back to top Go down

Ostri
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1