* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Pomoc prijatelja oko drske

Go down 
+2
chumaman
ninikki
6 posters
AuthorMessage
ninikki

ninikki


Posts : 408
Join date : 2013-12-22
Location : Nis

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeWed Apr 02, 2014 3:55 am

Pozdrav. Napravio sam nekoliko nozeva i imam veliku nedoumicu ili ne znanje kako da zastitim drsku. Nisam siguran sta je bolje, lakirati, laneno ulje i pceljinji vosak, neki bajc....sta god. Drske su od drva sljive, bresta, hrasta, oraha. Nozevi su u full tangu i skrivenom tangu.(valjda sam dobro napisao). Bio bih zahvalan za neki savet. Pozdrav
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeWed Apr 02, 2014 5:12 am

Nikako lakirati....laneno ulje+ pčelinji vosak odlična kombinacija ,mada ima i to svojih nedostataka estetskih,naime
s vremenom će ti se pojaviti izbljedljeli komad drške i to onaj koji je u koricama ali to se riješi tako da ponoviš postupak.

Laneno ulje ako si umogućnosti da nabaviš jestivo,nešto je skuplje ali je puno bolje.
Back to top Go down
vlay




Posts : 181
Join date : 2010-09-15

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeWed Apr 02, 2014 12:22 pm

Nadovezao bih se na chumaman-a i dodao da umesto pcelinjeg voska mozes da koristis i carnauba vosak u cvrstom stanju, koji se jako lepo pokazao.Laneno ulje ce potamneti materijal, pa mozes da koristis i Danish oil koji je dosta skuplji i komplikovaniji za nabavku, ali radi za sve pare.
Probao sam i jedno i drugo i malo vise naginjem kombinaciji Danish i carnauba, ali je to odstupanje od tradicionalnijih, jednostavnijih i dosta jeftinijih metoda.
Back to top Go down
ninikki

ninikki


Posts : 408
Join date : 2013-12-22
Location : Nis

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeWed Apr 02, 2014 1:56 pm

Hvala momci na savetu. Hm.. bice malo zeznuto nabaviti carnauba vosak i Danish oil...Videcu i probacu..U svakom slucaju poslusacu Chumamana, necu lakirati. Pracke se lakiraju ili se stavlja Tung oil, ali nozevi...poslusacu vas.
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 12:23 am

Hm, ako imaš tung -oil-a samo naprijed u svakom slučaju daleko bolje nego laneno+vosak , to je premaz za prvu ruku
tj. poor man solution.
Ja osobno koristim Tru-oil i recimo sam zadovoljan...carnauba vosak nije loš ali svi finiši na bazi voska imaju jednu manu
ostaju bijele fleke po dršci od vode na njima....
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 2:34 am

Ukoliko se dobro secam od onoga sto sam nasao o tungovom ulju,trebalo bi da je ono odmah ispod ovog sto je vlay predlozio,danskog ulja.Ne bledi vremenom i ne propusta vodu za razliku od lanenog koje ima obe mane.Karnauba vosak je takodje daleko bolji od ovog naseg domaceg.Sad nemogu se setiti,a nisam bas ni trazio toliko zbog cega,secam se da je tvrdji dosta od pcelinjeg i ima visu temperaturu topljenja.Namece se zakljucak da daje i veci sjaj.Ali,pogadjas,takodje prilicno tesko nabavljiv.Takodje ovo "CCL Traditional Gunstock Oil Finishing Kit"je jedno od najboljih ali ,naravno,tesko ga je naci.
Pomoc prijatelja oko drske 114ba7702ce9c753646779531_zpsa75a4895
U svakom slucaju sve sto valja je tesko nabavljivo,bar ovde kod nas.
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 2:40 am

Ajd sad malo odajte svoje izvore..  Very Happy 
Gde nabavljate pomenta ulja? Hteo bih da probam Danish oil ali voljan sam da isprobam i druge varijante. Do sada sam koristio samo laneno..
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 3:20 am

Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 3:29 am

Trazio sam na Ebay-u ali sam nasao samo neke iz UK koji ne salju van. Ne znam kako mi je promakao Rustins..
Hvala  Wink 
Back to top Go down
vlay




Posts : 181
Join date : 2010-09-15

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 7:44 am

Mi se uglavnom snadbevamo ovde: https://www.brisa.fi/portal/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Nikad nije bilo problema sa slanjem i manje-vise imaju sve sto treba.
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 8:31 am

Jasno , malo tko u nožarskim vodama ne zna za njih...meni osobno nisu previše zanimljivi tj. imaju malo toga što me zanima
i što mi je prihvatljivije cijene od shema nabave koju koristim.  Very Happy
Back to top Go down
ninikki

ninikki


Posts : 408
Join date : 2013-12-22
Location : Nis

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 12:38 pm

Vlay....Dodjem ti gajbu piva za ovaj sajt...Chumaman, ja sam nov u ovome tako da je za mene ovo otkrice...
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 3:23 pm

Tungovo ulje ima da se kupi JYSK-u u Srbiji i kolko se sećam bilo je 1000 din litar.A zar tungovo ulje nije otrovno?
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 3:28 pm

Jedino  Gvozdene ako ćeš za salatu da ga koristiš  Laughing 
Nego ljudi pripazite i kupujte samo provjerene marke jer svašta prodaju pod tungovo ulje....a nema veze s istim  Wink 
jedan kolega je isto tako naletio na neko jeftino i to litru pakovanje, ma nema ni T od tungovog.... Mad

Ja se izvinjavam,duboko se izvinjavam Very Happy 


Last edited by chumaman on Fri Apr 04, 2014 12:11 am; edited 1 time in total (Reason for editing : Ispravak ne točnog navoda)
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitimeThu Apr 03, 2014 4:03 pm

Chumaman,deluje mi da si meni odgovorio, samo što ja nisam Dule. Very Happy Pitao sam jer se nanosi na drsku pa neznam dal je praktično,ako jeste otrovno.
Back to top Go down
Sponsored content





Pomoc prijatelja oko drske Empty
PostSubject: Re: Pomoc prijatelja oko drske   Pomoc prijatelja oko drske Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pomoc prijatelja oko drske
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Drske za seciva
» KORENJE ZA IZRADU DRŠKE
» Pomoc oko kovanja
» problem sa izradom drške od hrasta....
» zatvaranje drške dvokomponentnim ljepilom

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Kovanje-
Jump to: