FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Pracke

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 11:10 am

Ali da nesto kazem u tvoju korist. Ti si zaista dolazio kod mene i cak donosio cumur koji ja nisam imao, dao mi malu kolicinu boraksa, ovom prilikom pozdravljam to i zaista pohvaljujem tvoju velikodusnost ali iskreno. Medjutim, da bi naucio nekoga nesto, moras to znati. Ti si se prvog dana postavio kao neki profesor i ne znajuci sta ja znam. Pustio sam te da pricas iako te nisam cuo. Gledao sam sta radis, video dobre i lose strane. Prihvatio dobro, odbacio lose i iskovao nesto u laminatu. Kovacki zavario. To cu postaviti TEK ako ispadne noz od toga. Pre necu. Sinko ti nesto mozda i znas ali od tvog ne znajna se to ne vidi. Uzdizes tvoja neka dela do nebesa ne razmisljajuci da li je to zaista tako. Hocemo li dalje?? Cekam.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Sat Apr 12, 2014 11:14 am

"Učeniku moj, ima tvoj učitelj danas težak meč (na 3 dobijena seta)..Ako pobedim , oprostiću ti 1- cu iz vladanja , ali ne i ne znanje ...Neka ti to bude podstrek da slušaš svog učitelja - i radiš onako kako treba da se radi...Mogu da te pustim na teren , a ne i da udraš lopticu .Gledaj sa slike kako ja udaradm - pa i ti tako vežbaj!"  ...nadam se da shvatio  poruku...
To je deo moje i  tvoje zasluge ..ja sam kalio te noževe, kod mene kada si bio ...a ti si uradio ostalo.Drago mi je da si uspeo! ...čestitam ti na radovima!- Zaista su prelepi noževi ...samo napred.. Smile  Smile  Smile
Back to top Go down
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 11:16 am

To poljance gde ti igras tenis mene ne zanima. Inace ja tebe mogu pozvati na moj cas mog sporta.... Ja sam u sportu nesto postigao a ti na to poljance nisi, niti ces.
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 11:19 am

Milane ti si te nozeve izgoreo sumporom tako da sam morao da ih ispravljam i sve ponovo radim i nisam uspeo da ih zavrsim za sajam.....
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 11:21 am

Nadam se da ljudi sa foruma uzivaju u ovoj maloj raspravi o tvom znanju ali i tvom karakteru. Moram sada ici. Ima jos. Nastavice se. Budite sa nama.......Bice zanimljivo.
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 11:35 am

A sto se kaljenja tice...rekao sam ti da cu kallti nozeve i pozvao te ako hoces da dodjes s namerom te saradnje.INSISTIRAO si da to uradimo kod tebe. Ja jos ne znam dosta toga a ti si ih izgoreo. Na kraju si mi priznao da nemas cumur vec obican ugalj koji je pun sumpora, tvoje reci. Da sam to znao, ne bi ih ni kalio kod tebe. To sam Ti i rekao. Kuci sam morao sve ispocetka, tako ih i nisam zavrsio za sajam, a pitanje je i kvaliteta ostrice sada. Zato me i bilo blam da ih nosim na merenje tvrdoce. Ali sam vezbao poliranje. Ta greska se vise nece ponoviti. Ipak u mom ne znanju ja sam zadovoljan sta sam uradio na kraju.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Sat Apr 12, 2014 11:43 am

Tvoje noževe sam ja kalio ,sa ciljem da pokažem i naučim kako se to radi.A takođe sam radio i brušenje  . I sam si rekao da ja ništa nisam uradio-.to su tvoje reči ! ti to znaš.Testirali smo ih kod mene ...Imali su jako veliki odziv..Šta si ti posle radio sa njima - ja ne znam...
Zato ti i kažem...bolje sedni i uči i radi ...nego što kometarišeš o meni i iznosiš ne istine ....šta to i koliko govori o tvom karakteru - bolje je da prespitaš sebe i sebi da postaljaš  ta pitanja , nego kolegama na forumu...
A jedna je istina sigurna - nemaš ni malo poštovanja prema učiteljima! to je aspolutna činjenica...Mnoge kolege na forumu su moji učitelji -to je  činjenica i ja to priznam.
Drago mi je da si zadovljan i prezadovljan  svojim radovima- to je bio i cilj i drago mi je da si ga postigao.Ja ti od srca čestitam ! ....

Last edited by oštrač on Sat Apr 12, 2014 11:44 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 11:43 am

Prosto receno, naucio si me kako se NE RADI. Hvala ti na tome.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Sat Apr 12, 2014 11:46 am

Naučio sam te kako se radi i kako se ne radi...normalno
Back to top Go down
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 11:52 am

Ne Milane. Te nozeve sam morao da raskaljujem, prebrusim, ponovo kalim zato ti i isam dozvolio da dolazis kod mene kada si hteo. Ti si ucitelj svom egu. Inace o poliranju znas zahvaljujyci mojoj knjizi koji sam ti dao pre 8 godina, knjiga o obradi metala, poliranju, pastama i galvanizaciji iz koje prepisujes sve sto stavljas na forumu. I, ko je sada ucitelj????? Je li ucenice? Na zalost stvorio sam monstruma. Ja priznajem da nista ne znam i da ucim jos uvek, ali od tebe ne.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Sat Apr 12, 2014 12:06 pm

To je apslutna ne istina Ti si izrazio želju da sam radiš noževe.Ja ti se nisam mešao .Pa si mi slao poruke na fb sa gomilom pitanja .Ja tog momenta nisam bio u stanju da ti odgovorim ...Ako si ti prepravljao moje radove - ono što sam ja radio...zašto si upšte dolazio kod mene ...Ja sam ti zahvalan na knjizi, a sve što sam ja naučio iz te knjige pretočio u praksu i još učio od drugih majstora...i teko posle 10 godina rada - počeo da pišem o svemu tome ...
Ovo monstrume - je ispod mog nivoa i neću da kometarišem...
Koliko puta sam hteo da se odvojim od tebe- A TI ME MOLIŠ DA SE POMIRIMIO...ovo je apsutna istina! ali ja ne želim da to bude nešto - što ide na konto mog rada i karijere..
Dobro je da sam na vreme neke stvari shavatio , pa sam te izbrisao sa fb , kao i kolegu Duleta- koji je pričao vulgarnosti - a kometari mojih prijatelja koji su bili upućeni meni - sa pravom - da sam ih iznenadio -jer svakog puštam na fb ...U pravu su i tu grešku sam ispravio ....
Back to top Go down
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 12:21 pm

Sinko, ti i ja se nikada nismo svadjali da bih te molioda se pomirimo. Ti si se naljutio sto te nisam pustio kod mene kada sam ispravljao tvoje brljotine. Sad to da sam te molio da se pomirimo, podseti me kada? Ili u nedostatku argumenata pocinjes da se gubis u lazima.Milance, ja za razliku od tebe imam drustveni zivot i van foruma i nozeva. Ja nisam ljut na tebe ali cu te uvek pohvalti, sto je retkost, ali i surovo kritikovati. Ovo za mirenje...Smile to ti je bas biser. Smile
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 1:48 pm

J...te...umesto da pisem o nozevima i potrazim savete od znalaca, ja se raspravljam sa umisljenim majstorom... Smucio si mi forum...kao da je to tvoj licni forum...nemam vise ni zelju da ulazim ovde...
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 1:58 pm

Zanimljivi radovi ninikki, ne loš početak kako bi kolega vlay rekao za leba  Very Happy ali imaju smisla što se od noža i očekuje .
Poliranje apsolutno nije moj fah ali meni ovo izgleda uglancano ko pasija .... Smile 
Čak bi i pohvalio korice za početničke su i suviše dobre  Shocked 
Sad vidi se da si ozbiljno prionio nožarskom poslu a napredka će sigurno s vremenom biti s obzirom na viđeno.

E sad malo 'sapunica Milan' ovo je i više nego zabavno štivo....ovaj  clown  ipak nečemu služi makar nas sve uveseljava
svojim ne pismenim provalama i bez obzira na sad spoznato kao iznošenjem prljavog veša...
nikome ovdje nije potrebno otvarati oči o kakvom se mentolu  jocolor radi već je on svojim osebujnim nastupom na prvu
sa onim već čuvenim skriptama bio uočen a kako i ne bi bio takve rijetko puštaju iz ustanova  geek

Ima samo jedan ljek za takve,DEBELI IGNORE, to mu hebe ego bolje od struje u mozak  What a Face

Last edited by chumaman on Sat Apr 12, 2014 2:02 pm; edited 2 times in total (Reason for editing : he he)
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 2:19 pm

Hvala Chumaman. Znas li koliko sam se pokajao sto sam mu pustio da mi uopste pridje... Cak sam i hteo da nesto naucim od njega misleci da nesto zna. Kada sam video da poima nema da cak i ja sa ovim skromnim znanjem stecenim na forumu znam vise od njega, nisam znao kako da mu kazem zaleci ga. Kap je ova nebuloza da sam ga zvao da se mirimo. Sada tek vidim koliko si bio u pravu kada si bio grub sa njim. A ja ga budala kao stitio. Moja VELIKA greska. Cak i veca od poznanstva sa ostrim tupanom. Znam za greske u futrolama cak i drskama ali to su moji bukvalno prvi radovi. Valjda cu ih savladati. Hvala ti.Smile
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Sat Apr 12, 2014 2:58 pm

Kolega , shvati jednom - ti imaš problem sa sobom , a ne samnom...
Ja sam te najljubaznije zamolio da me ne pominješ na forumu niti da me kritikuješ ni hvališ...Dokle god me nisi pominjao- ja nisam ni tako tvoje postove...ali kada spominješ moje ime , način na koji radiš- ja samo kažem istinu ..A tebe to pogađa...Nisi umeo ni čekić da držiš...sve sam te naučio - kao što je neko mene...ja nisam ni arogantan ni bezobrazan ( osim u tvojoj glavi )...samo ću braniti ono što sam uradio- a imao sam drugiih poslova i obaveza- ostavio sam to postrani da bih ti posvetio vreme , da bih te naučio ....pričao sam , obajšnajvao- cepao grlo ...Nažalost  to mi se nije vratilo na dobro...
Neću da grešim dušu i ti si meni puno toga pokazao ( da ne nabrajam)...ali to cenim i poštujem i spomenem kada sa nekim pričam...
Da te bude sramota i da se stidiš svojih godina da me nazivaš monsrtrumom , mentolom i slično....ja nemam kometar na tako nešto ! Čovek u tvojim godinama da tako vređa mlađe kolege, a mogu sin da ti budem- NEMAM REČI!
Bolje me ne diraj više...vratićeš mi moje knjige i ono što je kod tebe..ja ću tebi tvoje - i to će biti to ...
Ovo ti prijateljski kažem...Nemaš razloga da se povlačiš sa foruma..radi , pravi noževe , praćke , varalice..Ove dve zadnje - prelepo radiš i noževi za početnika - su ti super! iskreno kažem ...kako god hoćeš shvati ...
Nisam ti pokazao samo oštrenje, brušenje i poliranje- celu moju radonicu si iskopirao-...redki su ljudi koje ja puštam u radionici...Pogrešio sam u ovom slučaju - nema veze , ali mi je srce puno i drago da možeš da radiš i praviš mašine...
Veruj mi , to što misliš da znaš oštrenje , grdno se varaš...Toliko dugo radim , i hiruški alat, britve, da ne nabrajam - dugo vremena- pa neznam sve ...Koliko caka ima, situacija , preokreta - videćeš kada počneš time da se ozbiljno da baviš...Što se tiče kovanja, ja sam kod mog mastora , Dragana , dnevno iskovao preko 50 raonika ( čisto jedan primer- na čekiću - preko 40 tona )....pa sam učio još od 5 majstora i kolega sa našeg foruma ( da ne zaboravim ) ...Za 4 godine rada sam stekao veliko iskustvo - pa ne smem ni da pomislim da sam majstor- jer ne znam sve ...A da si me molio da se pomirimo -jesi ! ne lažem!...Koliko puta sam hteo da odem - ali uvek se sažalim...Nelažem te - ti to znaš ...Bolje je da prekinemo sa ovim, i da pružimo ruku pomirenja jedan drugome...Ništa ovim nećemo postići...Ja nikoga ne napadam prvi- samo ću braniti svoje stavove i principe...Trebamo pričati o noževima , idejama , a ne o psihološkim alaliazma ličnosti...Ko je kakav...Svi mi imamo mane i vrline...Ovo ti kažem prijateljski..Umesto da gradimo mostove, mi ih rušimo ...Na 15minuta smo daleko jedan od drugog, i umesto da sarađujemo lepo, kao što smo jeli riblju čorbu kod tebe, pa ti dođeš kod mene , odem na roštilj- da se družimo ...mi teramo mak na konac- kao deca ...
Razmisli dobro o ovome ...imaš moj broj pa se javi ako hoćeš , ako ne - nema problema....Knijge da mi vratiš i obećao sam ti da ću ti ih dati da iskopiraš- tog dana kada možeš ...
Ja sam presrećan za onu knjigu što si mi dao...Imaš moj naklon, kao koga hemičar, koji je radio galvanizaciju...Ti si meni tu mnogo pomogao !!!! to ti nikada neću zaboraviti....! budi siguran...
Zamoliću te ljudski da me više nenazivaš onim pogrdim imenima- NESTO JI TI TO...meni te žao - ništa više ....
Back to top Go down
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 3:29 pm

Wink Dajte ljudi, 11 članova logirano...ne čuveno  Smile 
Milan mentol iz 3. galaksije napada suze na oči idu same...valjda od mentola  Very Happy 
Ponekad kad ovako otvori dušu čovjek se smili pa mu bude žao a onda kad nastavi po starom da predaje kineski bez znakova,
kolčić mu ne gine....hebiga srećo prestari smo danas vježbaš.
Ne sporim da kad se skoncentriraš umiješ da složiš i neku pametnu ali slabe vajde ,harm is done ,slobodno pretjeruj
žedne preko vode i smatraj se ako hoćeš i doktorom nauka ali negdje drugdje....već ti je dan prijedlog da napraviš svoj forum,
pa što je to za tebe tako bistrog i načitanog.
Fino skupi sljedbenike pa diskutuj koliko god želiš ali ovdje si očigledno usro motku i nema nazad ,vjeruj imam vremena ima da te jašem ko' kauboj konja,OBEĆAVAM.... Twisted Evil

Možeš da me tužiš i Karlu ,njega i onako boli tuki za forum....već ti rekoh na tankom smo ledu pa kad možeš ti stručno da
nas hebeš....što ne bi i ja ne stručno.
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 3:33 pm

Ok idemo dalje. CAK ni poliranje ne znas. Jer ovo poliranje mi je pokazao Nesa covek koga si na kolenima molio da te nauci varenju za koje si rekao da znas. Nesine paste, Nesin filc, Nesine kruzne krpe I njegovo znanje ne tvoje. I majstore...ovde se prica o nozevima koje sam ja brusio a nikako o kovanju koje uzgred i ne znas. Da li da postavim Milane video gde kod tebe koves uzalud na tihoj vatri delove koji ti otpadaju i padaju pored tvoje shine a ti ih klestima dizes i spajas dok se celik ohladio, i tuces onaj jadni celik trpas boraks a ja te oponjinjem Milane stavi u vatru nemoj tako zagrej celik  do belog usijanja, doduse tvoja kovacka vatra i ne moze to da postigne, a ti... bijes i pricas sebi u bradu ma zasto nece. Ne znam mozda jer ti se celik ohladio na ispod 500 stepeni? Sta mislis?  Zaboravio si da si hteo to da snimim. A ja sam snimio , na tvoju nesrecu. E da... hvala ti sto si me naucio kako se cekic drzi...Godinama sam se pitao cemu sluzi taj mali komad gvozdja iz koga raste drvo... DA.. TO JE CEKIC MILAN CE POKAZATI. Kapiras li ti da meni nije strana obrada metala i alati? Seti se kako si me upoznao. Katane sam pravio i niklovao i prodavao. Tako si i cuo za mene. Sta mislis cime sam to radio? Ali katane su bile dekorativne i niklovanje dok nozevi.. to je tema koju sada proucavam i ucim. A bice i katana sine, ne niklovana vec kovana.  A o tvom iskustvu... kovac Mazi moze dosta reci.. Da pricam?  Tvoja radionica..... ambar u kome radis u kojemu se nalaze na desetine tocila i nista vise. Priznajem iskopirao sam tvoju masinu za poliranje i zaista je dobra. Inace nemas ni busilicu ni belt grinder dok ih ja imam dva, imam i gasnu pec za kaljenje tek napravljenu, ti nemas, nemas ni stegu ni nakovanj vec shinu dok ja imam nakovanj mali doduse ali dobar za pocetnika. KOvacka vatra...... koliko si samo uzvikivao sto ti je dobra kovacka i pravio kao moju ali opet bezuspesno. Prosto receno... mislio sad da nesto znas...ne znas sine, ti eksperimentises.....vec otkriveno. Pomirenje.. tu mi pokazujes da nisi sam i cist.  POminjes boga cesto.. zar se ne plasis svojih lazi?? Bez uvrede decko, ti si za neku ustanovu a ti sam shvati koju. Meni si smucio forum.. ali toliko imam da kazem i pokazem o tvom radu i znanju... ne izazivaj me. Inace... ni kao gost ne znas da se ponasas.Seti se riblje corbe......
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Sat Apr 12, 2014 3:38 pm

Kolega hvala ti na ovim uvredama...nemam više reči...
Hoću da mi vratiš moje knjige i ostalo i tu se svaka priča završava...
Ja ti nisam pomenuo pomirenje u tom smislu u kome si ti shvatio- već da prekinemo više sa ovim ...
Back to top Go down
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 3:59 pm

Najzad. Izazvao si me Milane, opominjao sam te i savetovao...Ne. ti si VELIKI MILAN. A zbog ove lazi da sam te molio za pomirenje pozeleces da te samo Chumaman jase a ne ja. Sve dok se javno ne izvines meni i svima na forumu. A Chumaman je posebno surov u tvom razotkrivanju. Knjige, naravno da cu ti vratiti, zar si sumnjao da necu? Pustio sam te u moj svet, moju bastu sa vodopadom, potokom, mostom i letnjkovcem, pecenjarom, krusnom peci, bunarom kamenom skarom...a ti bezocno lazes o nekom pomirenju. A dopala ti se riblja corba a?
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Sat Apr 12, 2014 4:05 pm

Trebaš kolega ti meni mnogo da se izvinjavaš ,a tražio si pomirenje više puta.to je istina....pustio sam ja tebe tamo gde nisam trebao--ali mi je za nauk...hvala ti za to što ćeš da mi ih vratiš..zahvalan sam na tome...
Back to top Go down
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 4:06 pm

Razocarao si me, strasno. I kreativniji sam od tebe i recitiji. Ne znas koga si izazvao...
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Sat Apr 12, 2014 4:08 pm

Sa tom namerom si ti došao na forumu ...nemam kometar..
Back to top Go down
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 4:12 pm

Opet ti po svome...Idemo dalje. Zasto mi majstore unisti makaze za lim od 30 evra trpajyci ih u ferohlorid dok si pokusavao da izvuces tvoj neuspeh? Zar ne znas da se alat cuva a posebno tudj? Sada ih mogu samo baciti...
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 12, 2014 4:16 pm

Pa ova rasprava je bolja od Igre prestola... Valjda se tako zove.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Pracke   Today at 3:08 pm

Back to top Go down

Pracke
View previous topic View next topic Back to top 
Page 4 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Pracke
» Nacrti za noževe .