FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Pracke

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 05, 2014 2:11 pm

A vidi ovu Smile

Smile
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 05, 2014 2:15 pm

Ili ovu iz 3 ugla

Kombinacija orah i brest, pertinaks u sredini
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Pracke   Sat Apr 05, 2014 3:23 pm

Najs laminat  Smile ali Malu bi ženio momentalno  Laughing das is Walter  Shocked 
Mene strašno žulje one gume od podvodne puške....hebo me monstrum  Twisted Evil 
Cressi  16 mm guma,gumetina.....
" />

glede oraha...potraži ovako nešto....x-cut
" />
Back to top Go down
View user profile
ivo

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 1:27 am

Kolega Čumamene, vidim da ste se na glog namjerili, pa samo da vas podsjetim na staru poslovicu. Lako je, naime, tuđim k..... po gloginjama mlatit  Rolling Eyes  ! Stoga, oprez !
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 1:59 am

Very Happy  Šjor Ivo.....imati ću na umu...te kako god glog je nahebao Razz bogme ovo nisu grmovi u pitanju već prava stabla  Very Happy 
točno za ovako nešto a biti će i rašalja vrhunskih  Smile 

" />
" />
" />
Back to top Go down
View user profile
zlatko381981

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 10:30 am

Precke su ti fenomenalne kolega Vule. Very Happy 
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 10:34 am

Ah zlatko nista bolje od tvojih futrola i nozeva. Ja i dalje mucim muku sa farbanjem futrola... To farbanje me hebe...
Back to top Go down
View user profile
zlatko381981

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 10:50 am

Da probam da ti pomognem,mada neznaci i da nesto znaci.Kada farbas nanesi farbu,gledaj sto brze i posle toga odmah predji suvom cistom krpom.Krpa skida visak farbe,koji po meni i jeste visak(bar meni sa ovom farbom u spreju) i ostaje ti blago tonirana futrola sa ostacima farbe u udubljenjima sto mozes iskoristiti kada udaras pecate da istaknu jos vise dubinu.Ja ovako radim.E sad ako je koza masna,prljava pre farbanja,onda farba nece lepo da se nanese,tj.na tim masnim mestima moze da se uoposte neprimi na kozu ili ,ako je samo prljava da na tim mestima bude tamnije,sto je i logicno.A da,isprobaj da farbas pre modelovanja(ja to nisam radio).Razlog tome je ,da kada modelujes ta mesta koja se savijaju,uvek barem malo potamne,i tu ce ti automatski biti tamnija i futrola posle farbanja.Pa da bi izbegao to.Ali nisam siguran kako bi to islo.Eto neki ,"kao"savet.Smile
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 12:58 pm

Hvala prijatelju. Problem sto mi ostaju tragovi od sundjera... Moracu da promenim....mikrofiber ili vec nesto drugo.. Mada zna i kakva je koza , da li je biljno stavljena ili ne. Prodavacica poima nema.. Smile ma resicu to ja. Znas zelim savrsenstvo, i smetaju mi neke male greske koje i mogu proci. Ali ionako ovo su za mene pilot nozevi. Zelim da ih graviram, drska u duborezu, futrola gravirana... I mislim da cu uspeti. Uskoro cu postaviti par slika, pa ce momci sa foruma reci svoj sud. Nekako mi je vazan taj sud jer vidim da je dosta znalaca u ovoj oblasti, chumaman, vlay, predrag sa futrolama, zile,davor..... ima ih jos neka mi ne zamere neki ako ih nisam pomenuo. E da tu je i Milan ostrac, bez obzira na njegov nacin pisanja i zelju da pomogne, od njega sam naucio par stvari sto se tice poliranja, cak sam napravio masinu kao njegovu. Tu je zaista u pravu za poliranje, ili ja ne znam drugi nacin. Decko zaista dooobro polira i ostri nozeve, e sad nacin njegovog pisanja je njegova stvar. Smile
Back to top Go down
View user profile
predrag1969

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 1:20 pm

ninikki wrote:
cak sam napravio masinu kao njegovu.
može li detaljnije?
s fotografijama...
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 1:35 pm

Moze Predrag ali sutra imam popis u radnji pa kada to zavrsim. Mada mislim da je Milan vec stavljao na forumu njegovo tocilo. Vidis Belt grinder po svim ovim slikama koje sam ovde i na youtube nalazio ima dva osnovna elementa, to je onaj ravni deo izmedju dva valjka, i okruglo tocilo. Kako sam ja video, i jedno i drugo imaju svoje prednosti i mane. Za par dana cu i staviti slike grindera koje sam ja napravio a i to okruglo tocilo, kovacku vatru... Mada ovih dana skupljam materijal za mehanicki cekic, mislim da je neophodan za neki ozbiljniji rad.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Ispravka kolega Vule   Mon Apr 07, 2014 3:19 pm

Kolega Vule...Od mene  nisi naučio oštrenje i poliranje.Ni si to ni naučio.Samo si gledao . Kaže poslovica: " sedi na krivoj stolici , a pravo zbori "...A s druge strane  ja sam ti pokazao i  kovanje, kovačko varenje, način na koji se drži čekić, uglove na čekiću ,oštrenje, brušenje i poliranje..To ti nije niko pokazao.Samo si gledao na forumima i na youtube. I pored velikog broja informacija - ti samo misliš da znaš.U suštini - neznaš ništa .Moj način pisanja je sasvim na mestu.Ja imam takav pristup i tako će i ostati..ako neko to shvati na pogrešan način- njegov problem.Ja se time se ne ističem iznad svojih kolega!. S ,druge strane ako si mislio da si sve ovo što sam ti pokazao, od srca, naučio za kratko vreme-bojim  se da si se grdno prevario i da si  na pogrešnom putu... Žao mi je zbog toga.Ovo se uči mesecima, danima , godinama...Ti si video neke stvari ali samo video i probao nešto -Trebaćeš da prođeš trnovit put da bih to sve savladao...Ja toliko dugo radim sve to - pa još ne znam ništa.Majstor se postaje posle 10 godina mukotrpnog rada.Bio si kod mene i video si koliko je teško.I sam si konstatovao kako izdžavaš da radiš po 15h..( to su tvoje reči). ..Dolazio sam kod tebe i pokazivao , radili smo i noću...ali ti neznaš sve ovo ...samo si probao i gledao..Ja sam grlo i glasne žice pocepao-samo da nešto prihvatiš....bilo mi je veliko zadovoljstvo...ni teorecki ni praktično je to nemoguće da se nauči-onako kako ga ti koncipiraš i shvataš.Istina , ali je tako . Sad..Podsećaš me na mene, iz mojih momačkih dana, kada sam počeo da učim tenis..Zavšio kurs i mislo sam da sam Pit Sampras...ali sam se prevario..nemoj da ideš pogrešnim putem.Ti si dobar čovek , i dobar majstor za praćke i varalice- perfekno radiš...dobar domačin, porodičan čovek i to cenim i poštujem.
Polako ...spusti loptu ...ja razumem tvoj entuzajazam i želju da učiš i uvek ćemo ti moje kolege i ja izaći u susret...ali ti idi korak po korak..
Nemoj ovo da shvatiš, pogrešno , ne pričam iz zle namere - samo za tvoje dobro..
Lepo radiš praćke - ja ti kapu skidam...samo nastavi tako i imaš moje preporuke..
Back to top Go down
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 4:03 pm

What a Face Praćkom do zvijezda ....
šta će u ovoj temi svašta odapeti  Cool 
 Suspect majstor ninikki što ja da ti sudim ? Laughing nisam kvalifikovan ...a mišljenje...spomenuo već neko negdje?
Nego već me je stid...kad čujem kako opremaš radionu , spadam u depresiju  Crying or Very sad i još ovisim o tuđem radu  Rolling Eyes glede čelika.
Ali da volim i priznam kad vidim dobar rad....poliranje pogotovo  Razz 
Nego da me ne baci visoko .... Wink nazad na praćke  Very Happy 

Navodno je odličan i Jorgovan preko 2500janki fino tvrdo
Prirodne rašlje su mi nekako fetiš (poslije bi se nadovezao) ta forma me zanima zbog same potrage za drvetom.
Laminati mogu biti prekrasni tu su zbilja ne ograničene mogućnosti.
Hvala na savjetu za stiropor i taljenje....razmišljam...
Kako sam imao neugodnu epizodu s majstorima na water jetu ..... Twisted Evil gledati ću da im to naplatim pa izrežem
inox čelika ....sad me zanima funkcioniranje težine metala.

Nadovezak...o fetišu, ne pitajte zašto  Wink 
Uglavnom kad god meni u blizini sjeku stare voćke ....tu sam  Very Happy 
Tako sam pobrao prekrasnu curly jabuku koja je usput jako fino drvo za radit....srednje meko, uživancija  Surprised 
" />
Bilo je dosta manjiih komada ali ovaj je dobio utjelovljenje  Laughing sad vi shvatite umjetničku slobodu  Cool

https://web.facebook.com/Infamous-Blades-1474102002828512/?ref=hl
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 4:07 pm

O boze....ti zaista imas talenat da od prijatelja pravis nesto drugo...Milane toliko mogu da te spustim na zemlju ali necu. Zasluzujes te visine, tamo niko ne ide. Kaze se teoretski a ne teorecki, mislim da na fakultetu ne prolazi ta rec, teorecki.Nisam zeleo da te uvredim ali ti to prosto trazis. Inace ovo su sve BRUSENI nozevi uradjeni mnogo pre tvog dolaska kod mene,ne kovani. A dobro znas sta sam SAM iskovao ali to ne pokazujem. Nisam neskroman da ne kazem da sam naucio nesto od tebe. Ali sta Milane? U zivotu se uci i kako se radi ali i kako se NE RADI nesto. Bilo je dovoljno samo uporediti rad i rezultat tog rada. Da ne pominjem kaljenje sa ugljem prepunim sumpora. Zeleo sam da vidim kako koves. I video sam. Ti nikada neces priznati svoje greske. A na njima se uci. Ti jos nisi naucio, ja nesto jesam. I znas...ja nisam ni Pit Sampras ni Brus Li, ali sam drzao skolu karatea 10 godina i ti si tu amater a ja ne. Ti patis od toga da te neko hvali, zato sam i bio frapiran kada si mi rekao zasto te nisam pohvalio na forumu kada si me ti sve naucio.????? Ja cu te pohvaliti gde zasluzujes ali cu ti i surovo reci gde gresis. I zapamti, uci se gledajuci. Zao mi je sto zbog tvoje tastine se ne vidi tvoj kvalitet. Ili njome prikrivas nedostatak istog...
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 4:26 pm

AXAXAXXAAAXA dooobar rad Chumy. Jos mu gumica fali Smile Inace radionicu opremam po savetima sa foruma i nije nista ozbiljno ali sluzi. Ne, vidim da dosta znas o nozevima a ja sam jos pocetnik i jos ucim o temi. To sto volim preciznost je druga prica. Inace samo poliranje sam video kako Milan radi, i to zaista dobro radi, ali i od prijatelja koji mi je pokazao precice za dobar sjaj. I..tajna je u nekim nemackim pastama koje koristi jedna privatna firma gde on radi. Pracke. Kada rece seca vocaka, i ja sam dosao do drva sljive tom secom. Ima divnu boju. Jorgovan... ne mogu naci Sad Laminati, da, velike mogucnosti...
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Mon Apr 07, 2014 6:02 pm

Kolega , ti i ja nismo prijatelji....Prijateljsvo se stiče godinama...Ja od tebe nikada nisam tražio nikakve  pohvale.To su neistine!...Ja ovo što sam napisao nisam imao nameru tebe spustam ( kako ti kažeš ),  ...To nije moj nivo..Ove stvari koje si izneo su notorne laži!- da se grubo izrazim..
Ja cenim svačiji rad pa i tvoj - koji je vredan truda...
I sam znaš da sam te molio da me nepominješ i ne hvališ nigde!. To i sam znaš...Ovo su naše privatne stvari  i apslolutno je nedopustivo da se ovo stavlja na forum.
S, druge stane  bolje da alaniziramo naše radove , nego greške u kucanju!
Želim ti puno uspeha u budućem radu ....Smile....
Back to top Go down
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 6:25 pm

A UUUU....prava praćkaška  Laughing Milane , trk na biciklo pa oko neke crkve koji kontemplativni krug  Neutral 
Da imaš neke vještine, priznam ali svim ostalim gore  navedenim vrlo točno opisanim...ninikki te je opservirao
u dlaku točno  Cool nego nisi ti tema....

Ninikki , šljiva slažem se pre dobro drvo,struktura ,boje te tvrdoća ,ja sam uspio zarobiti u susjedstvu deblo đanarike
promjera preko 60cm ali to treba dočekati osušiti  Very Happy

https://web.facebook.com/Infamous-Blades-1474102002828512/?ref=hl
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: Pracke   Mon Apr 07, 2014 8:42 pm

E sad i ja da se nadovezem.Cutao sam danima u vezi Milana "ostraca"i ne mogu vise.To u vezi kovanja sam i ja njemu isto rekao,kada je poceo tako da se ponasa,odnosno mnogo teorija a praksa kurac.Kada bi sad ja nabrajao njegove greske trebalo bi mi bar 2 sata i to da zapnem debelo.Polovinu stvari je zvao svakog zivog sa foruma i pitao kako ide,a sad mi mrsi muda(oprostite na ruznim recima ali pritisak mi je poludeo).Necu da pametujem sa nozevima jer nisam toliko strucan kao i polovina ljudi sa ovog foruma,kovanjem se bavim 10,15 godina i ne znam ni 10 % jer to nije zanat koji se uce 2 meseca kao sto doticni kolega misli(ne znam ni zasto ga nazvati kolegom kad on to nije).Ali doticni je bas preterao.Kritikuje svakog a ne zna ni 0,000000000000000%.Ni cekic jos nije naucio da drzi ali ok.Da li je doticni malo iskompleksiran,sujetan ili nesto trece nemam pojma.Mozda bi neka ustanova mogla to da resi.Za 2,3 meseca kovanja(pokusaja kovanja tacnije) zakacio se sa celim forumom,prosuo milion budalastina,iskritikovao sve i svakoga.Pola starih clanova foruma vise ne ulazi na njega jer ih je sramota(i mene takodje) kakve gluposti on provaljuje.Uzeo covek pa postavio temu o ostrenju iz neke knjige i sad kao znanje veliko,e do mojega.Iskovao covek damaskus(bolje bi ga moj klinac od 7 godina uradio)i sad majstorcina.Poceo i mladje clanove da uci tim Japansko-Nemackim fazonima a ne zna razliku ni izmedju tanto noza,katane i wakizashi-a.Tesko da zna i sta prozvodi Solingen.Sto se tice nozeva iz Impe koje covek hvali na sva usta,zna li da je mnogo kvalitetnije nozeve proizvodila Famipa iz Prizrena.Naostrio sam ih milion i znam koji su bolji jer radim sa njima dosta.Toliko o tome.Bio sam u kontaktu sa njim par puta,kao i sa mnogima sa foruma i kada sam video da doticni "pomocnik kovaca" nije sasvim cist prekinuo sam svaki kontakt sa njim sto predlazem i vama jer on je ionako preveliki majstor za sve nas.Koji cemo mu mi djavo kad covek sve zna.Medjutim Milan ima i jednu dobru stranu.Uvek zna da me nasmeje,bilo kad izbacuje radove ili kad prosipa gluposti.Uvek se slatko nasmejem od srca.Smesniji je od crtanog filma.Posto coveku ne vredi govoriti normalno dajte da ga lepo zamolimo da napusti ovaj forum da mi,stari clanovi mozemo lepo da procitamo ono sto neznamo i da se divimo majstorijama,umetnickim radovima,neuspesima i svemu sto cini ovaj zanat zanimljivim.I nadam se da bolje igras tenis nego sto kujes(koves) jer mogu tek da zamislim koliko ti se smeju na terenu kad pocnes da izvodis svoje gluposti.Tesko da znas i pravila tenisa ,ali ok,Kad covek voli ne treba mu braniti da se glupira.Nemoj da se ljutis na konstruktivnu kritiku,jer znas i sam kako kaze sveto pismo-okreni i drugi obraz(mada mislim da ga ti i nemas)Uistinu tebi samo Bog moze pomoci,mada mislim da bi i njega kritikovao za nesto.Toliko od mene.I evo za kraj,Milane da se ugledas na ovog majstora,moze da ti zatreba.Ili idi kod majstor Ljube da naucis zanat,trebace ti.
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Tue Apr 08, 2014 12:04 am

Dule...SVAKA TI DALA!
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Pracke   Tue Apr 08, 2014 1:04 am

Ja mislio jutro pametnije od večeri ....kad ono...ispovjedaonica  Shocked 
Praćkaška - pukla guma a rezerve nema, joj Milane  Sad 
Onda je ispada meni najkraći fitilj pa bi ispalo da sam se prvi bacio kamenom ... Crying or Very sad 
Očigledno je moralo ovo da se desi, žalosno i tužno ali istinito , da ne palamudim previše nije kršćanski   Neutral 
sam si požnjeo što si posijao .....rečeno ti je.
A Dule te samljeo  pale  uistinu i iskreno ali svaka mu na mjestu.
Back to top Go down
View user profile
vlay

PostSubject: Re: Pracke   Tue Apr 08, 2014 6:03 am

Tja, nista nije receno sto vec ne rekosmo, ali izgleda da je kolicina gluposti ostrog nam clana dostigla kriticnu masu.Kada ti vec deset ljudi kaze da si pijan, bolje sedi, nemoj tvrditi da si trezan.Ostrac, sve vise ljudi JAVNO izjavljuje da lupetas, pa ili pocni da slusas savete i kritike ili napravi svoj sajt i siri svoje nebuloze privatno, a ne na Karlovom sajtu.Ovako svaki dan trpis ponizenje koje polako prelazi u sado-mazo...ko zna, mozda te to i lozi...
Ostri za kaznu da napises 100 puta u svesku:
''Hebali me majstori iz Impe, sve me pogresno naucise, a hebo me i laminirani tanto.Probacu da napravim jednostavan noz za 'leba, pa ako uspem- idemo dalje.''
Mani se izmisljanja tople vode, hemijskih jedinjenja, ''poboljsavanja'' procesa i sl.Napravi smisleni noz najseljackijom metodom u ulju i mozda i dobijes neku pohvalu.
Back to top Go down
View user profile
bezribic

PostSubject: Re: Pracke   Tue Apr 08, 2014 7:10 am

Nemojte tako, oteračete nam Milana pa neću imati kome da se smijem .Kada dođem kući sa posla jedva čekam da vidim šta je napisao , to mi uljepša dan .
Back to top Go down
View user profile
vlay

PostSubject: Re: Pracke   Tue Apr 08, 2014 8:31 am

Zar i ti sine Brute?!
Priznajem tu razveseljavajucu komponentu.Pravi antidepresiv. Very Happy 
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pracke   Tue Apr 08, 2014 8:46 am

Kada sve ovo dooobro pogledam, dugujem izvinjenje Chumamanu... Izvini Chumamane. Bio sam slep.
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Pracke   Tue Apr 08, 2014 9:14 am

Ma nema na čemu, jednostavno nisi tad uvidio razmjere 'Oštre katastrofe'  Smile iskreno se nadam da će Milan smoći
snage da se suoči sa samim sobom ovo je neugodna katarza koja se jednostavno morala desiti.
Osobno nije mi ni drago ni lako a niti uživam ....niti mi treba satisfakcija egu....iako je ustvari sam tražio  Evil or Very Mad ...
Za njega osobno bi bilo najbolje da zaboravi sve što zna i krene otpočetka kako kolega vlay veli.
Za forum u cjelini je ovo dobrodošlo čišćenje...možda se iz ovoga svega izrodi i nešto dobro, najljepše to želim  Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Pracke   Today at 3:08 pm

Back to top Go down

Pracke
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Pracke
» Nacrti za noževe .