FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Muzika...

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
muzicar

PostSubject: Muzika...   Sun Mar 23, 2014 5:59 pm

Pozdrav svima!
Jednom muzicar zauvek muzicar,samo sto kod mene ima vise zanrova a jedan od njih je ostrenje.Naime vise puta do sada mi se desilo da lepe nozeve poput Kershaw,Fiskars i drugih odnesem na ostrenje a "majstor" ili segrt mi ga upropase i nikom nista.Upravo iz tog razloga sam sam uradio ostrilicu za nozeve i makaze. U pitanju je hladno ostrenje(ja ostrim brusnim papirima od 150 -2500 granulacije pod odabranim uglom od 9 do 35 stepeni po strani.Za makaze je ugao od 0-90 stepeni.
Ja bih u stvari kao ljubiteljelj lepih nozeva zeleo misljenje ljudi sa ovoga foruma koji bi mogli da mi ukazu koliko su pristalice takvog ostrenja ili su za brusni kamen koji rotira. Pretpostavljam da svi znate za ostrilicu "Edge pro Apex"koja se u Americi prodaje za famoznih 650 dolara,rukovodjen doticnom sam uradio nesto svoje koje izuzetno funkcionise.
Naravno bez pomoci interneta nista nebih uradio jer pregledao sam bezbroj tutorijala i pokusao iz svih da izvucem najbolje za sebe i svoj rad. Naravno ja sam umesto plastike koristio kao materijal celik i mesing no jos uvek me muce poslednji koraci a to je skidanje zice i nadam se da cu to uspeti da uradim uvek uspesno uz pomoc clanova ovoga foruma.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: pozdrav   Sun Mar 23, 2014 6:17 pm

Pozdrav kolega muzičar i koliko vidim  i oštrač .Pa ti si moj čovek Smile....Ja sam Milan Spirić- a tvoje cenjeno ime je ? ...
Evo ovde imaš puno toga :
http://stari-nakovanj.forumcroatian.com/t540-ostrenje-alata-tehlologija-ostrenja-skole-ostenja-alati-za-ostenje?highlight=tehlogija+o%C5%A1trenja+i+%C5%A1kole+o%C5%A1trenja
Ako ti bilo šta zatreba , možeš mi reći i u privatnim porukama Smile....
Ukapirao sam gde imaš problem i taj problem mučio je sve nas...Moj ti je savet da radiš oštrenje i na točku ( to je isto ručno oštrenje ) i na vodenim šmirglama i kamenima ...Ako ti , sa druge strane voliš da radiš - ručno oštrenje  samo na kamenu i vodenim šmirglama - radi tako ...
Tu sam i rado ću ti pomoći oko svega ....
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Muzika...   Mon Mar 24, 2014 1:19 pm

pozdrav kolega muzičar!
skidanje žice probaj napraviti tako što nož povlačiš po stražnjoj strani starog remena.remen možeš učvrstiti za dasku ili ga zakucati za neku gredu u radioni/šupi/kovačnici.ako nož nije previše tup,možeš ga tako i dooštriti.
Back to top Go down
@mungos@

PostSubject: Re: Muzika...   Mon Mar 24, 2014 4:32 pm

POZDRAV.
Back to top Go down
View user profile
Gvozden

PostSubject: Re: Muzika...   Mon Mar 24, 2014 6:03 pm

Pozdrav Muzicar!Bas sam danas prepoznao momka koji je svirao u drugom bendu sa kojim smo nekoliko puta imali svirke.E, kad se setim tog vremena(2002-2003),gitarijada!!.?!... Very Happy I danas RnR i Punk zive u meni! bounce   cheers  cheers  cheers 
Reci malo vise o sebi u svim sverama.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Muzika...   Today at 9:32 am

Back to top Go down

Muzika...
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Muzika...