* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 @Mungos@ hobi-moj pocetak

Go down 
AuthorMessage
@mungos@

@mungos@


Posts : 17
Join date : 2014-03-22
Age : 36
Location : mali Pozarevac

@Mungos@ hobi-moj pocetak Empty
PostSubject: @Mungos@ hobi-moj pocetak   @Mungos@ hobi-moj pocetak Icon_minitimeSun Mar 23, 2014 12:29 pm

@Mungos@ hobi-moj pocetak Bacc5d14-4321-4cb1-a7b6-b3e9fed2af0f_zpsa75e929f
Noz je radjen od meni nepoznatog rdjajuceg celika,debljina ostrice u ledima 3.2mm,sirina noza 3,5cm,i duzina ostrice 16cm,malo je predemenzionisan ali u svrhu je secenja mesa,ili pecenja,tako i klanja,tako da za te stvari je isuvise nego dobar,drska americki orah jasen.inace ostrica brusena skandi.

@Mungos@ hobi-moj pocetak 20140323_110318_zps5fb738e4

druga i treca slika,noz u izradi.radi se o brzoreznom celiku,materijalu hss velike tvrdoce,dimenzije noza 12cm duzina ostrice,u ledjima 2,8 mm,i sirina u najsirem delu 2.8cm,bolster od mesinga,drska mahagonia.secivo bruseno flat grind,ravno bruseno.

@Mungos@ hobi-moj pocetak 20140323_110929_zps0d500d35

@Mungos@ hobi-moj pocetak 20140323_111116_zps034904ea

zadnje dve slike.jedan univerzalni nazovimo derac,jer mu je i drska dosta skracena,namenski radjena u te svrhe,inace je i sam celik ovog noza nerdjajuci,lako se i podostrava otuda i mali masat na koricama,ali isto tako trazi i redovno podostravanje,ako negresim noz je napravljen od starog solingena,mesarskog,polomljenog.dimenzije.duzina seciva 11 cm,sirina 2,5 cm i sirina u ledjima samo 2,1mm,duzina drske 11 cm.malo kratko pogotovu za moj dlan,ali za tu svrhu kao sto rekoh idealan.na kraju drske su urezi za mali,ili do mali prst,sto osigurava noz od nazovi izletanja,ispadanja iz ruke.inace drska,i korice od tisovine.secivo bruseno convex grind,konveksno.

@Mungos@ hobi-moj pocetak 20140323_111128_zps397cb903

evo nekih mojih radova,da vidite pa da kritikujemo zajedno.za pocetak.
ako sam slike stavio ,a jesam u pogresnu temu,molim admina da ih pomeri na pravo mesto.unapred zahvalan.

sto se tice postupka izrade noza,u glavnom mi je uvek isti.
nadjem zeljeni celik,ocrtam ostricu,isecem je brusilicom,ocistim ostricu,odradim zeljeni  grind,
posto nemam nekog znanja o kaljenju,ostricu nosim kod kovaca,on ne znam sta joj radi,samo mu obavezno ponesem jos parcica tog materijala valjda da vidi koji je celik u pitanju,i onda je on valjda kali,otpusti,sta vec i dalje je moja,brusenje raznim granulacijama,bez zagrevanja,polako i dosadno,smirglanje od smirgli 120 do 2000 kroz ulje masinsko,i onda poliranje.nije mi savrsen ucinak,dobijem ostrinu i efekat ogledala al ima ispod ocrtanih riseva,ne mogu se zagrebati noktom,ali se vide,,sve to zastitim tako i bolster ako nije ful tang u pitanju,i onda drska,malo maste epoxi lepak termostabilan,deljaje,smirglanje,i na kraju staklo do savrsenstva.

zastitu drveta radim sa lanenim uljem,pa svinskom mascu i po nekad i danskim uljem.

toliko od mene.

zelja mi je da se pored ovih nozeva oprobam i u kovanju nozeva,,i naucim kovanje,ne za kratko vreme,al barem za pocetak osnovno.jer to bi jos ulepsalo moj hobi.inace nozeve izradjujem za svoju dusu i ni jedan nisam prodao,a nozarstvo i izradu nozeva gledam kao strastveni hobi ,a ne zaradu.
Back to top Go down
 
@Mungos@ hobi-moj pocetak
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Belt Grinder & Tocilo - mungos
» Moj početak
» Moj pocetak, a kasnije i razvoj

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: