FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Pilgrim 007

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Pilgrim

PostSubject: Pilgrim 007   Tue Mar 11, 2014 1:37 pm

Pozdrav forumaši,
Nešto novo od mene pa reših da podelim sa Vama.

Čelik 1075(mač motorne testere), oko 5mm debljine diferencijalno kaljen dužine nekih 22-25cm.
Drvo Niangon i mesingani pinovi,
Futrola je od kože iz Rume.

Evo i slika pa raspalite Wink

Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Tue Mar 11, 2014 2:09 pm

Evo da ti ja raspalim ...cistu 5-icu ...bravo ..odlican  Very Happy .Nego jedno pitanje ..posto je koza tu gdje je nabavljas ??
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Tue Mar 11, 2014 2:20 pm

kolega jako lepe noževe radiš---nekako nenametlljiv stil i dizajn imaš...samo me intresuje - kako radiš brušenje ? lepo ti ispadne ..ravne površine, lepo ispolirane ...čista 10 - a od mene...
Back to top Go down
ninikki

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Tue Mar 11, 2014 2:42 pm

Ben-66 kod nas koza u prodavnici kosta 2500 dinara kg. Za 300 dinara parce koze za dve futrole. Na forumu sam negde procitao da u Rumi ima za 1250 kg, Kucam sa mobilnog pa ne mogu bas brzo pretraziti gde sam to procitao. Ostrac..doobar noz. Vidis kako dela govore vise od reci :-). Bravo.
Back to top Go down
View user profile
Pilgrim

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Tue Mar 11, 2014 3:00 pm

Hvala društvo,drago mi je da vam se dopada.
Koža košta oko 10e/kg (ceo vrat je oko 3-3.5kg-imaš sliku u dućanu)
Brusim na beltu i popravljam malo ručno
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Tue Mar 11, 2014 3:21 pm

A sad 'mrgud'  Smile 
Pilgrim , pristojan uradak pogovu finiš ali imam par konsturktivnih 'kritika'  Wink 
Nazivna duljina 22-25 cm , hebote pa nije to harmonika pobogu...koliko je dugačak na kraju točno?
Malko mi je ne srazmjeran odnos oštrice i drške tj, drška mi je nekako prekratka, uostalom Milan će da ti objasni tačno  Neutral 
4 pinsa ,malo previše, ovaj predzadnji oho pobjegao....moglo je komotno 2 + lanyard, moja sugestija....ne bitno.
Korice 5+ , šav savšen, svaka ti dala.
Drvo? mogao si malo da nas uputiš više o istom(ja već jesam potražio info. i meni dovoljno)

Toliko ne zamjeri ja samo onako  Cool
Back to top Go down
View user profile
zlatko381981

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Wed Mar 12, 2014 2:07 am

Da ne ispadnem i ja mrgud. Very Happy 
Meni se noz po obliku,pa i odnosu drska secivo bas svidja.Ako bi bila drska duza po mom misljenju bi to smetalo.Jer ova neverujem da je ispod 110mm.
E sad ima nekoliko detalja koji nisu bas uradjeni perfektno.Ko sto rece "mrgud" chumaman Smile  pinsi nisu bas simetricni,a i na prvoj slici imam utisak da nisu izbruseni do drveta vec su malo ispupceni.Ovo ostalo je moze se reci odlicno.Futrola je takodje odlicna.Meni se bas svidja noz,ali bas. Very Happy 
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Wed Mar 12, 2014 4:06 am

Kolega Ninikki , nije ovo moj nož...i ja bih voleo da jeste Very Happy..Kolega Piligram - radi perfekte noževe! kapu skidam ..A, što se tiče ovog drugog dela...ja ono što pričam to radim...delim savete, pomažem, tražim pomoć - jer neznam sve ...( da se forum ne pretvori samo , na bravo, hvala , odličan nož i sli). - već da tu ima puno znanja i tajni koje će svima nama pomoći...takođe to rade i naše kolege....ja se u tome ništa posebno neističem..
Back to top Go down
ivo

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Wed Mar 12, 2014 5:31 am

Dragi kolega Oštraču, Milane mili, pošto u svojim postovima često spominjete da se svakom dogodi greška (s čim se potpuno slažem) i da volite učiti, dozvolite da ukažem na greškicu koja vam se već u par navrata potkrada i , molim vas, ne uzmite mi za zlo. Naime, naš se kolega, autor ovog noža, inače vrstan majstor, a pogotovo šivatelj futrola, ne zove Piligram, nego Pilgrim, što na engleskom jeziku znači "hodočasnik". Ovako, Piligram zvuči kao miligram, a uvjeren sam da se ovdje radi o čovjeku koji teži mnogo, mnogo više, u doslovnom i prenesenom smislu  Laughing .
Kolega Pilgrim, vama pohvale za nož i jedno pitanje: koliko u tom komadu kože (goveđem vratu) koji spominjete, ima kvadratnih metara, točnije centimetara. Makar otprilike.
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Wed Mar 12, 2014 10:24 am

Moja greska Milane uzvini, no to ne umanjuje vrednost noza. Ivo svaka vam cast. Pokazali ste kako se komunicira sa ljudima i ukazuje na greske. Ne verujem da je bio sarkazam. Zaista od srca svaka cast.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: izvinjenje   Wed Mar 12, 2014 10:57 am

Hvala kolega Ivo na ukazanoj grešći! Izvinjavam se kolegi Pilgrim-u.Žao mi je zbog ove greške Sad.Nisam imao nikakvu lošu nameru...S, druge strane poštujem njegovo opredeljenje i veroispovest ( ako sam dobro shvatio - to je uvreda na račanu pomenutog )...Duboko se izvinjavam , još jednom!
Držim se one stare Srpske poslovice :" Čovek uči dok je živ - pa umire kao neznanac"..Tako i ja ...
Ja bih zamolio , našeg kolegu, inače izvsnog majstora , da mi ukaže čast i kaže svoje cenjeno ime...Tako bih ga dalje zvao- po imenu .Hvala.
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: komentar   Wed Mar 12, 2014 11:03 am

Kolega ,Zlatko - ispada po tvojoj priči, da mi ovde , izradom noževa , kritikama i savetima - ustvari zastupamo , branimo - svoje, a kritkujemo - tuđe- penise Very Happy...Naravno, volim da se našalim , ali nož u psihološkom smislu- jeste odraz našeg polnog organa i govori o našem temperamentu ....
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: pitanje   Wed Mar 12, 2014 11:20 am

[quote="ivo"]Dragi kolega Oštraču, Milane mili,
Kolega Ivo, nije mi jasna ovo :" Milane mili"..- nije valjda da sam vam toliko drag Smile...o   čemu se radi?...hvala..
Back to top Go down
Pilgrim

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Wed Mar 12, 2014 11:52 am

Gospodo hvala na pohvalama,kritikama i sugestijama.
Potrudiću se da ih primenim na sledećem nožu.
Gosp. Ivo,ne mogu da kažem koliko ima m2 u koži,ali ima u tržnici slika sa A4 formatom papira preko kože pa može da se uporedi veličina.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Wed Mar 12, 2014 12:18 pm

Hvala momci na infrmacijama za kozu ...Pilgrim ,izvini sto spamam temu ....ali kod nas je kriza za kozu pa me interesira ...Pozdrav
Back to top Go down
zlatko381981

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Wed Mar 12, 2014 12:29 pm

Neznam kolega Milane koji deo mog teksta te je podsetio na penis,verujem pomenuta duzina,ali moje misljenje je mislim bilo na mestu.A noz nebih bas poredio sa penisom. Very Happy Jer se zaista ako se pogleda primecuje par greskica.A ja sam na zalost perfekcionista,pa sam ukazao na njih.Uostalom isto na moju stetu kod svoih nozeva vidjam jos vise greski i ukazujem na njih.Ali bez obzira ovakav oblik noza mi se bas svidja i mozda ce ispasti bezvezno,al gle slucajnosti i ja sam bas jedan ovakav nameravao napraviti,samo sa nekim dodacima. Very Happy 
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Wed Mar 12, 2014 3:51 pm

Razbio sam se danas praviće damask...I mogu da ti kažem onaj čekić od 4kg - je odigrao glavnu ulogu i kod kovačkog varenja i kod kovanja ( sam sam sa njime radio )...Izvukao sam mu dužinu - samo tako ...ima jedna stvar,jako ineterasantna , ali ću to da stavim na temu na kojoj sam počeo i slika ide uz to..Učimo se na greškama...
Back to top Go down
Pilgrim

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Wed Mar 12, 2014 5:13 pm

Drugari,postao sam otac po drugi put,rodila mi se ćerkica Smile
Pozdravljam Vas sve a noževa biće još Wink
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Wed Mar 12, 2014 5:51 pm

Neka ti je sa srećom! pa kada ćemo da ti cepamo majcu SmileSmileSmile..uživaj ..noževi su nebitni, ovog trenutka...
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Wed Mar 12, 2014 6:25 pm

Cestitke prijatelju na kceri ....neka je ziva i zdrava ... Smile 
Back to top Go down
predrag1969

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Wed Mar 12, 2014 8:50 pm

Čestitam od sveg srca !!!
Back to top Go down
View user profile
ivo

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Thu Mar 13, 2014 1:25 am

Kolega Pilgrim, svaku sreću, dobro zdravlje i dug život želim vašoj kćeri, kao, uostalom i vama. Kao što reče kolega Ben, koža je kod nas u Hrvatskoj bitno skuplja (na goveđu kožu mislim  Very Happy ), pa zbog tog i ja malo odoh u oftopik raspitujući se o njoj i razmišljajući kako bih je nabavio po cijeni koju spominjete.
Kolega Oštraču, onim "mili" prije svega aludiram na vaše ime, otprilike kao da našem Zlatku kažem "zlatni". Načelno govoreći, ja volim ljude i za mene je svaki čovjek vrijedan poštovanja, nemam osobnih problema s iskazivanjem takvog stava, koji put na pomalo šaljiv način. Meni je simpatičan vaš entuzijazam i donekle luckasti (molim, ovaj pojam tumačiti kao kompliment) postovi, koje baš svaki put ne razumijem do kraja, ali me, bez imalo zlih primisli, iskreno zabave. A to je ipak najvažnije, zar ne  Laughing ?
Back to top Go down
View user profile
davor_vfr

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Thu Mar 13, 2014 1:38 am

Pilgrim wrote:
Drugari,postao sam otac po drugi put,rodila mi se ćerkica Smile
Pozdravljam Vas sve a noževa biće još Wink

Čestitam!!!
Back to top Go down
View user profile http://instagram.com/dmblade#
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Thu Mar 13, 2014 3:09 am

Very Happy OOOO, još sjajnija vijest od svakog finiša na oštrici..... Čestitam roditeljima
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: kometar    Thu Mar 13, 2014 4:09 am

U redu kolega Ivo...hvala na objašnjenju...Ja tehlogije koje sam pisao, inforamcije i tajne koje stavaljm na forumu - mogu i da nestavim ( da ih sakrijem )...Ja to želim da podelim sa vama, kao što karlo ban, davor , zlatko ( sa kojim se čujem svaki dan ) i ostale naše kolege , iznosimo informacije , ideje, tajne - da to bude na korist svima nama i budućim članovima - koji će doći...Da ovde imaju sve ..Činim Bogu za ljubav i vama ...Smile
Niti ja ovim postovima  ne smatram sebe izvišenijim od vas  niti umanjujem moju malenkost time...Svi smo jednaki pred Bogom...
To što ja imam takav stav ( nastavnički )- to mnogima smeta, je nešto što je deo mog bića i ja tu nemogu ništa ...Takav imam pristup ljudima..onaj kom me prihvati prihvati takvog, onaj ko  ne - je njegov problem...Ja se time neopterećujem....Bitno je dali ljudima mislim zlo ili to radim za njihovo dobro ...
Kolega , gde mogu da pogledam tvoje radove? ...da vidim tvoj stili izrade noževa, možda uzmem neku ideju da primenim na mojim noževima.Ako neradiš noževe, nemoj ovo shvatiti pogrešno molim te ...
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Pilgrim 007   Today at 5:09 am

Back to top Go down

Pilgrim 007
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next