* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Pravljenje ćumura -- tuturijal

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




Pravljenje ćumura -- tuturijal  Empty
PostSubject: Pravljenje ćumura -- tuturijal    Pravljenje ćumura -- tuturijal  Icon_minitimeTue Jun 18, 2013 12:18 pm

Kod nas je vrlo teško ( uslovno rečeno ) , da se dođe do ćumura...Đak , dva neće niko da Vam dotera..Kako sam čovek koji voli da uči i razvijase , odlučio sam da napravim sam ..Slike i proces ćete videti sve u skorojie vreme..U toku je pravljenje ćumura
Back to top Go down
Guest
Guest




Pravljenje ćumura -- tuturijal  Empty
PostSubject: nastavak    Pravljenje ćumura -- tuturijal  Icon_minitimeWed Jun 19, 2013 3:26 pm

Pravljenje ćumura -- tuturijal  309rdpw
Pravljenje ćumura -- tuturijal  Es3lon

Pravljenje ćumura -- tuturijal  2z5jcbl

Pravljenje ćumura -- tuturijal  2z5jcbl

Pravljenje ćumura -- tuturijal  2jfio8n

Pravljenje ćumura -- tuturijal  Rcpjiw

Pravljenje ćumura -- tuturijal  2mhwne1

Pravljenje ćumura -- tuturijal  Oaodhw

Pravljenje ćumura -- tuturijal  2lk2rv8

 
Back to top Go down
Guest
Guest




Pravljenje ćumura -- tuturijal  Empty
PostSubject: Re: Pravljenje ćumura -- tuturijal    Pravljenje ćumura -- tuturijal  Icon_minitimeWed Jun 19, 2013 3:39 pm

Pa kakav sam ja hemičar , ako neznam da narapvim ono što mi treba za noževe:D..Niko kod nas neće da vam dotera 2,3 đaka ćumura, već hoće više - preko 20 ili 30 đaka..Meni netraba toliko...Rešio sam to me da stanem na put...Proces izdarade počinje paljenjem vatre na dno bureta, zatim , kada se vatra razgori (ne mnogo ), dodaju se još drva i onda zemljom se pokroje odozgo i stavi poklopac ..Međutim ti postoje još 2 varijante...Počinje što laganije da dimi , i što duže dimi, lagano, to je bolji čumur, i manje pepela..gotovo da ga nisam imao..I par nesagorelih drveta..Ostavio  sam preko noci da lagano dimi...oko podneva , tj oko 12h, skonim kamenje i pokopac i dodam vodu..ostavim da se lagano 1 - 2h ...Dobio sam STAKLAST ĆUMUR..to je suština - dobiti ga u staklastom stanju, jer onda je jako čisti i razivja visoku temperaturu za kratko vreme .Ćumur je od hrastovine  ili kako se to triviljalno kaže od srčevine..Ako nekoga interesuje , može od mene dobiti detaljnije obajšnjenje.Ništa nekrijem , jer smo svi ovde došli da učimo i da se družimo...Izvolte kod mene na roštilj cheers.. Ponesite po neki nož Very Happy:)..komentari ,  i kritike naravno dobodošli...
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Pravljenje ćumura -- tuturijal  Empty
PostSubject: Re: Pravljenje ćumura -- tuturijal    Pravljenje ćumura -- tuturijal  Icon_minitimeThu Sep 05, 2013 6:18 am

Odlično! Bravo!
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Sponsored content





Pravljenje ćumura -- tuturijal  Empty
PostSubject: Re: Pravljenje ćumura -- tuturijal    Pravljenje ćumura -- tuturijal  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pravljenje ćumura -- tuturijal
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» pravljenje autentične strele sa broda Mary Rose

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: