FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Grinder - pitanje za iskusne:)

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest

PostSubject: Grinder - pitanje za iskusne:)   Tue May 14, 2013 3:33 am

Završavam grinder koji je kopija KMG-a. Trenutno štelam trake i nikako dobiti da traka ide ravo. Ono što se događa je da doslovno ide ljevo desno. Probao sam maknuti bačvasti kotač van i vrtiti samo na pogonskom i jednom prednjem na ruci ali traka i dalje pleše.

E sada, zanimame da li je možda problem s trakom. Možda nije ravno ljepljena!? Inače kupio sam par komada u vektri i izgledaju mi odlično.

Da li je netko od možda imao slična iskustva? Možda me muče ležajevi na pogonskom kotaču!?

Evo i par slikica grindera u izradi:

Back to top Go down
boyka

PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Tue May 14, 2013 4:10 am

vjerojatno nisu u centru svi kotaci. Flahovi mi izgledaju dosta tanko, mozda ga vibracije muce. Moze biti puno toga, reci dali si na pogonskom kotacu napravio i lijevo desno pomak,ovakav https://redcdn.net/ihimg/photo/my-images/402/20130111105313.jpg/ ili samo gore dolje?
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Tue May 14, 2013 4:35 am

Panta ide samo gore i dolje. Dosta sam siguran da mi je kotač okomit na ruku nosača.
Probao sam vrtiti samo na pogonskom i ovakvom velikom koji je tebi pogonski(isti su samo moj ima ležajeve i čak je bačvast) znači na dva kotača i traka ne spada ali radi lagano osmice.
Inače Sav flah je debljine 10mm i nema vibracija u radu.

Da li su ovi tvoji ležajevi samoštelajući? Mislim da li imaju malo lufta na košuljici? moje možeš malo micati gore dolje kad nema osovine...

Ova tvoje panta mi djeluje zanimljivo. Slobodno ukradem dizajn:)
Back to top Go down
boyka

PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Tue May 14, 2013 4:41 am

lezaji na osovini pogonskog su stelajuci.
Dizajn nema potrebe da krades, ja ti ga poklanjam Smile
Tu smo da si pomazemo
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Tue May 14, 2013 11:33 am

Gorky ,problem bi mogao biti ako ti osovine svih kotaca ne leze paralelno t,j, ako ti nisu kotaci pod pravim kutom ( osim stelajuceg ,njega ionako dizes )Probaj si oznaciti jednu liniju koja ti ide sredinom svakog valjka .....nades sredinu svakog valjka i opseg oznacis flomasetrom ...kad to uradis na svim valjcima onda pogledaj dali su ti te linije u ravnini :trebale bi biti sve u istoj ravnini .Jos bih ti preporucio da pogonski napravis bacvast ali za prvu ruku uzmi izolirke i namotaj po sredini pogonskog nekoliko krugova ,pa ces onda vidjeti dali ti traka manje bjezi ....Moze biti i da ti je opruga slaba pa ne nategne dovoljno traku ....Nadam se da sam ti barem malo pomogao ....probaj pa javi .
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Wed May 15, 2013 12:25 am

ben-66 wrote:
Gorky ,problem bi mogao biti ako ti osovine svih kotaca ne leze paralelno t,j, ako ti nisu kotaci pod pravim kutom ( osim stelajuceg ,njega ionako dizes )Probaj si oznaciti jednu liniju koja ti ide sredinom svakog valjka .....nades sredinu svakog valjka i opseg oznacis flomasetrom ...kad to uradis na svim valjcima onda pogledaj dali su ti te linije u ravnini :trebale bi biti sve u istoj ravnini .Jos bih ti preporucio da pogonski napravis bacvast ali za prvu ruku uzmi izolirke i namotaj po sredini pogonskog nekoliko krugova ,pa ces onda vidjeti dali ti traka manje bjezi ....Moze biti i da ti je opruga slaba pa ne nategne dovoljno traku ....Nadam se da sam ti barem malo pomogao ....probaj pa javi .

Hvala na odgovorima savjetima...
Probao sa trakom po sredini i traka i dalje pleše. Nakon dosta toga odlučeno montirati pogonski i ruku na tokarski stroj koji je u centru i vidjeti da nije do pogonskog.

Pogonski u centru, ovaj kotač veliki na kraju ruke bačvast a traka i dalje radi pomake ljevo desno. Probano s još par traka i došli do zaključka da je vjerojatno traka loše rezana. Naručit ću trake negdje drugdje i probati..
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Wed May 15, 2013 12:24 pm

Tokarski je mrak ....ciji god je .... Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   

Back to top Go down

Grinder - pitanje za iskusne:)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Belt grinder - skoro
» belt grinder iliti tracna brusilica