* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 HOMME MADE BELT GRINDER BY ME

Go down 
+2
davor_vfr
bezribic
6 posters
AuthorMessage
ferinchlorid

ferinchlorid


Posts : 93
Join date : 2013-01-13
Age : 45
Location : Pisarovina

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeSat Feb 16, 2013 12:39 am

motor 1.5 kw od čekičara pogonski kotač promjer 200mm * 50mm kontaktni kotač 50mm * 70mm a dva prateča su istih dimenzija.Da prevedem sliku kotači su od ručnog paletara koje sam dobio od šogora skoro novi,motor ima 2980 o/min sa pretpostavkom da mu je stavljen veći kotač kao pogon 200 mm stroj na prazno hoće poletit dok bez kotača nisi ga mogao čuti kad ga uključuješ ili isključuješ,a trake budu oko 2000 mm * 50 mm,čekam pošiljku od renotexa kad složim i pokrenem postam slike svi komentari savjeti i kritike dobro došli
Nakon toga na redu je POWER HAMMER I HOMME BILD FORGE pravog formata.Dijelovi za power hammer su u radioni samo me još j..u dužnici ovaj 2 mjesec mi je koma kapital se otopio a nitko niš ne plača da završim i taj kako ga naš ŠEF zove BAT da više sklepam neki damascus steel knife moram kupit borax fero-chlorid i filcane kolute,a za nakovanj na batu moram dat napravit 3 različita modela nakovnja koje treba sredit ležišta na blanjalici a to sve košta.
ZNAČI SLIKE ZA KOJI DAN A MOŽDA VEČ I POPODNE JER ODOH SAD U RADIONU
Back to top Go down
ferinchlorid

ferinchlorid


Posts : 93
Join date : 2013-01-13
Age : 45
Location : Pisarovina

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeSun Mar 17, 2013 11:41 pm

IT'S FINISHED FINALY
HOMME MADE BELT GRINDER BY ME 170313-1820001_zps6373a79b

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME 170313-1820_zps86021f7a


HOMME MADE BELT GRINDER BY ME 170313-1819001_zps709102ba


HOMME MADE BELT GRINDER BY ME 170313-1819_zps72ae0efa

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME >1818001_zps022fdc6d

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME 170313-1818_zps96f07022


Last edited by ferinchlorid on Mon Mar 18, 2013 2:05 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeMon Mar 18, 2013 1:27 am

Polako i daj slike čim prije!
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeMon Mar 18, 2013 6:15 pm

BRAVO ,samo pići .Što prije napraviš alat kvalitetnije i brže ćeš praviti noževe . Pratim te !
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 2:06 am

Odlično!
Šteta što ovi veliki kotači nisu različitih promjera bilo bi upotrebljivije. Ali nema veze i ovako je odlično!
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Guest
Guest




HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: komentar   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 4:58 am

Svaka čast!....sviđa mi se kako si jie napravio!...Samo gledano iz mog ugla...ja bih to ofarbao, sredio da bude esteciki jako lepo recimio jedna boja konstrukicje, a konsturicja pri točkovima bih 10cm stavio drugu boju i sli.......! a imponuje mi, jer nije monogo velika , moibilna je, možeš da joj priđeš iz više uglova kada radiš...to je nešto u mom stilu...Smile
Back to top Go down
ferinchlorid

ferinchlorid


Posts : 93
Join date : 2013-01-13
Age : 45
Location : Pisarovina

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 6:26 am

imam u rezervi još 2 kotača 1 manji crveni i jedan srednji 12mm i još dva za pogon,ovaj je 75mm i ovi u rezervi su 115 mm i 150 mm,brzina izmjene je da samo izbiješ rascjepku iz osovine motora i staviš drugi kotač i deri.Imao sam problema sa pogonskim kad sam stavio 200mm kotač stroj je bio toliko jak da je samo plesao po radioni čak i kad sam ja stao na postolje sa svojih 85 kg on je i dalje plesao.zato sam prešao na ove manje dimenzije pogonskih i radi brzine,jer sa 200 mm kotačem je imao brzinu oko 240m/sec i to je čista ludnica,šmirgl g40 i vodilicu od stihl-ovke duromatic popreko izbrusi za 20 sekundi sa 6 cm širine na svega 1 cm
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 10:25 am

Malo si se u brzini zeznuo. Ako je pogonski fi20 koji je direkt spojen na osovinu motora, daje brzinu trake od 240m/s sto bi znacilo u minuti 14400 metara. Onda se taj pogonski vrti na brzini od oko 23000 okretaja u minuti, tj i sam motor bi se trebao tako brzo vrtjeti, sto vjerojatno nije tocno. Viim da imas slican motor kao i ja 1,5kw i 2800 o/min sto bi znacilo da na fi20 pogonskom imas oko 30 met/s sto je zaista jako puno. I sam imam tu brzinu ali ju ne koristim jer je stvarno brutalna. Sa ovim manjim ako je fi 7,5cm imas brzinu trake oko 10-11 m/s. Prihvatljivo za sve radove
Back to top Go down
ferinchlorid

ferinchlorid


Posts : 93
Join date : 2013-01-13
Age : 45
Location : Pisarovina

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeThu Mar 21, 2013 1:05 am

nisam ja računao več jedan profesor mr elektrotehnike i računarstva i još se čudio kak to tako jako brzo vrti i onda je išao računati i dobio tu ciru koju sam ovdje gore napisao ako je profa zajebao ja sam onda krivo napisao,a samo mogu reči da je 4 puta išao provjeravat jer mu je bilo nevjerovatno da stroj opterečen sa 85 kg pleše po radioni dok je uključen Neutral
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeThu Mar 21, 2013 2:05 am

motor ima 2 konja, vjerojatno osovina nije u centru pa zato plese. To je skroz normalno, kada ima snage da samelje klip kuruze ili drobi zrnje, ima snage i za ples po radioni.
A da izracunas brzinu ne moras biti nikakav profa. Takvi monofazni asinkroni motori najcesce i maksimalno se vrte na 2800o/min. Na 240 m/s ne vjerujem da bi traka i lezajevi izdrzali
Back to top Go down
Guest
Guest




HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeThu Mar 21, 2013 2:56 am

Ferimn ,dobro ti je Boyka napisao ....i ja imam takav motor ali ne brusim na toj brzini ....i grinder mi ne plese nikada jer mi je sve izbalansirano ....nesto ti je van balans pa ti stvara vibracije i onda stroj "skace"....probaj ici sistemom eliminacije ...izvadi prednji pristroj ...ovaj sa tockovima ..i ukljuci samo da ti radi osovina ...ako plese onda ti je osovina van centra ..a mogu ti vibracije praviti i nosac motora ako ima lufta pa skace ...ili remenica na motoru ...jbga ,idi po redu ... Rolling Eyes
Back to top Go down
ferinchlorid

ferinchlorid


Posts : 93
Join date : 2013-01-13
Age : 45
Location : Pisarovina

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeFri Mar 22, 2013 12:35 am

ma stroj više ne pleše plesao je kad je na njemu bio fi 200mm a sa manjim promjerima ne pleše i radi dobro jedino me jebe kaj sam uspio nabavit samo 80 100 150 brusne trake,moram nabavit nešto grublje za početno profiliranje stock remuv metodu a za kovčke radove ispod 80-ke nebih išao neznam jel to u redu trebao bih mišljenje Bana pa ako je tu negdje neka komentira.Jer ovi šupci gdje naručiš trake bi valjda da naručim za 1000 kuna materijal pa da mi šalju odmah HPexpresom ili CITYex-om ili FED-ex neznam
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeFri Mar 22, 2013 1:20 am

Jesi probao u renotex firmi, ja sam od njih narucio, dva puta po 200kn, imaju i cirkon i al oxid od 40 - 800 granulacije traka 50x2000 cirkon ispadne oko 30 kn. Ne znam kakvi su drugi ali ovi solidno odradjuju posao, za 5 dana dobijes robu
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeFri Mar 22, 2013 1:24 am

Evo jedan jednostavan web kalkulator za proračunavanje brzine trake.
http://www.meister-abrasives-usa.com/products/calculators

Čisto neka se nađe. Možda će nekome još trebati, a da si i ja sačuvam link Smile
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeFri Mar 22, 2013 2:04 am

Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeFri Mar 22, 2013 2:24 am

Ako znas brzinu motora,a to treba da pise na svakom,lako je ostalo izracunati.A ako neznas onda nevidim nacin kako.Jedino ako imas reduktor neki koji bas ima veliki prenos pa brois obrtaje,da bi ustanovio brzinu motora.Mislim ima nacina,ako ima tako te neke alatkice ili kako da ih nazovem.
Back to top Go down
Guest
Guest




HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeFri Mar 22, 2013 2:27 am

Ferin .za grindanje ti ne treba manja od 60 mada je i ona gruba .....sve sto je grublja ostavlja riseve i kasnije ih ne mozes izvuci .....ja krecem sa 80 i to mi je univerzalna traka ...kad se malo potrosi bude 100 ... Very Happy ...Pogledaj u remotexu samo obavezno pripazi kad narucujes da tratis da je ljepljeno SPOJ DO SPOJA !!!!a ne preklop jer ako im ne naglasis oni ti posalju preklop i onda ga hebi ....
Back to top Go down
ferinchlorid

ferinchlorid


Posts : 93
Join date : 2013-01-13
Age : 45
Location : Pisarovina

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeFri Mar 22, 2013 10:16 am

trenutno u posjedu imam te sa preklopom i treniram ruku da ulovim grif a onda ću si naručiti ove sa spojem bez preklopa,mada sam već nekim susjedima pobrusio neke noževe i neke alate i nisam primjetio da je preklopni spoj nekaj toliko zajeban,ali u svakom slučaju hvala na savjetu.Kaj nisi tti nekaj rekao da imaš nekoga u renotex-u pa da bi ga zamolio da mi ubrza isporuku,jer ja sam već telefonski naručivao od njih trake 2x i nisam ih dobio,jel im je naruđba od 12 komada premala ili neznam kaj je u pitanju Basketball
Back to top Go down
Guest
Guest




HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeFri Mar 22, 2013 12:50 pm

.Kaj nisi tti nekaj rekao da imaš nekoga u renotex-u pa da bi ga zamolio da mi ubrza isporuku,jer ja sam već telefonski naručivao od njih trake 2x i nisam ih dobio,jel im je naruđba od 12 komada premala ili neznam kaj je u pitanju Basketball [/quote]
Ako si mislio na mene ,,nisam rekao ,,ne znam nikoga tamo nego narucujem kao i svi telefonom pa tko se javi ... Very Happy
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeFri Mar 22, 2013 3:50 pm

Probaj naručiti u Vektri.Ja uzimam stalno od njih i nema problema .
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeFri Mar 22, 2013 4:15 pm

zile, koje si najfinije granulacije uzeo u vektri, inace cini mi se ok firma, uzeo sam tamo jedan polirni filc, ali kad sam zvao da pitam koje mi najfinije granulacije na traci mogu isporucit, nisam dobio nikakav odgovor, rekao je da ce me nazvati, nikada nije. Znam da mi njima nismo zanimljivi, jer u svakih par mjeseci uzmemo za 200kn traka, a to je njima nista. Renotex je imao samo 600, medjutim jedan kolega mi je rekao da sad imaju i 800.
Back to top Go down
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeSat Mar 23, 2013 4:37 am

Ja sam već jednom napisao a evo da ponovim . Ja kupujem samo granulaciju 80 , a kada se potroše (ako puno brusite) dobijete trake koje gotovo poliraju. A nešto se mora i ručno šmirglati dok ti prsti ne oteknu ha,ha,ha .
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeSat Mar 23, 2013 6:32 am

Kao i bezribić uzimam samo 80 granulaciju jer sve finije udaraju na spoju pa mi blank poskakuje i to me do boli nervira.Inače prvi put kad sam naručivao uzeo sam do 400 granulacije i biilo bi sve super da nije tog usranog spoja koji udara bez obzra što je ljepljena bez preklopa.
Back to top Go down
Guest
Guest




HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeSat Mar 23, 2013 11:58 am

Boyka ,,,ne treba ti finije od 150 ..ali ja ga imam i ne znam jesam li par puta stavio na grinder ....Ako i hoces neki finiji smirgl 400 ili veci pitaj dali ti mogu napraviti onaj valoviti spoj ...taj sigurno ne udara na grinderu ...
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitimeSat Mar 23, 2013 12:35 pm

ma za grindanje koristim 40, 80 i 120 cirkon. I vec se udaranje osjeti na 120. Zvao sam ih tamo, da pitam kako to rijesiti. Imaju nekakvu podlogu koja bi se naljepila na plocu. Ali to nama ne igra jer moramo imati ispod full ravnu i tvrdu podlogu. Inace kako sam napravio grinder a jako puno ostrim nozeva, ostrenje sam preselio sa vodenog tocila na njega, zato mi trebaju finije trake. Ostrim na slobodnoj traci i nemam problema, prelazi se ne osjete na manjim granulacijama.
Back to top Go down
Sponsored content





HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Empty
PostSubject: Re: HOMME MADE BELT GRINDER BY ME   HOMME MADE BELT GRINDER BY ME Icon_minitime

Back to top Go down
 
HOMME MADE BELT GRINDER BY ME
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» belt grinder
» Moj belt grinder
» belt grinder
» Belt grinder - skoro
» Trake-smirgle za belt grinder

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: