* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Dleta za duborez

Go down 
+8
Žuti
davor_vfr
Dule
bezribic
becarsb
zeljkoolbina
djuragekon
LEGION66
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Spektar

Spektar


Posts : 7
Join date : 2013-05-29
Location : BiH

Dleta za duborez - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dleta za duborez   Dleta za duborez - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 02, 2014 6:08 pm

Zlatko, mudro zboriš :DSviđaju mi se tvoji postovi. Slažem sa tobom da je orah predivan za duborez i vjerovatno po najbolji. Naravno tu su i lipa, javor, trešnja i divlja i pitoma, šljiva, jabuka, i slična drva. Hrast i bukva pa i brijest su jako tvrdi i nisu baš najbolji za duborez. Tačno je da je hrast nezgodan jer se zaguljuje i jako je nezgodan osim toga što je pretvrd i jako brzo tupi dlijeta ukoliko nisu vrhunskog kvaliteta. Bukva je nešto bolja jer je nekako puno drvo i cijelom dubinom je jednake pouzdanosti i tvrdoće. Lipa je premeka i prelijepa ali je malo dosadno bijela i monotona. Orah je kralj sa svojim pramenovima tamnije i svjetlije nijanse.
Slažem se da je šteta dasku rezati tanju od makar 3cm osim ako se radi o nekoj namjenskoj upotrebi. Inače, sve što je ispod 3cm baš je pretanko i ne daje mnogo prostora za dubinsko rezanje, ako govorimo o ozbiljnijem duborezu. Površinsko igranje je već nešto drugo.
I vidi se da imaš šlifa za izradu dlijeta. Poznaješ ti to vidi se.
Back to top Go down
Spektar

Spektar


Posts : 7
Join date : 2013-05-29
Location : BiH

Dleta za duborez - Page 2 Empty
PostSubject: Moja dlijeta i moj ručni rad   Dleta za duborez - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 02, 2014 7:12 pm

Evo nekih sličica dlijeta koja sam radio ovog mjeseca. Volio bih čuti mišljenja i sugestije momčadi sa foruma, pogotovo majstora.
Žao mi je nikako ne mogu postaviti slike. Ne prihvata mi upload slika. Ne znam o čemu se radi. Slike su manje od 800x600 rezolucije ali ne idu. Ako nađem način postavit ću ih. Ako neko zna u čemu može biti problem bio bih zahvalan na pomoći.
Back to top Go down
 
Dleta za duborez
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: