FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

PlayBlade - pokusaj intarzije

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
PlayBlade

PostSubject: Re: PlayBlade - pokusaj intarzije   Mon Apr 29, 2013 12:50 pm

Pozdrav obojici !
Izvinite sto se malo kasnije ukljucujem u diskusiju , bilo je malo obaveza a i bili smo Rale i ja u Ovcar Banji na takmicenju EDC nozeva pa bice i o tome reci i slika kad stignem.
Sto es intarzije tice iz mog skromnog izkustva i uz pomoc DVD -a jednog amera
zica je trakastog profila , kod mene 0.4 x 1.5 mm , kanal se utiskuje a ja ga ukucavam
pogotovo kada je tvrdje drvo . Kanal je malo siri od zice ,dok meni vise odgovara
zarena srebrna traka koja je nesto kruca jer na pravcu nije problem ali na krivini
nekad treba vise kuckati traku pa se ova zarena manje deformise .Ja svaki put
kvasim drvo jer nakon kvasenja drvo se skupi - nabrekne i lepo popuni mesta gde ima neka mala greska ili gde je kanal ispao dosta siri od zice .N zadnjem radu sam imao problem da je drvo bilo tvrdo i veoma sitan motiv pa je zica bila sklona ispadanju ,tako da sam sve na kraju prekrio super lepkom koji posle susenja i zavrsne obrade ne ostavlja tragove . Kod njega je jos jedna dobra stvar sto cijano lepkovi
koriste vlagu da bi zalepili pa samim tim predhodno kvasenje drveta nije problem za
super lepak.Naravno kada kvasis drvo ne natapas ga vodom nego ga ovlas nakvasis po konturama motiva.pre kvasenja doterujem saru i ispravljam nepravilne radijuse tj krivine obicnim srafcigerom kojimkuckam onaj deo zice koji je ostavljen malo stariji od drveta.
to su moja izkustva onako malo na brzinu a gledacu da postavim i drugi rad sa kijim sam bio na takmicenju.
Zahvaljujem svima na komentarimaicujemo se
Back to top Go down
View user profile http://www.playblade.rs
PlayBlade

PostSubject: Re: PlayBlade - pokusaj intarzije   Mon Apr 29, 2013 1:59 pm

Evo i mog drugog rada koji sam pripremio za EDC takmicenje u Ovcar Banji.
drvo je Amazuki .celik D3 , duzina noza 165mm .
Sto se tice intarzije tek kada sam poceo video sam u sta sam se uvalio. Motiv je sitan
i trebalo je ukucavati kanal za zicu na veoma malom prostoru tako da se sredina svakog listica na kraju odvojila od drveta i morao sam da je fiksiram super lepkom.
Prva strana noza je vidljivo losija dok druga je malom bolja ali lepo izgleda na tamnom drvetu . Pogledajte pa ocenite !
Ovo su slike sa takmicenja a neke detaljnije i bolje cu postaviti kada lepo uslikam noz.

Back to top Go down
žile

PostSubject: Re: PlayBlade - pokusaj intarzije   Tue Apr 30, 2013 12:26 am

Jako lijep nož,sve složeno kako treba.Feng shui od noža.Kolega ako nemaš ništa protiv ja bih osnovni oblik skinio za neku buduću moju oštricu.
Back to top Go down
View user profile
zlatko381981

PostSubject: Re: PlayBlade - pokusaj intarzije   Tue Apr 30, 2013 1:14 am

Vrlo lep noz.Zanimljivog dizajna.Moram da budem iskren,intarzija mi nije nesto.Vise mi se svidjala ona predhodna.Mada lep kontrast pravi na tamnom drvetu.
Nego,pominjes vec nekoliko puta to EDC takmicenje.Pa aj bidni ljubazan baci neku sliku toga dogadjaja propracenu odgovarajucim tekstom da znamo sta je to.Deluje zanimljivo.Al nemogu provaliti dal je to nesto kao sajam ili pokazivanje nozeva uz testove i slicno,sa druzenjem?
I ova cica bica na drugoj slici jel su deo testiranja ili su samo ,onako,uhvacene aparatom?
Very Happy
Back to top Go down
View user profile
PlayBlade

PostSubject: Re: PlayBlade - pokusaj intarzije   Tue Apr 30, 2013 7:01 am

Evo idi ovde i tu ti je kompletan izvestaj na deset strana sa EDC takmicenja u subotu

http://www.outdoors-forum.com/forum/viewtopic.php?f=44&t=1560&start=0
Bilo je EXTRA
Back to top Go down
zlatko381981

PostSubject: Re: PlayBlade - pokusaj intarzije   Tue Apr 30, 2013 7:36 am

Procitao sam ga mal pre nogo si ti postavio.Ipak hvala.
Stvarno ekstra izgleda sve.Voleo bih da sam bio.Al mozda jednog dana.
Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: PlayBlade - pokusaj intarzije   Today at 7:21 pm

Back to top Go down

PlayBlade - pokusaj intarzije
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2