* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 iskustvo sa bansecima?

Go down 
+3
žile
predrag1969
djuragekon
7 posters
AuthorMessage
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 10:56 am

Razmisljam o eventualnoj nabavci banseka (tracne pile) za metal. Treba mi prvenstveno za isecanje blankova za nozeve iz celicnog lima, i eventualno isecanje nekih oblika u drsci ili ostrici. Do sada sam blankove sekao flexom (ugaonom brusilicom) i ko je to probao ne moram da objasnjavam da je posao grub i neprecizan, te posle ima dosta obrade.

E sad trazim po oglasima i banseci za metal su uglavnom jako skupi i ne bih trosio par hiljada evra niti imam prostora za neku veliku masinu
Nasao sam ovako nesto:
http://www.kupindo.com/Elektricne-masine/9826055_bansek-za-metal
ali mi to ne odgovara ako ne moze da se postavi vertikalno.

Nasao sam i vertikalne tracne na kojima ne pise da li je za metal-
http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/elektricna-tracna-testera-w-bs-750-22400-womax/

A mozda je najbolje varijanta ova mala testera, koja moze da se skine sa postolja i drzi u ruci prilikom secenja (ima kratak video na dnu stranice):
http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/testera-tracna-za-metal-sbg-4908-flex/

Ako neko ima bolji predlog, svi saveti su dobrodosli.. Very Happy
Dakle bitno mi je da je sto preciznije i da moze brzo da reže...
Back to top Go down
Guest
Guest




iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 12:43 pm

Ova druga ,Womaxova nebi bila losa ,kupi se pila za rezanje metala i montira na nju ali je nedostatak sto ima veliku brzinu ,,,,brzina za rezanje metala je od 60-100 m/min maksimalno ...Ja sam mislio na svoj bansek za drvo nabaciti pilu za metal al jbga ,prebrz je .. Evil or Very Mad
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 1:20 pm

ben-66 wrote:
Ova druga ,Womaxova nebi bila losa ,kupi se pila za rezanje metala i montira na nju ali je nedostatak sto ima veliku brzinu ,,,,brzina za rezanje metala je od 60-100 m/min maksimalno ...Ja sam mislio na svoj bansek za drvo nabaciti pilu za metal al jbga ,prebrz je .. Evil or Very Mad


A možeš li da ga podključiš preko frekventnog regulatora i uz njegovu pomoć da ga usporiš?
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 1:32 pm

http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/testera-tracna-za-metal-sbg-4908-flex/
Ovo je zgodna i praktična stvarčica.KOlika je cijena u Eurima i gdje ima za kupiti.
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 1:43 pm

@djuragekon
ja tamo vidim dva banseka sa istim principom rada. Oba su predviđeni za rezanje cevi ili šipke raznog dijametra. Kupi ako hoćeš da praviš grindere na prodaju. Rezati ručno sa FLEX-om kao sto je pokazano na videu, mislim da nije realno. Ona je sa postoljem teška 18 kg. Neka je i 10 bez postolja, dugo s njom nećeš mahati...
http://www.mototehnika.com.ua/ru/catalog/155/Elektrolobziki-Makita-Makita/475/Elektrolobzik-Makita-4329.html

Ovakva pila košta oko 100 eura i reže čelik do 6 mm debljine. Ako ga prevrneš i učvrstiš dobijaš vertikalnu pilu sa malim radnim stolom. Jeftinije može samo ručno. Kupiti vertikalni bansek po metalu ima smisla ako izrađuješ i prodaješ 20-30 noževa mesečno.
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 2:52 pm

predrag1969 wrote:
@djuragekon
http://www.mototehnika.com.ua/ru/catalog/155/Elektrolobziki-Makita-Makita/475/Elektrolobzik-Makita-4329.html

Ovakva pila košta oko 100 eura i reže čelik do 6 mm debljine. Ako ga prevrneš i učvrstiš dobijaš vertikalnu pilu sa malim radnim stolom. Jeftinije može samo ručno.

I ja sam bas razmisljao isto to o tezini onog banseka. A što se tiče ubodne pile imam jednu samo što je dosta slabija. Rezao sam sa njom čelik i nije mi prijalo. Uvek mi flex bio primamljiviji, ne znam ni sam zašto obzirom da ubodnom možeš praviti krivolinijske rezove a flexom baš i ne. Ali nikad mi nije palo na pamet da ubodnu pilu obrnem naopačke i učvrstim. Dobra ideja i svakako ću je probati. Ako ispadne dobro nabaviću jaču pilu. Hvala!

predrag1969 wrote:
Kupiti vertikalni bansek po metalu ima smisla ako izrađuješ i prodaješ 20-30 noževa mesečno.

Pa, u planu je i više od toga, ali znaš kako.. i najbolji planovi se nekad izjalove. Možemo samo da se nadamo Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 2:57 pm

predrag1969 wrote:
ben-66 wrote:
Ova druga ,Womaxova nebi bila losa ,kupi se pila za rezanje metala i montira na nju ali je nedostatak sto ima veliku brzinu ,,,,brzina za rezanje metala je od 60-100 m/min maksimalno ...Ja sam mislio na svoj bansek za drvo nabaciti pilu za metal al jbga ,prebrz je .. Evil or Very Mad


A možeš li da ga podključiš preko frekventnog regulatora i uz njegovu pomoć da ga usporiš?
Volio bih da mogu ali su frekventni preskupi ...htio sam si uzeti jedan za grinder ali bi me izasao kao cijeli grinder ....trazim da si skinem sa nekog starog stroja ...ali jos nista
Ovo sto si pokazao sa ubodnom pilom je super stvar ,i ja sam se igrao sa tim ali tako se moze raditi ako je ubodna jaca i kvalitetna i ima regulaciju brzine a druga stvar treba imati i jako kvalitetne pilice za rezanje ...bez njih nista ...i treca stvar za rezanje celika tracnom pilom trebalo bi imati i mogucnost hladjenja pile t.j. dovod rashladne tekucine ...
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeThu Jan 31, 2013 12:14 am

Bok,

U mojoj temi o grinderu imaš slikicu moje güde tračne pile. Po principu je ista kao ona tvoja prva i ova flex. Ne može se dići vertikalno. Ali mislim da uz malo tokarenja i švasanja nije preveliki problem složiti radni stol i nosač za pilu da može stajati vertikalno. Mislim da me koštala 1800-2000 kn prije kojih 2-3 godine...
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeThu Feb 14, 2013 10:37 am

He ,ljudovi šta da vam kažem ,razmišljao ,tražio i na kraju se odlučio za plazma rezanje u firmi ne daleko mene za tih par blankova koje radim ne isplati se
ulagati u pilu.Kutna brusilica je muka ,turpijanja i brušenja koliko hoćeš ,eto ja sam tako riješio problem rezanja blankova pa sad možda pomogne i vama.
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeThu Feb 14, 2013 12:04 pm

Druze, nadam se da jos nisi nista uradio. Ja sam bez razmisljanja uleteo u to plazma rezanje, ali nisam razmisljao da ce celik da se zakali. Posle sam morao da otpustam ali ni to nije bilo potpuno tako da sam izlomio tonu burgija dok nisam sve izbusio..
Nadji rezane vodenim mlazom. Nece biti skuplje, jedino sto ovde uslovljavaju sa kolicinom..
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeThu Feb 14, 2013 1:12 pm

chumaman wrote:
He ,ljudovi šta da vam kažem ,razmišljao ,tražio i na kraju se odlučio za plazma rezanje u firmi ne daleko mene za tih par blankova koje radim ne isplati se
ulagati u pilu.Kutna brusilica je muka ,turpijanja i brušenja koliko hoćeš ,eto ja sam tako riješio problem rezanja blankova pa sad možda pomogne i vama.
Koliko te trazi za rezanje? Jer znam da je zajebano ako je cnc, dok unese parametre prodje vjecnost. Kum je odnesao jedan blank u firmu da izrezu sa vodom. Ispalo je savrseno, ali sat vremena mu je trajalo unasanje parametra, a rezanje tri minute. To je idealno za stancanje desetak istih blankova, ali za jedan, dva je gubljenje vremena.
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeThu Feb 14, 2013 1:20 pm

Ne znam da li pitas za plazmu ili za waterjet?

Plazma je bila cc 2eur/kom, stim sto bi spustio cenu za vise desetina komada.
Waterjet je cc 1.5eur ali je minimum 150komada! Poslao sam nacrt koji sam napravio u Corelu pa prebacio u neki njihov format.
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeThu Feb 14, 2013 1:47 pm

djuragekon wrote:
Ne znam da li pitas za plazmu ili za waterjet?

Plazma je bila cc 2eur/kom, stim sto bi spustio cenu za vise desetina komada.
Waterjet je cc 1.5eur ali je minimum 150komada! Poslao sam nacrt koji sam napravio u Corelu pa prebacio u neki njihov format.
ajde to i nije puno, ja sam odnesao vodilicu od motorke sa precrtanim nozem. Ovo sto si ti napravio je puno jednostavnije jer ne mora rucno crtat. 2 € nije puno, kod nas je 1,5€ kvalitetnija sajba i traje otprilike dva noza ugrubo izrezana. A kad zbrojimo k tome jos dotjeravanje....
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeThu Feb 14, 2013 1:59 pm

Ma da. Plazma je bila totalni promasaj. Ako i zanemarim kalenje- rez je isao jako konusno i bio dosta neuredan(pršti otopljeni metal) tako da mi je duze trajalo popravljanje toga nego da sam rezao flexom. Ali šta ćeš, svaki dan se uči nešto novo..
Back to top Go down
zeljkoolbina

zeljkoolbina


Posts : 206
Join date : 2012-03-02
Age : 48
Location : bezdan

iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitimeFri Feb 15, 2013 1:01 am

i ja sam lutao u vezi isecanja blankova i na kraju se vratio svojoj ''ORIGINAL FLEKS'' 2200/6500 obr./min, 1200w. neunistiva! obozavam raditi sa njom. mnogo bi mi nedostajao taj deo posla koji odradjujem sa tom alatkom. u redu je za one koji puno rade da traze laksa resenja ali za poneki blank godisnje brusilica je neprevazidjena. pozdrav!
Back to top Go down
Sponsored content





iskustvo sa bansecima? Empty
PostSubject: Re: iskustvo sa bansecima?   iskustvo sa bansecima? Icon_minitime

Back to top Go down
 
iskustvo sa bansecima?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: