* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Moj belt grinder

Go down 
+6
bobanvrb
boyka
davor_vfr
djuragekon
becarsb
max35
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Guest
Guest




Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Apr 09, 2013 3:46 pm

boyka wrote:
evo moj komplet iz hidrometala ova tri mala i jedan veliki pogonski fi20cm). Sa dostavom na kucni prag me izaslo 40-tak eura. Jedino sto sam morao napravit je peglanje kotaca jer su svi bacvasti

Mene isto tako nešto. Jedino veliki je s ležajevima i došle su čahure za sve. Jesi dobio piksne između čahura? Ja samo za veliki.
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Apr 09, 2013 3:59 pm

dobio sam pikse za sve osim velikog. Jer njega nisam narucio sa lezajem. Taj veliki mi je pogonski na osovini i ne treba mi piksa. Ide na osovinu fi20mm
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeWed Apr 10, 2013 12:01 am

gorky wrote:

Mene isto tako nešto. Jedino veliki je s ležajevima i došle su čahure za sve. Jesi dobio piksne između čahura? Ja samo za veliki.

A kakve su to cahure i piksne,zasta one sluze?Gde idu?
Mislim ako je tocak vec sa lezajom,zasta ce mu cahure i piksne?

Back to top Go down
Guest
Guest




Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeWed Apr 10, 2013 1:28 am

zlatko381981 wrote:


A kakve su to cahure i piksne,zasta one sluze?Gde idu?
Mislim ako je tocak vec sa lezajom,zasta ce mu cahure i piksne?


Čahure ti ne trebaju ako staviš osovinu. Osovinu kad radiš moraš napraviti da imaš graničnike s obje strane ležaja kao ne bi došlo do pomjeranja. Da bi to napravio najednostavnije je naći osovinu od fi25 - 30. S jedne strane ostaviš graničnik(kao prsten a s druge napraviš navoj za maticu)
Evo malo slika osovine s čahurama i piksnom. Inače odustalo se od ovakvog pristupa i postavit će se samo osovina bez čahura jer čahure imaju malo lufta između ležaja što nije dobro. Sva sreća da imam punca majstora pa onda udvoje ide sve lakše:)

Moj belt grinder - Page 3 30mpnaf

Moj belt grinder - Page 3 2n3tzc

Moj belt grinder - Page 3 23rpg6r

E da, ako ti je problem tokar onda staviš čahure i piksne na obični vijak i zategnes a ako nije onda direktno na osovinu.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeWed Apr 10, 2013 1:32 am

boyka wrote:
dobio sam pikse za sve osim velikog. Jer njega nisam narucio sa lezajem. Taj veliki mi je pogonski na osovini i ne treba mi piksa. Ide na osovinu fi20mm

Ja sam veliki uzeo za hollow grind. Pogonski radim od aluminija i on će biti fi130. Piksne dobio samo uz veliki:(
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeWed Apr 10, 2013 1:59 am

Svasta Laughing .U stvari je poznata stvar samo kod mene se drugacije zove.Ovde na slici je to malo cini mi se iskomplikovano.Bolje je osovina da ide kroz ceo tocak i cak da bude duza od njega.I samo se stavi prstenje to sa jedne i druge strane i pritegne staf i to je to.Ovo sa polovnjacima mi nedeluje sigurno i mora prilicno precizno da se obradi prema osovini da bi oba lagera idealno lezala.Ako to nije slucaj i jedna strana je ,recimo,pasent,a druga nije lager ce se zagrevati garantovano.Jednostavnije je osovina da ide kroz oba lezaja i da viri.Zanimljivo mi je koliko su iskomplikovali jednu prostu stvar.
Malopre mi se desi jedna neverovatna stvar.Covek iz jedne od najjacih firmi za plastiku kod nas me zove na telefon i poce da se raspituje dal sam ja kontaktirao njihovu firmu oko nekih tockova od plastike skoro.Ja kazem da jesam,ali da sam narucio od druge firme posto nisam dobio odgovor.Ali nisam se setio da jesam dobio odgovor na e-mail i da je cena tocka koji sam trazio(80x60 sa lagerima)3700 dina.Ali posto se nisam setio ja ga pitam koja je cena tocka .On mi rece 600 dinara 125mm precnika i 60 mm duzine od polipropilena.Ja sam bio zaprepascen ali mu dogovorim da mi je zao,ali cu kasnije mozda naruciti jedan veliki od njih.Ali sam se jos vise zaprepastio kada sam video na racunaru da su mi na e-mail poslali cenu od 3700 za skoro duplo manji tocak.
Koja je ovo zajebancija i ko je ovde blesav, neznam.Al kada budem uzimao taj veliki videcemo.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeWed Apr 10, 2013 6:56 am

Boyka ,jel moze molba ? Ako nije problem da stavis koju sliku motora sa ovim nosacem sto si radio da vidim kako si to izveo ..Hvala
Zlatko ,nemoj zuriti ...raspitaj se za cijene pa vidi gdje ces sta uzeti a pitaj i privatno koliko bi te sta kostalo da ti majstor odradi ....Ja sam nasao tokara koji radi odlicno a za bagatelu tako da vise nista ne kupujem u trgovini ....Kad sakupis djelove slikaj sve i stavi na forum pa da te posavjetujemo jos ako sta treba da ne bacas pare bez veze ....
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeWed Apr 10, 2013 7:12 am

Hvala Ben,ali ja vec kupio.Sad su mi upravo javili da su tockici poslati.Videcu kakvi su .Nebih da dajem rano zakljucke,ali mislim da za ove pare ne bi trebalo da budu losi.E sad sto je ispalo da sam mogao jos jeftinije jbg,sta da radim.Izgleda da sam malo baksuz.Ali ipak bez obzira,na kolike sam ranije cene naletao ovo je nista.
A sto se tokara tice,ma imam i ja nekog prijatelja,verovatno mi nebi naplatio nista,ali iskreno da kazem nevolim da davim nikoga(cinimi se prijatelje pogotovo)sem bas ako mi ne zapinje.A ovo nisu bas neke pare,pa zato ipak biram ovakvu opciju pa iako je mozda malo skuplja..Trebace mi on za nesto ozbiljnije.
Ali u sustini,bar je to kod nas tako nikad se ne isplati praviti nesto sitno kod nekog tokara(sem kad je prijatelj) jer je skuplje.On radi sad taj jedan deo i to je to.A industrije danas nastancuju 10 000 takvih delova.To u sustini i gasi male radnje.Stolare i slicno.Bar sam ja tako slusao i imao iskustva.
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 11, 2013 12:55 am

It's alive! Konačno Smile

Moj belt grinder - Page 3 IMAG1975_zps05d6a5f8

Moj belt grinder - Page 3 IMAG1968_zps34253e21

Štelajući bačvasti me podosta zaje....o. Ali nakon nekoliko probanih varijanti uspjeli smo ga složiti.
Imam podešavanje lijevo-desno kao i gore-dolje.

Moj belt grinder - Page 3 IMAG1970_zps55e21c2e



Evo i prvi pokušaj grindanja...
Onako komad flaha iz ruke grindano samo za probu.... sve skupa manje od 5 min... Smile Ja presretan!
Moj belt grinder - Page 3 IMAG1976_zps7e0a3a3b
Moj belt grinder - Page 3 IMAG1977_zpse80fd472

Sve u svemu... zvjerka radi odlično!
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
becarsb

becarsb


Posts : 172
Join date : 2011-01-05

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 11, 2013 2:08 am

naravno jedan Lepi Cane ide free šipingom Very Happy
Moj belt grinder - Page 3 Clapping
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 11, 2013 2:12 am

becarsb wrote:
naravno jedan Lepi Cane ide free šipingom Very Happy

Zahvaljujem! Very Happy
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 11, 2013 2:34 am

uh, sad kad krenu nozevi...
cestitam
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 11, 2013 5:16 am

Vidim da si nasao neka nova rjesenja za pojedine stvari na grinderu ,bravo ....Reci mi jedino sto si stavio dve sklopke ?????
Kakav je bio osjecaj izvuci te grindeve ,,,,,jelda srce skace ko ludo od srece .... Very Happy Very Happy
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 11, 2013 5:56 am

Svaka čast, sad će biti pjesmica raditi cheers
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 11, 2013 6:07 am

ben-66 wrote:
Vidim da si nasao neka nova rjesenja za pojedine stvari na grinderu ,bravo ....Reci mi jedino sto si stavio dve sklopke ?????
Kakav je bio osjecaj izvuci te grindeve ,,,,,jelda srce skace ko ludo od srece .... Very Happy Very Happy

dve sklopke....
A to moj stari voli da bude sigurno. Po meni je bila dovoljna sklopka 1-0-2, ali stari je htio da ima i glavna sklopka protiv preopterećenja.

Osječaj.... uf... jako dobro.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 20, 2013 7:24 am

Samo da se pohvalim sa upgradeom belta...
Moj belt grinder - Page 3 Box_zps41ce86c5
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Guest
Guest




Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 20, 2013 7:32 am

davor_vfr wrote:
Samo da se pohvalim sa upgradeom belta...
Moj belt grinder - Page 3 Box_zps41ce86c5
Izgleda dobro. Javi rezultate.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 20, 2013 8:51 am

Jel to regulator brzine ili sta ????
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 20, 2013 9:16 am

Rekao bih da je marac ugla ili nesto slicno.Bar sudeci po engleskim recima koje natucam po malo,a mrzi me da konsultujem googlea.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 20, 2013 9:32 am

Ma po nazivu sam i ja skontao da je to ali sta ja znam ...mozda ga je hackirao pa napravio regulator ....Very Happy 
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 20, 2013 2:39 pm

To je digitalni kutomjer. Koristit će mi na grinderu za postavljanje radnog stola pod pravi kut u odnosu na traku.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 20, 2013 10:17 pm

Kolko kosta to cudo?
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 20, 2013 11:31 pm

djuragekon wrote:
Kolko kosta to cudo?
230 kn - ebay
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Sponsored content





Moj belt grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Moj belt grinder
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» belt grinder
» belt grinder
» Belt grinder - skoro
» HOMME MADE BELT GRINDER BY ME
» Trake-smirgle za belt grinder

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: