FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
žile

PostSubject: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sat Jan 05, 2013 7:01 am

Ovaj mi je posebno drag mada ga ga nisam ja iskovao.Kao prvo ovo mi je jubilarni dvadeseti ako ne računam one male minijature.Kao drugo ovo mi je prvi damaskus kojeg imam u rukama.Njega je iskovao naš kolega Rale.Priuštio mi je veliku radost ustupivši mi ovu oštricu da je završim do kraja.Nadam se da moj završetak dostojno upotpunjava ovako lijepu oštricu.Da ne duljim evo slike pa vi ocjenite.

Prvo da kažem futrolu sam ostavio namjerno što jednostavniju jer mislio sam da ne bude previše kičasto.Ručka je rađena od šljive,spejseri su rog i mesing a sredina ručke je koža.Prednji i zadnji štitnik su napravljeni od mesinga.
Back to top Go down
View user profile
Karlo Ban
Admin

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sat Jan 05, 2013 7:15 am

majstori!!!

facebook

https://www.instagram.com/karlo_ban/
Back to top Go down
View user profile http://www.karlo-ban.com
rale

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sat Jan 05, 2013 8:58 am

Very Happy
Back to top Go down
View user profile http://www.ralebladesmith.com
zlatko381981

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sat Jan 05, 2013 9:43 am

Neznam sta reci.Majstorstvo sa obe strane,mada mi je drska nekako malo neobicna.Ali odradjena odlicno. Very Happy
Back to top Go down
View user profile
predrag1969

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sat Jan 05, 2013 11:22 am

Sve je odradjeno na visem nivou. Odlican damask i kvalitetno izradjena drska. Minus stavim na futrolu. To sto je bez ukrasa nimalo ne smeta, a smeta sto noz u njoj izgleda kao da ce sad da ispadne. Futrola treba da bude pripijenija, tesnija, da ponavlja konturu noza. Mokra koza se prekrasno formira po nozu i moze biti kao majica na bilderu )))
Drska je kvalitetno uradjena ali mi se ne dopada raspored. Mislim da bi rog posle bolstera i drvo bili vise nego dovoljni. Secivo izgleda ozbiljno, strogo, a "prugasta" drska ga malo kvari.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sat Jan 05, 2013 1:03 pm

Lijepo ukomponirano ... Very Happy ...bravo za oba majstora ...
Back to top Go down
Gvozden

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sat Jan 05, 2013 2:26 pm

Shocked Cika Majstori,jel primate decu na praksu?Trpim i zauske,a kafu ne pijem.(zbog Milokice) Razz Stvarno UUF!!!!Kompletan poso 10.
Back to top Go down
View user profile
zeljkoolbina

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sun Jan 06, 2013 12:01 pm

kombinacija majstora i materijala. lepo izgleda!
Back to top Go down
View user profile
bezribic

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sun Jan 06, 2013 2:57 pm

Tako će i kolega Ben napraviti nož kada jednom dobije damask koji mu je davno obečan .
Back to top Go down
View user profile
Pilgrim

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sun Jan 06, 2013 3:35 pm

Žile svaka čast,po mom skromnom mišljenju odlično si ovo uklopio. Raletov damask mislim da je suvišno hvaliti a drška po meni baš dobro izgleda. Jel to ima i malo laka na dršci ili mi se samo čini?
Pozdrav i samo šibaj. Very Happy
Back to top Go down
View user profile
žile

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Sun Jan 06, 2013 5:57 pm

Pilgrim wrote:
Žile svaka čast,po mom skromnom mišljenju odlično si ovo uklopio. Raletov damask mislim da je suvišno hvaliti a drška po meni baš dobro izgleda. Jel to ima i malo laka na dršci ili mi se samo čini?
Pozdrav i samo šibaj. Very Happy
Da ima onako lagani plašt da zaštitim mesing od oksidacije.
Back to top Go down
View user profile
tisler

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Mon Jan 07, 2013 12:10 am

Bravo za obojicu,sve pohvale.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Mon Jan 07, 2013 2:11 am

bezribic wrote:
Tako će i kolega Ben napraviti nož kada jednom dobije damask koji mu je davno obečan .
e ovo lajkam ..... cheers
Back to top Go down
LEGION66

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Mon Jan 07, 2013 2:18 am

Bravo Rale i žile, prekrasan rein drop damaskus.
Back to top Go down
View user profile
davor_vfr

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Mon Jan 07, 2013 3:00 am

Žile lijepo si ti to isfiniširao. Vidi se jako brzi napredak u tvom radu.

Rale koje materijale koristiš da daju svijetle, a koje za tamne "šare"?
Back to top Go down
View user profile http://instagram.com/dmblade#
žile

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Mon Jan 07, 2013 9:21 am

Hvala ,nadam se da će i ostali komadi biti dobri.U stvari skužio sam da noževi na trn mi nekako bolje leže jer mi dopuštaju da se više poigram s ručkom.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić   Today at 7:27 pm

Back to top Go down

Žiletove oštrice: Prvi ovogodišnji komadić
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Žiletove oštrice:Nove oštrice
» Žiletove oštrice:nova furuna