* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 brusevi izrada

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Guest
Guest




brusevi izrada  Empty
PostSubject: brusevi izrada    brusevi izrada  Icon_minitimeFri Dec 14, 2012 4:14 pm

[IMG][img:23f8]https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/zqyky.jpg[/IMhttps://2img.net/h/oi49.tinypic.com/3342rnk.jpg[/img:23f8]brusevi izrada  2dt9lqvbrusevi izrada  16hkv29 ...Na ovim slikama možete videti kako se preve brusevi od keramičog veziva , na jendoj , a na ostale 3 od magnezintnog veziva ..to su brusni prstenovi...granulacije 80, 240 i 400..Oni se lepe na alumijuki nosač ...Rade na brzinama ne većim od 1000 obr/ min...Moraju da imaju ispod levak ili bollje rečeno malo korito, samo da dodiruju vodu ...Ne smeju da budu u vodi!...
Njime možemo da oštrimo i brusimo noževe...I traju dugo...Ne troše se mnogo...Mogu da se rade u svim granulacijama ,od 24, 40, 60......do 1200 i polir koji je bolji do hrom - oksida ( ima finije čestice) ..i da je veći sjaj nožu bez obzira što je u neorgnoskom vezivu....
A kada bih hrom - oksid stavili u ovom vezivu , on bi bio grublji od šmirlge ( vodene) 800...davaoo bih riseve te veličine...
To prevedeno , znači da je hitratisani alluminju- oksid ( GLINICA) , 5 PUTA bolji polir od hrom- oksida ....
Da nedužim više... Smile
Back to top Go down
Guest
Guest




brusevi izrada  Empty
PostSubject: dodatak   brusevi izrada  Icon_minitimeFri Dec 14, 2012 4:35 pm

Ovo VAM je moja mašina sa tocilima do medijapana i nemačkim šmiralgama "gensport" ...granulacije 60 i 120, brzina na kojoj su je 1800 obt/min...
[IMG]https://2img.net/h/oi49.tinypic.com/zsvhnm.jpg[/I to je izrada sinerovnaje , bruseva sa keramičlkim vezivom...
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

brusevi izrada  Empty
PostSubject: Re: brusevi izrada    brusevi izrada  Icon_minitimeFri Dec 14, 2012 8:17 pm

Dva pitanja..
Gde to ima da se kupi?
i Posto?
Prvenstveno me interesuju finije gradacije, za ostrenje i poliranje.
Very Happy
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

brusevi izrada  Empty
PostSubject: Re: brusevi izrada    brusevi izrada  Icon_minitimeSat Dec 15, 2012 4:30 am

Aj kazi kako susis,a da me ispuca i sastav gline?Obogati malo detaljima,a ne samo opstim stvarima,da bi i mi koi neznamo probali da izradimo nesto slicno.Inace odlicne slike.Pozdrav
Back to top Go down
Guest
Guest




brusevi izrada  Empty
PostSubject: odgovor   brusevi izrada  Icon_minitimeSat Dec 15, 2012 3:56 pm

Ima da se kupi , doduše u malim količinama od 1-2kg, u DIJAMANT MINERALU
evo telefona :
0118250211; 011825105; 0118251719...
Koštaju -zavi si koja granulacija ....ove koje trebi treba kreću se između 700 -980 DIN/KG ... najfinije granualcije koje postoje! a to su ....800;1000; 1200; polir ( crni i beli)....Primera radi, granjualcija 1000 ima isti kvalitet polirane površine kao zelena hrom -oksidna ..A . ove dve su finije od zelene !!! to da znaš......nisu skupi..govorim za kartbnodundum, a korund imaš do 600 granulacije ali kod drugog proizvođača...
Vodi računa sa kojim vezivom ih vezuješ i nanosiš......od toga mnogo, mnogo zavisi.....a skidaju - poliraju čelike do 70 rokvela tvdoće....bez porblema...
Back to top Go down
Guest
Guest




brusevi izrada  Empty
PostSubject: odgovor   brusevi izrada  Icon_minitimeSat Dec 15, 2012 4:05 pm

zlatko381981 wrote:
Aj kazi kako susis,a da me ispuca i sastav gline?Obogati malo detaljima,a ne samo opstim stvarima,da bi i mi koi neznamo probali da izradimo nesto slicno.Inace odlicne slike.Pozdrav
zlatko, o tome nemogu da pišem ,jer sušenje kao deo tehloškog procesa, je ogorgoman materijlal sa mnogo caka s ciljem- pripreme za sinterovanje i kaljenje bruseva...to mi bi trebalo bar 500 strana...
Bollje me pozovi telefonom pa ću ti objasniti ...bez poroblema Smile
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

brusevi izrada  Empty
PostSubject: Re: brusevi izrada    brusevi izrada  Icon_minitimeSun Dec 16, 2012 2:54 am

Pa dobro.Zvacu . Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




brusevi izrada  Empty
PostSubject: završena tocila    brusevi izrada  Icon_minitimeSun Dec 16, 2012 9:22 am

evo kako izgldaju na kraju
brusevi izrada  W8x5de....brusevi izrada  9r2ama
podaci: spoljašnji prečnik je 250mm
unutrešnji je 220mm
širina je 30mm;35mm; 40mm..
granulacije su 80; 240 i 400granul.to su moji radovi ....
noževi su bili kod men na oštrenje i poliranje pastama koje ja pravim...jedan je zavšen sa gubom pastom, a drugi sa pastom za visoki sjaj...
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

brusevi izrada  Empty
PostSubject: Re: brusevi izrada    brusevi izrada  Icon_minitimeSun Dec 16, 2012 10:51 am

Oslepesmo.Odlican rad.
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

brusevi izrada  Empty
PostSubject: Re: brusevi izrada    brusevi izrada  Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 2:53 am

Ovo mi je odlično i vrlo zanimljivo.... Svaka čast!

Da li imaš kakvog dilera svojih radova u Hrvatskoj?

Također me zanima koliko bi koštao jedan ovakav finiji kotač Smile
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Guest
Guest




brusevi izrada  Empty
PostSubject: odgovor   brusevi izrada  Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 3:58 pm

davor_vfr wrote:
Ovo mi je odlično i vrlo zanimljivo.... Svaka čast!

Da li imaš kakvog dilera svojih radova u Hrvatskoj?

Također me zanima koliko bi koštao jedan ovakav finiji kotač Smile
Znaš kako , nažalost nemam dilera tj.distributera...razmišljam da krenem sa prozvonjom bruseva...ali poblem je novac...oprema nije jefitina....
Drago mi je da ti se sviđaju moji radovi..
A cena je 20 evra za 1 posten...
Uradio sam i kopuju japanskih vodneih kamena u Svim granulacijama..u radionci su mi, pa kad imam vremena stravuću ih na forumu...
Moram da pohvalim ovom prilkom mog tehlologa - kolegu gosp.Andraš Faraga...na poklon sam dobio jake recepture koje čuvam kao svoja oka dva...nikada mu to neću zaboraviti!.Mogu ti dati njegov telefon, pa se s njim dogovori i on i ja ćemo moći da uradimo što hoćeš...svako dobro Smile
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

brusevi izrada  Empty
PostSubject: Re: brusevi izrada    brusevi izrada  Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 2:53 am

Hvala na informaciji. Stavi slike tih japanskih bruseva. Bit će zainteresiranih.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

brusevi izrada  Empty
PostSubject: Re: brusevi izrada    brusevi izrada  Icon_minitimeSat Dec 22, 2012 1:29 am

Evo našao sam zanimljiv video o g. Andrašu pa da podjelim.


Što su lijepa ona 2 veeelika kotača - pravi japanski.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Sponsored content





brusevi izrada  Empty
PostSubject: Re: brusevi izrada    brusevi izrada  Icon_minitime

Back to top Go down
 
brusevi izrada
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Izrada grindera
» IZRADA VLASTITOG METALA
» Izrada velikog "belt grinder"-a
» Izrada valovite oštrice
» izrada tracne brusilice

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: