FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

moja nova kreacija

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
zeljkoolbina

PostSubject: moja nova kreacija   Sat Nov 10, 2012 6:56 am

jedan nozic koji sam letos pravio od celika 4034, drska od oraha, mesing nitne, bolster takodjer c4034. drska duzine 113mm. bolster debljina 10mm,sirina 48mm. secivo duzina 137mm,sirina 46mm u nnajsirem delu i debljina 2.5mm. pa reko da ga pokazem i ovde pre nego ga krstim 24.11.2012 kada koljem bika pa cu ga upotrebiti za deranje. iako ga nisam pravio bas za tu namenu ali mislim da bi zbog svog oblika mogao dobro posluziti. grind je uradjen mirror finish a gornji deo [neznam izraz za njega] je saten finis. nadam se da vam se dopada.
Back to top Go down
View user profile
predrag1969

PostSubject: Re: moja nova kreacija   Sat Nov 10, 2012 8:12 am

Dobar. Istina, ima par momenata koje bi ja uradio malo drugacije, ali to je licno moja bolest. Mislim da bi sa gornje strane dobro izgledala fals ostrica. Osnovnu ostricu bih podigao na nekoliko milimetara, da dodje u istu liniju sa izbocinom na bolsteru. Sa gornje strane bolstera, ako se potrudis sa poliranjem mozes dobiti efekat celog bolstera posto je od istog materijala kao i secivo.
Saten je odlican. Cekamo futrolu.
Back to top Go down
View user profile
rale

PostSubject: Re: moja nova kreacija   Sat Nov 10, 2012 10:38 am

Posto si pocetnik kritikovacu te maksimalno Very Happy oblik seciva je u osnovi dobar ali par uglova posebno na rezu nisu dobri linija se lomi,takodje gornja, ali logicno manje,fals edge moze i nemora zato sto je secivo inace tanko,rucka ok ali cevcica nije postavljena kako treba,jeste lepo upasovana,savrseno, ali nije na dobrom mestu,,visi,,po meni ,trebala je da ide na sredinu za ovaj noz,bolsteri odlicni,skidam kapu,saten i miror predobri koliko mogu da vidim,sve u svemu lep noz ali uvek treba naci falinku da bi svaki sledeci bio bolji,isto to radim i sebi i nebi zeleo da mi neko zameri zbog kritika,samo napred na dobrim si stazama Wink
Back to top Go down
View user profile http://www.ralebladesmith.com
zeljkoolbina

PostSubject: nema zamerke   Sat Nov 10, 2012 11:39 am

sad kad gledam uvidjam sve nedostatke koje ste naveli a ranije ih nisam primecivao. najbolje sto mozete uciniti je da iskritikujete sve detalje za koje mislite da su pogresno uradjeni ili bi mogli biti bolji. na tome vam mogu samo zahvaliti a nikako zameriti. zato raspalite. bice i futrola pa cu okaciti zajedno koju sliku . kad sam nitovao bolster ispod desne strane mi je nekako zalutao mali komadic papira koji je jedva vidljiv ali dovoljan da odvoji malo bolster od noza pa se vidi linija razdvajanja. nisam imao srca da ga rastavim i odradim ponovo iako sam to trebao uraditi. sledeci put izmedju ostalog obracam vise paznje na simetriju i linije. pozdrav!
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: moja nova kreacija   Sun Nov 11, 2012 1:26 am

Što se tiče kritika nemam što da dodam majstor Rale je sve rekao i to apsolutno stručno.
Pohvale na trudu,volji,preciznosti izrade i kvaliteti iste je malo fulan dizajn a jbg. mišljenja ko guzice Laughing
naj bitnije da si ti zadovoljan i da radiš a s vremenom ćeš valjda da naiđeš Surprised
Back to top Go down
View user profile
zeljkoolbina

PostSubject: Re: moja nova kreacija   Sun Nov 11, 2012 5:31 am

u pravu si. ako je covek uporan i zeli da nauci, vremenom ce steci i praksu i znanje. niko se nije pametan rodio. svaka sitnica koju vremenom uz rad naucim meni pricinjava zadovoljstvo. zato se nadam da cu uciti jos mnogo godina. ako me u medjuvremenu zivot ne odvuce nekim drugim putem. pozdrav!
Back to top Go down
View user profile
tisler

PostSubject: Re: moja nova kreacija   Sun Nov 18, 2012 9:45 am

Odlican rad,sto rece Rale ima par detalja za kritiku ali sve u svemu odlicno.Pozdrav.
Back to top Go down
View user profile
zeljkoolbina

PostSubject: Re: moja nova kreacija   Sun Nov 18, 2012 1:19 pm

hvala tisler!
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: moja nova kreacija   Today at 3:08 pm

Back to top Go down

moja nova kreacija
View previous topic View next topic Back to top