* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Moja plinska peć

Go down 
+3
predrag1969
djuragekon
Karlo Ban
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 21, 2012 12:04 am

ben-66 wrote:
Ajd sad jos jedno pitanje ....ovaj regulator koji si preuredio je od sigme ????Sta si radio na njemu da se koristi za butan ??

Regulator je od GLOORa i za kisik je.
Ja sam na njemu promjenio maticu za spajanje na bocu. Ali s obzirom da su u plinskoj boci puuuno manji tlakovi od onih na kisičnoj moram još promjeniti i manometre da imam bolje očitanje izlaznog tlaka.

Originalno su na njemu manometri 315 bar i 16 bar. Ja ću ovaj od 16 bar staviti na mjesto 315 i kupiti ću još jedan manometar od 0/6 bar i staviti ga na mjesto ovoga od 16 bar. Tada ću moći finije podešavati tlak.


Last edited by davor_vfr on Fri Dec 21, 2012 12:08 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 21, 2012 12:07 am

žile wrote:
Žile da li onaj tvoj ventilator za WC dobro odrađuje posao? Imaš li i onaj trimer za svjetlo stišavati na njemu ili je samo on/off prekidač? Kako reguliraš količinu zraka? Da li je jači od fena?

Meni je dovoljan s obzirom da je moj regulator slabijeg kapaciteta 4kg/h ,a i s obzirom na veličinu ložišta i da samo kujem (za sada) je dovoljno.Postižem temperaturu 900-1100 C.Od Maja kad sam počeo kovati do sada sam potrošio 2 boce plina, što mislim da je zanemarivo.Dotok zraka reguliram dimerom i imam još klapnu u cijevi.Optimalan omjer zraka i plina je kad je plamen prozirno plav.Ako je previše zraka on ti hladi ložište,a ako je premalo nemaš dobro sgorijevanje što češ odmah skužiti po mirisu.

Da li možeš smanjenjem plina i količine zraka smanjivati i temperaturu u peći ili je temp. uvijek između 900-1100 °C? Pa kada kališ oštrice moraš paziti da se ne pregrije...

Kolika je tvoja dizna?
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 21, 2012 10:30 am

Na regulatoru imam skalu 1-10 na kojim smanjujem ili povečavam dotok plina a samim tim i temperaturu.Dizna mi je promjera 2mm.
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 14, 2013 1:29 am

Jedan dan dođem do staroga, a on kaže dođi vidi kaj sam ti nabavio...

Nisam mogao pustiti da materijal propada pa sam se primio posla:

Moja plinska peć - Page 2 IMAG1639[img][/img]

Moja plinska peć - Page 2 IMAG1636

Moja plinska peć - Page 2 IMAG1638

Moja plinska peć - Page 2 IMAG1640

Moja plinska peć - Page 2 IMAG1641

I jedna fotkica u upotrebi
Moja plinska peć - Page 2 IMAG1642

Konačno imam pravu pilu od peći. Radi ko lokomotiva kad se upali. Jako sam sretan...

Ventilator je toliko jak da se materijal nije grijao u peći već na izlazu peći pa 20-30 centimetara prema van.
Kada sam ventilator odmaknuo od cijevi peć je krenula grijati unutar peći i lijepo se sve užarilo... moram se još prošetati i kupiti ventilator za WC i dimer za svjetlo i to bu onda kako treba.

Snimio sam film loše se čuje jer se ventilator dere ko blesav, ali koga zanima film je tu:
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 14, 2013 9:17 am

Bravoooo za tatu!!! Izgleda dobro daj malo detalja o dizni,regulatoru,ventilatoru.Jel to bojler ili nešto drugo?Koliko si izolacije stavio?Dosta ti je velik otvor na peći, nabavi dvije feritne opeke da možeš štelati otvor jer tu gubiš temperaturu a koristit će ti i da ga zatvoriš kad budeš opuštao blankove.Prije nego kreneš u neko ozbiljnije kovanje nabavi si kalorifer da možeš grijat plinsku bocu,da ti se nebi dogodilo ovo:
Moja plinska peć - Page 2 100_3946
Ako griješ bocu možeš iscjediti i zadnju kap plina,a ako ti smrzne boca butan slabije prelazi u plinovito stanje pa ne možeš postizati temperaturu.To se događa nakon dužeg gorenja plamenika i kod pojačavanja regulatora.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 14, 2013 11:15 am

Bravo za tatu i sina .....mozes li mi reci kako si napravio "brener" ,jel to obicna cjevcica ili original brener i koja je dizna ....dali je na breneru nepovratni ventil .odmah kod spoja crijeva i brenera ...ako moze koja slika tog dijela ..
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:29 am

žile wrote:
Bravoooo za tatu!!! Izgleda dobro daj malo detalja o dizni,regulatoru,ventilatoru.Jel to bojler ili nešto drugo?Koliko si izolacije stavio?Dosta ti je velik otvor na peći, nabavi dvije feritne opeke da možeš štelati otvor jer tu gubiš temperaturu a koristit će ti i da ga zatvoriš kad budeš opuštao blankove.Prije nego kreneš u neko ozbiljnije kovanje nabavi si kalorifer da možeš grijat plinsku bocu,da ti se nebi dogodilo ovo:
Moja plinska peć - Page 2 100_3946
Ako griješ bocu možeš iscjediti i zadnju kap plina,a ako ti smrzne boca butan slabije prelazi u plinovito stanje pa ne možeš postizati temperaturu.To se događa nakon dužeg gorenja plamenika i kod pojačavanja regulatora.

Hvala na informaciji o grijanju plinske boce! Imam kalorifer i opeke tako da mi to neće biti problem.
Mislim da je to neki manji bojler bio. Izolacija je keramička vuna debljine 5 cm. S tim da sam na dno stavio još jednu plahtu i na nju šamotne ciglice kako bi smanjio volumen prostora. Ako mi zatreba više lako izvadim plahtu.

Dizna je promjera oko 1,5 mm koja je zašeravljena u inox cijev 12/9 mm. Regulator je Gloorov - za kisik preuređen da paše na plinsku bocu. Može regulirati 0/10 bar tako da na izlazu mogu dobiti maksimalan tlak koliko je pritisak u samoj boci. Kada riješim ventilator sa dimerom onda mi preostaje poigrati se sa količinom plina i zraka. Sada mi to nije bilo moguće isprobati, a trebao sam i grinder započeti raditi pa se nisam puno zamarao time...


Last edited by davor_vfr on Tue Jan 15, 2013 1:33 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:32 am

ben-66 wrote:
Bravo za tatu i sina .....mozes li mi reci kako si napravio "brener" ,jel to obicna cjevcica ili original brener i koja je dizna ....dali je na breneru nepovratni ventil .odmah kod spoja crijeva i brenera ...ako moze koja slika tog dijela ..

Dizna je promjera oko 1,5 mm koja je zašeravljena u inox cijev 12/9 mm. Nemam trenutno slika brenera i nepovratnog ventila. Brener sam napravio da sam kupio vodovodne cijevi 1 1/4" i na ovom jednom koljenu izbušio rupu fi 12 mm i na nju zavario valjak fi 25-30 mm koji isto ima rupu fi 12 mm kao vodilicu za cijev. Uzeo sam inox cijev duljine 30 cm i na vrh zavario maticu u koju sam ušeravio diznu promjera oko 1,5 mm. Ako je potrebno mogu ti to skicirati pa postati.

Nepovratni ventil je također za kisik (nadam se da funkcionira za propan - nisam siguran). Isto ti nemam bolju slikicu ali evo sa neta.... ovakav samo nema na ovoj lijevoj strani maticu već isto pipac za crijevo.
Moja plinska peć - Page 2 2Q==
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 16, 2013 12:43 am

ben-66 wrote:
...ako moze koja slika ...

Evo skice kako sam napravio plamenik i kompletnog sistema.
Nadam se da se jasno vidi.

Moja plinska peć - Page 2 IMAG1665

Moja plinska peć - Page 2 IMAG1666
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
AK81




Posts : 11
Join date : 2013-01-10

Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 17, 2013 10:11 am

Povno tega za preštudirat.
Back to top Go down
milevez

milevez


Posts : 6
Join date : 2013-01-21

Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 8:50 am

FENOMENALNO.
Back to top Go down
Sponsored content





Moja plinska peć - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Moja plinska peć   Moja plinska peć - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Moja plinska peć
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» moja prva dva noža
» Moja kovacka vatra
» Dleta za duborez
» Moja šklopocija (kovačka vatra)
» Moja nova dva noza,konacno

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: