FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Žiletove oštrice:malo se radilo

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
žile

PostSubject: Žiletove oštrice:malo se radilo   Fri Nov 02, 2012 10:54 am

Blank je napravljen od manganskog čelika.Oštrica je duga 158mm,široka 48mm i debela 5mm.
Ručka je hrastovina duga 110mm široka 31mm i debela 22mm.Pinsi su mesingani

Blank je iskovan od feder plate.Oštrica je duga138mm,široka 35mm a debela 4mm.
Prednji štitnik je od manganskog čelika,speseri su od kože i inoxa,ručka je jelenski rog i kapa je hrastovina,ona skriva maticu.Ručka je duga 125mm zajedno s prednjim štitnikom,široka 30mm,debela 28mm

Blank je napravljen od tanjurače.Oštrica je duga 130mm široka široka 43mm i debela 3mm.Ručka je ceylon rosewood duga 125mm širka 30mm i debela 15mm.Pinsi su mesingani.

Back to top Go down
View user profile
Karlo Ban
Admin

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Fri Nov 02, 2012 11:01 am

ovaj sa rogom mi je vrh

facebook

https://www.instagram.com/karlo_ban/
Back to top Go down
View user profile http://www.karlo-ban.com
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Fri Nov 02, 2012 11:25 am

He da ne kažeš da te samo pljujem(mada nekad i negativna kritika ili opažanje koristi)
ja sam samo iskren i ništa više.
Po meni je ovo pozitivan pomak u dizajnu za razliku od onih srpova od prije,valjda trening pomaže Smile
mislim da su ovo sem vizualnog još daleko od upotrebljivih komada za rad jer su ti sve oštrice pre široke osim ovog kovanog od federplate 35mm je po meni gornja granica a 30mm idealna za bilo kakav uporabljiv rad,mislim to je samo moje mišljenje e
sad nemoj odmah na zadnje noge affraid
Vjeruj da sam privatno od tebe očekivao puno s obzirom da si se jebački opremio alatom a i brate mili imaš ti čuka iza sebe.
Ovi radovi su bar meni znatno popravili dojam koji je već bio poljuljan da ćeš naići s radovima,nisam ni ja uvijek u pravu.
Eto sad udri What a Face
Back to top Go down
View user profile
žile

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Fri Nov 02, 2012 11:52 am

Kolega Chumamane ovaj treći nož je rađen po tvom nacrtu koji si mi postao prije nekog vremena.Napreduje se laganini kao i ti još uvijek učim i isprobavam.Sretan sam što sam uspio opremiti radionu mada tu još fali par stvarčica koje ću vremenom napraviti.Bitno mi je da uživam u ovom što radim.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Fri Nov 02, 2012 1:00 pm

Dobri nozevi ...vas dvojica se pomirili .....toplo vrijeme .....sta vise za pozeliti .. cheers
Forum za 5 Very Happy
Back to top Go down
rale

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Fri Nov 02, 2012 2:48 pm

Karlo Ban wrote:
ovaj sa rogom mi je vrh
upravo htedoh isto reci,nevolim rog al je ovo sve ispalo odlicno
Back to top Go down
View user profile http://www.ralebladesmith.com
Dule

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Fri Nov 02, 2012 4:33 pm

Druze spavas li ti uopste kad uspevas u ovako kratkom roku da izbacis ovoliko komada?
chumaman druze misljenje je kao dupe,svako ga ima.Ako se tebi neki oblik posebno svidja ne mora da znaci da ce se svakom svideti.Npr ja volim oblik bowie ali garantujem zivotom da taj oblik ne voli 80% ljudi sa ovog foruma.Svako naginje nekom obliku noza a misljenja su razlicita o tom obliku.Misljenje se zasniva na iskustvu,ponekad je to obrada.ponekad izgled korica ili neke sitnice ali u sustini svako misljenje treba postovati.Nadam se da se razumemo.

Back to top Go down
View user profile
zeljkoolbina

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Sat Nov 03, 2012 12:13 am

svaka cast ! covek radi punom parom. mislim da treba prepustiti svakome na volju da eksperimentise sa oblicima i materijalima po nekom svom nahodjenju ili trenutnoj inspiraciji. ulozeni trud,dobri materijali,i posebno zavrsna obrada i detalji u radu daju svakom nozu vrednost koju zasluzuje. kako bi izgledalo da svi izradjuju iste nozeve. ovaj forum nebi imao smisla. ne kazem da ne treba pratiti trendove i izradjivati upotrebljive nozeve ali ako je neki i samo za izlog ,nema veze. malo vise slobode. ne raditi po sablonu. ja sam pocetnik ali ovako razmisljam o tome a ziletu moja puna podrska u radu.
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Sat Nov 03, 2012 1:52 am

Very Happy evo i dupe mišljenja,bez uvrede,daleko od toga da se u jednu ruku ne slažem sa svim konstatacijama.
Tužno bi bilo da nema tog bogatstva oblika i namjena ali kako je nož prvenstveno alat vjerovatno ga najviše ljudi
nabavlja iz tog razloga mada sigurno postoje i drugi aspekti(kolekcionarski,ego, ini) stoga moj takav osvrt i mišljenje,
gledajući samo tvoje oštrice majstor Rale velika većina ih je vrlo sličnog oblika i dimenzija jer imaju osim estetske
i uporabnu namjenu iz koje dolazi onaj naj razlog,ekonomska isplativost što je u ovako nezahvalna krizna vremena
i te kako presudno.Naravno da će uvijek biti komada za vitrinu ili neke druge prvenstveno muške groznice ali
to je ipak manjina,prvenstveno sam na to mislio u svom komentaru,e sad sve je diskutabilno zar ne ?
Žile,svaka čast na učinjenom svakako si uložio ljubavi,truda a i bogumi love u sve viđeno samo sigurno ponekad
zbrojiš trošak groznice jer ako nema dodatnih prihoda s druge strane teško ćeš izdržati pritisak prvenstveno žene bounce
Sorry na off topic nadam se da ovo neće prerasti u grozne nesporazume i diskusije,puno hvala svima cheers
Back to top Go down
View user profile
predrag1969

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Sat Nov 03, 2012 3:36 am

Holy war?
Ja skidam kapu pred čovekom koji je za jako kratko vreme tako napredovao. Progres nije u količini urađenih noževa, već u obliku, dimenzijama i završnoj obradi. Ustvari, i u količini. Zahvaljujući velikom broju radova Žile je i krenuo u pravom smeru.
Čestitam
Back to top Go down
View user profile
žile

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Sat Nov 03, 2012 10:28 am

Hvala ljudi, nadam se da će idući biti još bolji. Very Happy
Back to top Go down
View user profile
bezribic

PostSubject: Re: Žiletove oštrice:malo se radilo   Sat Nov 03, 2012 8:31 pm

Biće ,biće samo polako i čuvaj prste .
Back to top Go down