FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
AuthorMessage
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Mon May 26, 2014 3:26 pm

Back to top Go down
View user profile
Ernest

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Mon May 26, 2014 4:40 pm

Kada se kuje treba pojačati i pratiti ritam basa .
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Tue May 27, 2014 12:24 am

Antwoord  Laughing očito kopira

ali mnogo volem ovu njihovu stvar  Twisted Evil 

Die Antwoord je počeo karijeru kao MaxNormal.TV uglavnom vrlo kontraverzan južnoafrički band
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sat Jun 07, 2014 8:21 am

jedna za mezimca Milana..... Surprised 
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Mon Jun 09, 2014 2:45 pm

šta će da bude....
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sat Jun 21, 2014 1:52 pm

jedna posvećena mom drugaru Milanu
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: inspiracija   Sat Jun 21, 2014 3:09 pm

A evo nešto što mene jako inspiriše da radim noževe.Ko razume , shvatiće Smile
https://www.youtube.com/watch?v=h8e5P5NfoEw
Tako ćeš da prođeš- budeš li napao, drugi put, moje noževe. Very Happy
A, i ovo je definitivno moj izbor :
https://www.youtube.com/watch?v=Mp6fKjYn7m0
Back to top Go down
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sat Jun 21, 2014 3:35 pm

Laughing Jajara....
Back to top Go down
View user profile
vlay

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sat Jun 21, 2014 3:40 pm

Ja i dalje ne mogu da se oporavim od onog objasnjenja i svih nelogicnosti i nebuloza koje idu uz njega.Kada ga citam obicno pustim ovu pesmu, probajte...
oštrač wrote:
Evo dugo očekivanog objašnjenja onog plavog ...Smile
Služi da zaustavi nož do dubine do koje je namenjen da ide.Da nije njega nož može da prikom uboda i manevrisanja dođe do bolstera sklizne ruka- GUBIŠ KONTROLU i onda posekotine i može i pst da ti odkine-Zato ima i hrapavu površinu.Možda je trebala još hrapavija da bude.Praksa je pokazala da nož gubi na prodornosti.
A ono što vama deluje umazano je namerno stavljeno da nož ne klizi u ruci.Kako japanci kada pletu onu tkaninu na dršci - deluje jako hrapavo. Mnogo hrapavije od ovoga.To je upravo zbog toga . I ako dobro primećujete to je stavljano u kanalima između kože i blago na koži- kao umazano. I daje neku lepu dekoraciju- manje važno.E sada se nekome sviđa nekome ne.
Porbao sam nož sa jakim ubodima u različite materijale . Neki od njih toliko jako amortizuju udarce da izazivaju još jači efekat da ruka sklizne.Nisam ovo lepo objasnio-ali kapitate o čemu se radi i fenomenlano to plavo , zaustavlja nož!. S,druge strane ne gubi na brzini , a povećava težinu sečiva i da je veću snagu prilikom uboda i balans pomera ka napred.Sam dodir sa njime daće mozgu signal da pomeri ruku , prst-nazad-psihološki efekat.
To je bio cilj....
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: komentar    Sat Jun 21, 2014 9:57 pm

To je samo dokaz da ne znaš o noževima ...praktično ništa...zato sedi i uči..
Back to top Go down
vlay

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sun Jun 22, 2014 2:21 am

Tupko moj...  Sad 
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: komentar    Sun Jun 22, 2014 12:09 pm

Važi zlatan Smile....
A propo na tvoje izglanja kolega vlay... i nešto što me posebno inspiriše kada radim tantno noževe...Zašto je to nabolj nož na svetu...odziv sečiva oko 90 C ( zaista neverovatno )-šokantno..
https://www.youtube.com/watch?v=qBDCcYqfmeY
I muzika koja ide uz to:https://www.youtube.com/watch?v=zotRnVeBVjA

Last edited by oštrač on Sun Jun 22, 2014 12:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sun Jun 22, 2014 12:21 pm

Back to top Go down
View user profile
vlay

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sun Jun 22, 2014 12:56 pm

oštrač wrote:
Važi zlatan Smile....
A...Zašto je to nabolj nož na svetu...odziv sečiva oko 90 C ( zaista neverovatno )-šokantno..
Jedino sto je ovde sokantno je tvoj mozak koji naseda na americke filmove i reklame."Odziv" iliti bocno savijanje ne zavisi od dizajna i oblika noza, nego od toplotne obrade.Tako da tanto oblik i brusenje seciva nisu odgovorni za ovo vec premekan celik.Sta mislis, koliko dugo na ovako mekano kaljenom celiku ostrica drzi ostrinu, tupko moj najdrazi? Daj Boze da izdrzi da isece kilo leba, a da se ne istupi.Drugo, ne vidih igde na snimku da se ostrica vratila u prvobitan polozaj, tupsone moj.
Ali neka, samo ti gutaj amere, vidi sta sve moze tanto u reklami Shocked Shocked Shocked
Back to top Go down
View user profile
predrag1969

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sun Jun 22, 2014 2:46 pm

maj. 2011.godine. kijev, ukrajina. jednim udarcem je presečeno 10 konopaca. toliko o "tanto" )))
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sun Jun 22, 2014 4:02 pm

iste godine Varšava - nema veze s tantom   Smile 

Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sun Jun 22, 2014 4:17 pm

Wink Rope
Back to top Go down
View user profile
predrag1969

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sun Jun 22, 2014 4:57 pm

chumaman wrote:

ni moja fotografija sa tanto nema nikakve veze. pogotovo sa tanto od cold steel.
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Sun Jun 22, 2014 11:42 pm

predrag1969 wrote:
chumaman wrote:

ni moja fotografija sa tanto nema nikakve veze. pogotovo sa tanto od cold steel.

Ljudino nisam imao namjeru tebi proturječiti nego samo podebljati dojam  Wink videom s youtubea  Smile
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: komentar    Mon Jun 23, 2014 2:34 am

Naravno da zavisi od toplotne obrade....Ti koristiš priliku da se dokažeš teorecki, a praktično nikako ...Tu je tvoj najveći problem...Umilsio si da sve znaš...
Jeste reklama...i šta tu ima loše.Znamo mi ko pravi njihove noževe.Sve nam je jako dobro poznato.
Back to top Go down
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Mon Jun 23, 2014 2:50 am

Rolling Eyes Šta bi mi bez tvojih veleumnih prosera..... Laughing 

Back to top Go down
View user profile
vlay

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Mon Jun 23, 2014 7:43 am

oštrač wrote:
Naravno da zavisi od toplotne obrade....Ti koristiš priliku da se dokažeš teorecki, a praktično nikako ...Tu je tvoj najveći problem...Umilsio si da sve znaš...
Jeste reklama...i šta tu ima loše.Znamo mi ko pravi njihove noževe.Sve nam je jako dobro poznato.

Jeste, sve je jako poznato kad ti neko kaze sta i kako.Taj fenomen se zove Kolumbovo jaje.
I ne kaze se teorecki, nego teoretski, tupko moj nepismeni.I ne, nije brzo kucanje, ovo si ponovio vec nekoliko puta.
Sto se tice toga da sve znam...hmmm, dapace, znam vrlo malo, tek sam zagrebao po materiji.Problem je, tupko moj najdrazi, sto kad ti zines i pocnes da sejes svoje nozarsko "iskustvo" mi svi ostali ispadnemo doktori nauka, cak i sa to malo znanja.
Idi sad malo voskiraj ksilofon, vidis da si se opet uzbudio, a onda ti izlaze bubuljice.To ne zelimo, sad imas devojku i moras da budes lep.
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Mon Jun 23, 2014 7:50 am

polishing  cheers 
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: komentar    Mon Jun 23, 2014 8:55 am

Sine Vladimire ( vlay), ono što sam ja prošao vezano za noževe- ti nika nećeš ni proći...Taj tvoj način ophođenja prema ljudima- je nešto što ti stvara velike probleme...Bolje se time pozabavi, pa onda noževima...
Ja nisam nikada reko da sve znam.. Nisam profesionalac.Profesionlaizam je limitiran od strane pravih majstora u svom poslu- u smislu da dok ne prođu 10 teških godina mukotrpnog rada - NEMOŽEŠ SEBE NAZVATI MAJSTOROM.Ali ti očito nemaš šta da radiš u životu, i jedina svrha tvog bitisanja- jeste sejanje teoreckog znanja i držanja predavanja drugome...
Back to top Go down
vlay

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Mon Jun 23, 2014 9:10 am

Jok, tupsone, svrha bitisanja su mi deca, porodica i nasi boravci u prirodi, nozevi su potpuno sporedan hobi.
I nije bitno da li drzim predavanje ili ne, bitno je da to cinim ispravno za razliku od tebe koji savetujes nebuloze i izmisljas sto komplikovanije nacine da izbusis rupu na saksiji.
Ako ne verujes meni o ovome sto pricam - pitaj ostale na forumu...ako smes.
Vidim da te te bubuljice bas svrbe, nervozniji si mi nego inace.I prestani da stavljas tri tacke na kraju recenice, jedna je dovoljna i jedino tako je ispravno.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)   Today at 9:03 pm

Back to top Go down

Malo muzike za uz zanat i inspiraciju :)
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 11Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Žiletove oštrice:malo se radilo
» malo vilenjackog stiha