FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

novi radovi

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
žile

PostSubject: Re: novi radovi   Wed Nov 21, 2012 3:56 am

Bio san desetak dana na Pagu,opet se malo radilo i vidim puno novih stvari.Moram reći da su mi oni noževi za ljubitelje životinja prekrasni.
Back to top Go down
View user profile
tisler

PostSubject: Re: novi radovi   Mon Nov 26, 2012 8:19 am

Evo jos dva komada gotova,jedan za jednog djetica iz Podgorice a drugi je vec u BGD-u.Dakle prvi :materijal je "cevka " od mitraljeza a drska jelenski rog i bronza.Ceo noz je dugacak 325 mm, secivo je 190mm , siroko 36 a debelo 5 mm.Drugi je dugacak 285 mm, secivo je 155 mm, siroko38 a debelo 5,5mm.Drska je pareni orah i bronza.Prvi je po skici narucioca (da podseca na jatagan) a drugi je moja kreacija.Za futrole sam opet ja kriv (sad ce Bogdan da psuje kako nisu podesne za outdor)ali hteo sam da se vide drske.Za malo da zaboravim materijal za drugi je 52100. :mrgreen:

Back to top Go down
View user profile
LEGION66

PostSubject: Re: novi radovi   Mon Nov 26, 2012 8:41 am

Mogel si ovom prvom malo pobrusiti leđa da se poravna grba i dovede u líniju sa drškom.
Back to top Go down
View user profile
zlatko381981

PostSubject: Re: novi radovi   Mon Nov 26, 2012 10:24 am

Kao i uvek kolega vrhunski radovi.Nego imam pitanje za tebe,posto znam da si vrhunski stolar.Jesil cuo za susenje drveta u petroleumu(valjda petrolej) i to brzom susenju?
Negde sam na internetu nabasao na ovo.Kaze da se u ovome drvo susi pri temperaturi od 135 stepeni,sto mi je malo mnogo sudeci po literaturi.Ali dovoljno bi bilo i 100.Kaze da drvo u tome neradi uopste pa ne dolazi do pucanja,krivljenja i sl.a usled velike temperature susi se veoma brzo.Ono sa solju ti je ekstra fora,nisam je cuo pre.Pozdrav Very Happy
Back to top Go down
View user profile
tisler

PostSubject: Re: novi radovi   Mon Nov 26, 2012 11:13 am

LEGION66 wrote:
Mogel si ovom prvom malo pobrusiti leđa da se poravna grba i dovede u líniju sa drškom.

Slazem se sa tobom ali je zamisao bila ovakva i nisam hteo da menjam.

Kolega Zlatko za ovaj nacin susenja drveta iskreno--nisam cuo do sada,najbrzi nacin susenja koji sam probao je u vakuumskoj susari.Pozdrav.
Back to top Go down
View user profile
bobmajstor

PostSubject: Re: novi radovi   Mon Nov 26, 2012 3:53 pm

Noževi su baš dobri, pozdrav.
Back to top Go down
View user profile
tisler

PostSubject: Re: novi radovi   Sat Dec 08, 2012 12:46 pm

Noz kakvog nisam radio do sada,narucen je strogo po skici koju sam dobio (skica za futrolu tek treba da stigne).Bas me interesuju misljenja kolega sa foruma.Materijal je 5160 , gibanj od GMC-a, drska jelenski rog.Noz je dugacak 260 mm,secivo 140 mm siroko (na sredini)38 mm a debelo 5 mm.

Drugi je takodje narucen precizno cak je narucilac doneo i materijal .Upocetku mi je izgledao sasvim obicno ali sto ga vise posmatram sve mi se vise svidja, asocira me na noz poglavice "Ludog Konja" koji je postavio nas drugar "Knife".Materijal je deo neke nazubljene lamele od tenka a drska je turski orah.Narucilac je testirao noz (kod mene u dvoristu) i to dok je bio samo okaljeni i naostreni blank tako da smo obojica bili odusevljeni rezultatima.Prvi put radim noz od ovog celika i mogu da kazem da je izuzetan,jer i pored brutalnog maltretiranja i skromnih dimenzija noz je ostao neostecen i ostar kao i pre testiranja.
Ceo noz je dugacak 260 mm, secivo 140 mm,siroko 28 a debelo 4 mm.Ovaj noz sam nosio u Lapovo tako da su ga neki forumasi i videli.Komentari i misljenja dobrodosli.Pozdrav.

Back to top Go down
View user profile
Gvozden

PostSubject: Re: novi radovi   Sat Dec 08, 2012 1:34 pm

Ja sam zadovoljan Very Happy kako su odradjeni. Very Happy Nemogu da se olucim koji je lepsi,a isto mislim da je drugi svaki put kad ponovo pogledam sve lepsi.Jedino sto mislim da je moglo bolje je da zig ukucavas "pedantnije",i da ga stvis u nekakav krug koji mozes da napravis sa onim kamencetom za biax koji stavis na busilicu,recimo.To ce dati jos vecu eleganciju nozu i dace jos vise na znacaj mastora.I jos jedanput,nozevi su moj tip i p r e l e p i !!! Laughing
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: novi radovi   Sat Dec 08, 2012 2:22 pm

Prvi mi je odlican mada je i drugi dobar ali prvi je vrh.Turski orah,sta reci dalje,sve rucno radjene puske imaju kundak od njega a kostaju djavo ipo tako da mislim da nema boljeg drveta.Sto se tice zavrsne obrade malo je losija ali ja kapiram da ti hoces da istaknes da je ovo rucno radjeni noz(hand made) i da se zbog toga i ne trudis dovoljno.Moze se reci da tvoje nozeve mogu da prepoznam medju milion drugih zbog toga.To ti dodje nekako zastitni znak.Cenio sam uvek dobar kvalitet noza a ne zavrsnu obradu jer koja je poenta noza lepog na izgled,ispoliranog a kvalitet fals,i zbog toga ne zameram jer ipak je to rucno kovani noz odlicnog kvaliteta a ne Kinesko sranje od 15 evra.Jednom recju nista manje od tebe nisam ni ocekivao.
Back to top Go down
View user profile
žile

PostSubject: Re: novi radovi   Sat Dec 08, 2012 3:15 pm

Prvi nož je moj favorit.Oblik mi se toliko svidio da ću i ja pokušati napraviti takav,ako nemaš ništa protiv.
Back to top Go down
View user profile
zlatko381981

PostSubject: Re: novi radovi   Sun Dec 09, 2012 7:56 am

I meni je prvi bas prelep.I drugi nije los.Prvi bas ima zanimljive linije.Ima nekih sitnih detalja,ali sto rece Dule bitan je kvalitet.Dizajn je vrh.
Jos jednom odlicni radovi.I svidja mi se ovaj tradicionalni stil rada.Na internetu sam naleteo na jednog majstora Dave Budd koji radi isto tradicionalne nozeve.Zanimljiv i dopadljiv nacin izrade koji bas onako tera zelju za isprobavanjem.Ali pomisao na to koliko treba rada da bi se iskljucivo rucno uradio noz malo ubija nadahnuce.Ali ima neceg u takvim nozevima.
Jos jednom svaka cast.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: novi radovi   Sun Dec 09, 2012 12:34 pm

Bravo druze ...odlicni radovi .Prvi je u potpunosti nesto u mom stilu tako da mi je favorit ,a na drugom orah ubija ,Jesi li razmisljao da odradis kombinaciju rucke ,na nekom od buducih radova ,kombinacija oraha i bjelokosti od roga ....?
Back to top Go down
predrag1969

PostSubject: Re: novi radovi   Sun Dec 09, 2012 1:28 pm

kad narucilac trazi da se noz izradi po njegovom crtezu, to vezuje ruke majstoru s jedne strane, a s druge opravdava sve nelogicne stvari na nozu. verujem da je narucilac uvek u pravu, ali ipak mi par momenata bodu oci. na prvom nozu mesto gde se zavrsava drska i pocinje secivo, sa gornje strane. da je taj prelaz uradjen plavno, bez "grbe" mislim da bi bilo puno bolje. i nozu koji jako podseca na etnicki noz nekih indijanskih plemena nije potreban takav zavrsetak drske. plavno zaobljena bi lepse izgledala po meni. na drugom nozu mi jako smeta sto se linija seciva stepenasto spusta na drsku.
ne bih se slozio sa duletom oko kvaliteta poliranih nozeva. i ovako odradjen noz sa izgledom "hand made" moze da bude fals koji stoji 15 eura, tako da to ne moze biti pokazatelj. video sam ogromnu kolicinu nozeva koji su rucni rad i tako ispolirani da je to za cudjenje. kad se koriste karbonski celici poliranje je jako pozeljno jer spasava od rdjanja.
hocu jos jednom da napomenem: moje reci ne primaj kao pretenziju vec samo kao moje licno misljenje koje moze ali ne mora da bude pravilno
Back to top Go down
View user profile
tisler

PostSubject: Re: novi radovi   Sun Dec 09, 2012 11:52 pm

Hvala na komentarima,

Ben-66

Razmisljao sam,i uradicu nesto takvo sigurno.

Zile

Radi slobodno ako ti se model dopada i samo daj slike obavezno. Very Happy
Back to top Go down
View user profile
tisler

PostSubject: Re: novi radovi   Tue Dec 18, 2012 7:14 am

Da postavim i ja moj takmicarski noz:Duzina 280 mm, secivo 150 mm, siroko 35 a debelo 5mm.Materijal seciva 5160 , drska orah.

I jos jedan "Chain saw" damaskus,onako bas divlji,drska jelenski rog, koza, bronza.Dimenzije i oblik noza je dao narucilac,po ugledu na noz "Mora-2000".Za futrole sam opet ja krivac.
"Pucajte". :violence-snipersmiley:

Back to top Go down
View user profile
LEGION66

PostSubject: Re: novi radovi   Tue Dec 18, 2012 8:02 am

Auuu ovaj Chain saw izgleda opako.
Back to top Go down
View user profile
žile

PostSubject: Re: novi radovi   Tue Dec 18, 2012 9:01 am

Chain saw je mrak,a bogme mi se i orah jako sviđa.

Last edited by žile on Tue Dec 18, 2012 10:51 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
djuragekon

PostSubject: Re: novi radovi   Tue Dec 18, 2012 9:10 am

Prvi je Ok, ali ja bih malo "jaču" dršku napravio.
Ne verujem koliko je dobar chainsaw! Video sam na netu neke varijante ali ni jedan nije ovako dobro izgledao. Lep, skladan noz. Svaka cast majstore!
Back to top Go down
View user profile
zeljkoolbina

PostSubject: Re: novi radovi   Tue Dec 18, 2012 10:32 am

svaki je na svoj nacin poseban i lep. slike govore hiljadu reci ali verujem da ovi nozevi kao i vecina drugih koje gledamo u galeriji odaju svoju lepotu i moc tek kad se uzmu u ruke. pozdrav!
Back to top Go down
View user profile
tisler

PostSubject: Re: novi radovi   Wed Dec 19, 2012 6:11 am

Hvala na pozitivnim komentarima,pozdrav.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: novi radovi   Wed Dec 19, 2012 10:35 am

Odlicni oba .bolji mi je chain saw ... Very Happy
Back to top Go down
bezribic

PostSubject: Re: novi radovi   Wed Dec 19, 2012 1:49 pm

Baš ga je kiselina dobro ugrizla .
Back to top Go down
View user profile
tisler

PostSubject: Re: novi radovi   Sun Dec 30, 2012 6:45 am

Pozdrav ,ovakve nozeve sam vec radio ali ajde rekoh da ih predstavim jer ipak ima malo razlike.Prvi je "Poskok"samo malo uvecan u odnosu na onaj koji sam ranije predstavio.Materijal je :AISI 5160,dimenzije od prilike jer sam ga vec isporucio naruciocu:Duzina 260mm,secivo 140mm,siroko 32 a debelo 4,5 mm.Drska -"venge".

Drugi je "Crni skiner" , materijal je AISI52100,duzina 230mm,secivo 105mm siroko 38 mm a debelo 5 mm,drska "crni hrast".

Trci je moj ljubimac "Chain saw" damaskus sa srcem od celika L-6.Prvi put radim "lamelu" u ovoj kombinaciji i Odusevljen sam rezultatom.Dimenzije:duzina 270 mm, secivo 135 mm,siroko 32 mm a debelo 5 mm.Drska pareni orah iz zilista,bronza.Od sada svi "damaskusi" idu sa srcem od ovog celika.(celik je za testere za drvo,"Sviss made" iz pedesetih godina proslog veka).

Molim kritike.

Back to top Go down
View user profile
Strider
Admin

PostSubject: Re: novi radovi   Sun Dec 30, 2012 8:37 am

Majstore, predivni su, pogotovo zadnji. I logo mi je super!
Back to top Go down
View user profile
predrag1969

PostSubject: Re: novi radovi   Sun Dec 30, 2012 8:57 am

treci je pesma. na prvom mi se cini da bi tri stifta bilo vise nego dovoljno. i malo bode oci sto je noz s drskom zakrivljen u jednu stranu a futrola u drugu. ono "uvo" pod temljak bi zaokruglio.
ranije sam vec pitao nekoga, ponovicu pitanje i tebi:
ima li smisla staviti na nozeve cevcice i druge otvore pod temljak, a sam temljak ne staviti?
po meni, lepo uradjen temljak je vrlo korisna stvar na nozu i cini ga jos lepsim.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: novi radovi   Today at 5:06 am

Back to top Go down

novi radovi
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» novi radovi
» Novi nozevi