FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Žiletove oštrice :Novi komadi

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
žile

PostSubject: Žiletove oštrice :Novi komadi   Mon Sep 17, 2012 7:52 am

[/url
dužina 235mm
ručka 120mm
oštrica 115mm
širina oštrice 33mm
Blank je napravljen od tanjurače,a ručka je od popreko rezane bukve,pinovi i cijevčica su mesingani.Ručku sam lakirao nitro lakom.Zanima me kako će se ponašati u upotrebi .
[url=https://servimg.com/image_preview.php?i=127&u=17369486]
Dužina 220mm
ručka 110mm
oštrica 110mm
širina oštrice 29mm
Blank je od također od tanjiraće a ručkan je šljiva,pin i cijevčica su mesingani
Back to top Go down
View user profile
predrag1969

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Mon Sep 17, 2012 12:41 pm

solidan rad. forma noza nije ta koju ja volim ali sto se kaze na ukus su svi flomasteri razliciti...
napredujes majstore, svaka cast. svidja mi se kako se prezentuju ovi nozevi, pozadina je dobro podabrana. pazi da ne pretjeras, da se noz ne izgubi na fonu pozadine.
bojim se da nitro lak nije najbolje rjesenje, noz ce vjerojatno da klizi iz mokre ruke.
kako je prosivena petlja za nosenje na gornjem nozu, samo s jedne strane ili s obje? srez koze na futrolama ti je ostao "cupav". odslifuj na grinderu ili rucno, puno ljepse ce izgledati.
i opet: zasto radis cevcicu za temlak, a njega ne stavis na noz? temlak je vrlo korisna stvar, pogotovo na skinerima. ta prazna cevcica cini noz nezavrsenim...
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Mon Sep 17, 2012 12:45 pm

Dobri su nozevi ,vidio sam uzivo blankove i odlicno su odradeni a ovako sa ruckom jos bolje ,Svida mi se jako rucka na prvom ,I puska je "mrak"... Very Happy
Back to top Go down
zlatko381981

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Mon Sep 17, 2012 12:59 pm

Nozevi su bas neobicni.Dobro odradjeni,ali nitro nije za drske.To ti kazem iz iskustva,sem ako je za vitrinu pravljen.U radu nitro pocinje da se ljusi posle odrdjenog vremena.
A puska je prava lepotica.
Morao sam da pomenem,jer su mi ove stare jedne od omiljenih,ako ne i najomiljenije.
Very Happy
Back to top Go down
View user profile
tisler

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Mon Sep 17, 2012 1:47 pm

Noz ,dobar,iskreno ja ne volim ovakav oblik seciva ali o ukusima se ne raspravlja.Kazi nesto vise o pusci molim te.Pozdrav. Very Happy
Back to top Go down
View user profile
rale

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Mon Sep 17, 2012 2:11 pm

Aaaaa opet linijeeee,nije sve u kvantitetu,uspori malo,ja necu da te hvalim jer nisam zadovoljan i znam da mozes bolje,samo malo ustopaj i shvati da hvale,ne ova ekipa na forumu,tvoj napredak i kvantitet a ne kvalitet,moras da spustis loptu i da pocnes da osmatras i posmatras svoj rad....Izvini ali ja nemogu drugacije nego iskreno a nebojim se jer znam da si kapacitet...pozdrav
Back to top Go down
View user profile http://www.ralebladesmith.com
zeljkoolbina

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Tue Sep 18, 2012 1:44 am

interesantni nozevi. oblici. futrole prelepo izgledaju. sto se tice raletovog komentara, meni je njegov slican komentar na moj rad pomogao da sada vidim ono sto ranije nisam video na nozevima. posmatram iz nekog drugog ugla. daleko sam ja od vrhunskih radova ali mi je to pomoglo da napredujem. pozdrav svima!!
Back to top Go down
View user profile
žile

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Tue Sep 18, 2012 2:09 am

predrag1969 wrote:
solidan rad. forma noza nije ta koju ja volim ali sto se kaze na ukus su svi flomasteri razliciti...
napredujes majstore, svaka cast. svidja mi se kako se prezentuju ovi nozevi, pozadina je dobro podabrana. pazi da ne pretjeras, da se noz ne izgubi na fonu pozadine.
bojim se da nitro lak nije najbolje rjesenje, noz ce vjerojatno da klizi iz mokre ruke.
kako je prosivena petlja za nosenje na gornjem nozu, samo s jedne strane ili s obje? srez koze na futrolama ti je ostao "cupav". odslifuj na grinderu ili rucno, puno ljepse ce izgledati.
i opet: zasto radis cevcicu za temlak, a njega ne stavis na noz? temlak je vrlo korisna stvar, pogotovo na skinerima. ta prazna cevcica cini noz nezavrsenim...

Petlja je prošivena s obje strane.Probao sam izrezati kožu za telmak ali mi se nije svidjelo,ne znam od čega bih stavio telmak ona pamučno uže sam našao u bijeloj i crnoj boji i to isto baš ne izgleda najbolje tako da dok ne nađem nešto što mi se sviđa ostaje ovako.
Back to top Go down
View user profile
žile

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Tue Sep 18, 2012 2:14 am

tisler wrote:
Noz ,dobar,iskreno ja ne volim ovakav oblik seciva ali o ukusima se ne raspravlja.Kazi nesto vise o pusci molim te.Pozdrav. Very Happy

Ma to je replika, to sam nekad prodavao u svojoj suvenirnici ova je ostala jer je malo oštečena ali mi se učinila zgodnom kao detalj uz nož.
Back to top Go down
View user profile
žile

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Tue Sep 18, 2012 2:34 am

rale wrote:
Aaaaa opet linijeeee,nije sve u kvantitetu,uspori malo,ja necu da te hvalim jer nisam zadovoljan i znam da mozes bolje,samo malo ustopaj i shvati da hvale,ne ova ekipa na forumu,tvoj napredak i kvantitet a ne kvalitet,moras da spustis loptu i da pocnes da osmatras i posmatras svoj rad....Izvini ali ja nemogu drugacije nego iskreno a nebojim se jer znam da si kapacitet...pozdrav

U pravu si Rale ,imam veliki problem sa završnim poliranjem ,ali bio sam kod ekipe u Brodu na skraćenom tečaju pa će od sada nadam se biti bolje.Uvijek je bolja iskrena kritika nego lažna hvala pri tome ne mislim da je itko ovdje zlonamjeran da me ne shvatite pogrešno.
Back to top Go down
View user profile
rale

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Tue Sep 18, 2012 4:11 am

Nisam mislio na poliranje,nego formu,oblik noza...Poliranje ces lako resiti ako nabavis adekvatne stvari za to,nego moras malo da se pozabavis sa,,crtezom,,
Back to top Go down
View user profile http://www.ralebladesmith.com
žile

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Tue Sep 18, 2012 5:49 am

rale wrote:
Nisam mislio na poliranje,nego formu,oblik noza...Poliranje ces lako resiti ako nabavis adekvatne stvari za to,nego moras malo da se pozabavis sa,,crtezom,,
Crteži su odavde 100s of knife patterns Lloyd Haring
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Žiletove oštrice :Novi komadi   Today at 5:07 am

Back to top Go down

Žiletove oštrice :Novi komadi
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Žiletove oštrice:Nove oštrice