* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 japanska britvica

Go down 
+4
ivo
davor_vfr
predrag1969
Karlo Ban
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeMon Jul 16, 2012 10:44 am

od prosle godine se skupilo nekoliko narudbi za japanskom britvicom, pa sam ih odlucio u jednom danu sve napraviti, evo kako je izgledao taj dan u par slika...

kovanje celika iz sipke (da nemam bat, vec bih disao na skrge do tuda)
japanska britvica JapanskabritvicaWIP1

lijevo je celik, a desno zeljezo. sljedeca slika isto ali sa pobrusenim povrsinama radi lijepseg zavara.
japanska britvica JapanskabritvicaWIP2

japanska britvica JapanskabritvicaWIP3

zavareni na coskovima REL-om
japanska britvica JapanskabritvicaWIP4

malo lupanja i kovanje je gotovo
japanska britvica JapanskabritvicaWIP5

nevjerovatno je kako se komad savija prilikom grijanja, brusenja, kaljenja...vitoperenje dobiva sasvim novi znacaj sa dvoslojnim materijalima, uostalom, sta drugo ocekivati od bimetala Very Happy

i napokon, gotov proizvod, bilo ih je jos ali ih nisam stigao slikati prije nego su dobili noge.

japanska britvica JapanskabritvicaWIP6

japanska britvica JapanskabritvicaWIP7

japanska britvica JapanskabritvicaWIP8

japanska britvica JapanskabritvicaWIP9

japanska britvica JapanskabritvicaWIP10

japanska britvica JapanskabritvicaWIP11

celik je Č.1941 (W2 AISI), tvrdoca 62-63 HRC-a, duljina naostrenog dijela 50-tak mm, a skupa sa drskom ne vise od 150 mm, debljina oko 5 mm. fazete su tradiconalno asimetricne.

upravo sam se sa jednom obrijao i porezao sa unutarnje strane nosa, brijanje je trajalo vjecnost, usro sam se ko grlica, ali se, nakon sto je stvar gotova, osjecam nekako manje povezan sa svojom zenskom stranom Razz

pitanja, komentari i narudbe dobrodosli!

Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeMon Jul 16, 2012 10:52 am

Odlican rad, cestitam majstore
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeTue Jul 17, 2012 5:27 am

Odlično Karlo svaka čast!

Baš zadnjih tjedan dana intenzivno gledam britve po netu i razmišljam kakvu bi si napravio da se više ne brijem sa DMK-001 Smile
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeTue Jul 17, 2012 5:41 am

fala Very Happy

samo naprijed, bas me zanima kak bu ti ispalo. pomognem koliko mogu Wink
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
ivo




Posts : 192
Join date : 2011-11-04
Age : 60
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeWed Jul 18, 2012 2:59 am

Gospon Karlo, ove britvice meni zaista prekrasno izgledaju, kao i većina vaših radova, rado bih i sam posjedovao jednu. Moje pitanje: jesu li one zaista praktične za svakodnevnu uporabu, ili su više "fora" ? Pišete, naime, da je brijanje trajalo čitavu vječnost.
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeThu Jul 19, 2012 12:07 am

Karlo šta misliš šta bi bolje bilo za britvu... lager ili federplata? Diferencijalno bi je kalio...
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeThu Jul 19, 2012 11:10 am

Izgleda odlično ,al mislim da bi se prije
je zaklo nego obrijo
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 3:56 am

ivo, hvala. brijanje je trajalo vjecnost jer mi je bilo prvo i nisam znao kako se to uopce radi, vise sam pazio da se ne porezem nego sto sam se brijao. sad nakon par puta polako vec hvatam i brzinu i sve kvalitetnije brijanje. itekako su funkcionalne i nakon dodatnog ostrenja kod majstora idu u prodaju, vjerovatno kroz tjedan dva.

davor, na tvom mjestu bih isao sa lagerom.

žile, bitne su dvije stvari, volja i da ne opadnes u nesvjest kad vidis krv Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
ivo




Posts : 192
Join date : 2011-11-04
Age : 60
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 4:54 am

Karlo Ban wrote:
ivo, hvala. brijanje je trajalo vjecnost jer mi je bilo prvo i nisam znao kako se to uopce radi, vise sam pazio da se ne porezem nego sto sam se brijao. sad nakon par puta polako vec hvatam i brzinu i sve kvalitetnije brijanje. itekako su funkcionalne i nakon dodatnog ostrenja kod majstora idu u prodaju, vjerovatno kroz tjedan dva.

davor, na tvom mjestu bih isao sa lagerom.

žile, bitne su dvije stvari, volja i da ne opadnes u nesvjest kad vidis krv Very Happy

Pa, gospon Karlo, moram priznati da ste se dosta kasno počeli brijati, nisam imao predodžbu da se iza takvog majstora kovača krije golobradi mladac Smile . Kako bilo, nadam se britvicama uskoro u rubrici Tržnica. Ili će obavijesti o cijenama ići pp-om ?
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 9:11 am

hehe...golobradi mladac

cim bude sve sredeno sa ostrenjem i cijenom, postaviti cu i na forum i na stranicu... kroz jedno tjedan dva.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 2:28 am

Britvice su vrhunske ,baš sam prije nekog vremena i sam mislio nešto napraviti .Tako da evo sada imam i dobar predložak .
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeThu Jul 26, 2012 12:51 am

Karlo Ban wrote:


davor, na tvom mjestu bih isao sa lagerom.



Vidim da si aktivan i na "brijačnici". Suradnja sa Kingom mora dovesti do vrhunskih rezultata. To će biti prava bomba od proizvoda!

Meni se nekako fered plata pokazala oštrijom za brijanje (DMK-001) od lagera (DMK-002), ali vjerujem da je to i zato što sam DMK-002 preslabo popustio...

Najbolje možda od svakoga po jednu pa testirati Wink
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeWed Aug 01, 2012 11:46 am

je, aktivan sam i tamo na brijacnici koliko mogu, a King je odradio odlican posao sa ostrenjem.

sto se tice federa i lezaja...mislim da previse toga ovisi o kovanju i TO da bi na temelju jednog komada od svake mogao reci koji je materijal bolji...probaj bar tri komada napraviti od svakog celika, pa daj sud i sretno i izvjesti pucanstvo.

uglavnom, britvice su naostrene i spremne za prodaju, ako je tko zainteresiran neka me kontaktira na pp.

ivo, ove cu ovako preko pp-a jer ih imam samo jos par, a sljedeca serija ide na trznice svijeta Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
King76

King76


Posts : 30
Join date : 2012-08-01

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeWed Aug 01, 2012 4:37 pm

ivo wrote:
Gospon Karlo, ove britvice meni zaista prekrasno izgledaju, kao i većina vaših radova, rado bih i sam posjedovao jednu. Moje pitanje: jesu li one zaista praktične za svakodnevnu uporabu, ili su više "fora" ? Pišete, naime, da je brijanje trajalo čitavu vječnost.

Evo odgovora iz prve ruke - itekako su praktične za brijanje - istini za volju potrebno je neko vrijeme prilagodbe i svladavanja tehnike brijanja, no to nije slučaj samo s ovim britvama već s britvama općenito, ali kad jednom svladate tehniku - neprocjenjivo
Back to top Go down
King76

King76


Posts : 30
Join date : 2012-08-01

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeWed Aug 01, 2012 4:40 pm

davor_vfr wrote:



Vidim da si aktivan i na "brijačnici". Suradnja sa Kingom mora dovesti do vrhunskih rezultata. To će biti prava bomba od proizvoda!


Karlo je odradio izvrstan posao - britve su naoštrene i testirane te mogu slobodno reći da sam i više nego oduševljen kvalitetom brijanja.
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 1:36 am

King76 wrote:
davor_vfr wrote:



Vidim da si aktivan i na "brijačnici". Suradnja sa Kingom mora dovesti do vrhunskih rezultata. To će biti prava bomba od proizvoda!


Karlo je odradio izvrstan posao - britve su naoštrene i testirane te mogu slobodno reći da sam i više nego oduševljen kvalitetom brijanja.

Nisam niti sumnjao.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 1:36 pm

mali miks slika izrade i jos tri gotove britvice.

ovako izgleda setup za "zigosanje" britve. sa lijeve na desno. kljesta za drzanje ziga, zig, kljesta za drzanje britve, britva na vrucem komadu flaha da je nakovanj ne ohladi prebrzo i najdrazi cekic...i tuc i oznacena je za cijeli zivot, hehe.

japanska britvica BritvaWIP1

nakon jos malo brusenja, kaljenja i inspekcije, krece brusenje straznje strane. sad je najbitnije drzati paralelne linije brusenja:

japanska britvica BritvaWIP2

nakon jos malo brusenja, nazire se pravi izgled straznje strane:

japanska britvica BritvaWIP3

malo drugacije linije, koja dimenzija malo sim tam ali sve je to jos uvijek cromisori Very Happy

kako sam na prethodnoj slici zavrsio sa straznjom stranom, evo da sa njom krenem ali sa gotovim britvama:

japanska britvica BritvaWIP4

japanska britvica BritvaWIP5

japanska britvica BritvaWIP6

japanska britvica BritvaWIP7

nadam se da za koji tjedan dolazi i neka sa drskom ali japanskog, asimetricnog stila.

kometari i kritike, kao i uvijek, dobrodosli.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 2:16 pm

Karlo odlično kao i obično ali ovo mi nije jasno:

Karlo Ban wrote:

kljesta za drzanje ziga, zig, kljesta za drzanje britve, britva na vrucem komadu flaha da je nakovanj ne ohladi prebrzo i najdrazi cekic...i tuc i oznacena je za cijeli zivot, hehe.

Ljeva ruka - klješta sa žigom, desna ruka - klješta sa britvicom, Najdraži čekič i tuc??? Razz
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 2:25 pm

hehe...britvu ne drzim kad ju udaram. kljesta za britvu sluze samo da ju stavim na nakovanj i kasnije vratim u vatru. u jednoj ruci zig, u drugoj cekic i tuc.

treca ruka je neupotrebljiva u ovim poslovima Razz
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 2:27 pm

interesantna mi je srednja... jel imaš koju sliku s profila?
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Guest
Guest




japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 2:36 pm

Odlicno ,bas me zanima kako ce na to "sjesti" rucka ...
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 3:03 pm

ben, nema rucki na ovima...jos ostrenje i to je to.

davor_vfr wrote:
interesantna mi je srednja... jel imaš koju sliku s profila?

bas sam ih poslao, tako da nemam. ali zapamtio sam da si za srednju Wink

Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
King76

King76


Posts : 30
Join date : 2012-08-01

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeTue Aug 28, 2012 12:50 am

ben-66 wrote:
Odlicno ,bas me zanima kako ce na to "sjesti" rucka ...

Kao što je Karlo rekao na ove britve ne ide klasična drška koja bi britvu učinila preklopnom no može se napraviti drška kao kod noževa, ali bez pinova.
U glavi mi "zvoni" natural MOP (Mother of Pearl) - materijal od kojeg sam radio drške na donjoj britvi, no za tako nešto bi trebalo samo malo doraditi sadašnju dršku (trn):

japanska britvica 0001279390_l_0_l1xuxw

japanska britvica 0001279389_l_0_ome6up
Back to top Go down
Guest
Guest




japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeTue Aug 28, 2012 5:20 am

Mislio sam na nesto ovakovo :
japanska britvica 6725140697_c9cb83c89e_m-1
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitimeTue Aug 28, 2012 6:19 am

uf, odlicno zgleda.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Sponsored content





japanska britvica Empty
PostSubject: Re: japanska britvica   japanska britvica Icon_minitime

Back to top Go down
 
japanska britvica
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» DMK-003 japanska britva

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Kovanje-
Jump to: