* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 finisiranje

Go down 
3 posters
AuthorMessage
zeljkoolbina

zeljkoolbina


Posts : 206
Join date : 2012-03-02
Age : 48
Location : bezdan

finisiranje Empty
PostSubject: finisiranje   finisiranje Icon_minitimeSat Jun 30, 2012 8:15 am

ima li neko volje da mi kaze kako se moze uraditi saten finis na nozu. odnosno sa kakvim alatom. radio sam finisiranje do visokog sjaja ali mi saten bas lepo izgleda. mislim da je neko na forumu objavljivao slike svojih nozeva koji su tako uradjeni.
Back to top Go down
tvisters

tvisters


Posts : 102
Join date : 2011-02-27
Location : Srem

finisiranje Empty
PostSubject: Re: finisiranje   finisiranje Icon_minitimeSat Jun 30, 2012 9:28 am

ja sam ga radio na starom trakom na beltu, neznam tacno koje finoce, starih uvek ima pa probam koja obrada mi se dopada u datom trenutku

drugi nacin je skotch brite trake, kolutovi... Ima par finoća pa ušteliš sa brzinom masine

za rucno mislim da je tesko izvodljivo
Back to top Go down
http://www.borkoknives.com
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

finisiranje Empty
PostSubject: Re: finisiranje   finisiranje Icon_minitimeSat Jun 30, 2012 10:11 am

ako te ne mrzi da poliras seciva do visokog sjaja, znaci i da sa satiniranjem neces imati problema. mnogi misle da je satin resenje kad je covek lenj da ispolira secivo, ali to nije tako. sve je vrlo prosto: posto si doveo secivo do stanja visokog sjaja, uzimas smirglu sa sitnim zrnom (600 ili vise) obmotavas komad tekstolita ili plastike i nanosis ogrebotine uzduz ili popreko u zavisnosti od toga kakav satin hoces.
kod mene mnogi koriste ovakvu cetku:

finisiranje 50955m

sa njom je sve vrlo brzo, samo nemoj suvise da pritiskas jer se rasplavi. laganim dodirivanjem po secivu ces dobiti lep rezultat. ona je za brusilicu i izradjena je od leske sa abrazivom. isto ima razni stepen zrna i sto je sitnije zrno to je lepsi satin.

srecno
Back to top Go down
zeljkoolbina

zeljkoolbina


Posts : 206
Join date : 2012-03-02
Age : 48
Location : bezdan

finisiranje Empty
PostSubject: Re: finisiranje   finisiranje Icon_minitimeSat Jun 30, 2012 11:24 am

hvala na savetima. sto se tice strpljenja u radu tu nemam problema. znao sam po pola dana glancati sa sve finijim granulacijama do recimo 2000 grit, pa onda sa belom pastom i kolut platno. pokusao sam sa skotch brite kolutom ali je taj koji ja imam u kombinaciji sa brusnim papirom granulacije 120, pa mi to ne izgleda bas najbolje. vide se risevi. kupicu cisti skotch brite u nekoliko granulacija pa cu pokusati. a do tada cu svakako probati i sa finim brusnim papirom nakon visokog sjaja. sto se tice one cetke , nisam video tako nesto. ili nisam obratio paznju pa mi promaklo. od kakvog materijala je ta okrugla cetka?
Back to top Go down
tvisters

tvisters


Posts : 102
Join date : 2011-02-27
Location : Srem

finisiranje Empty
PostSubject: Re: finisiranje   finisiranje Icon_minitimeSat Jun 30, 2012 11:41 am

Najbolje ti ja da experimentišeš na nekim kuhinjskim nozevima dok ne dodjes do zeljenog rezultata.
Veliku ulogu ima brzina kretanja, pritisak, brzina provlačenja... tako da ista traka moze da daje razlicite rezultate ili razlicite trake slične
Back to top Go down
http://www.borkoknives.com
zeljkoolbina

zeljkoolbina


Posts : 206
Join date : 2012-03-02
Age : 48
Location : bezdan

finisiranje Empty
PostSubject: Re: finisiranje   finisiranje Icon_minitimeSat Jun 30, 2012 12:47 pm

ma da. tako cu i uciniti. i to vec sutra iako je nedelja. komsije neka psuju. friz pun ladnog picenca i udri.
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

finisiranje Empty
PostSubject: Re: finisiranje   finisiranje Icon_minitimeSat Jun 30, 2012 12:49 pm

zeljko, okrugla cetka je od polimera slicnog leski za pecanje, samo vece debljine. na nju je nanesen abraziv. probaj da je nadjes u prodavnicama autolakova, obicno se koristi za pripremu kola za farbanje
Back to top Go down
zeljkoolbina

zeljkoolbina


Posts : 206
Join date : 2012-03-02
Age : 48
Location : bezdan

finisiranje Empty
PostSubject: Re: finisiranje   finisiranje Icon_minitimeSat Jun 30, 2012 12:53 pm

e sad je jasnije! potrazicu. hvala Pedja care! Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





finisiranje Empty
PostSubject: Re: finisiranje   finisiranje Icon_minitime

Back to top Go down
 
finisiranje
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: