FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Mali apdejt :)

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
djuragekon

PostSubject: Mali apdejt :)   Tue Mar 13, 2012 2:31 pm

Evo par slika, cisto da se vidi neki progres. Ni jedan od ovih nozeva nije gotov. Neki su pri kraju, a neke sam tek zalepio drsku:

Ova dva sam juce lepio, danas malo doradjivao drsku:

Na sledecoj slici, desno je noz od prosle nedelje koji ce imati maskirnu drsku ali sada je jos jako bela od brusenja:

A evo i svi na gomili:

U principu svi nozevi su eksperimentalni. Imao sam recimo neku ideju da li cu praviti bodez ili neki klasican oblik, ali van toga sve je islo po nahodjenju u datom trenutku.
Tako recimo noz skroz dole na poslednjoj slici je dobio drsku od tzv. "rag" micarte gde sam samo nabacao parčiće tkanine svih mogucih boja da vidim šta ću dobiti. Nisam imao u planu da drska bude tako izrazito zaobljena ali sama micarta je tako ispala pa sam morao da je prilagodim. Moja žena kaže da je grozan Laughing . Meni nije grozan ali bolje bi ispao da ima manje boja u drsci. Sledeci put cu probati kombinaciju nebo plavo, teget i belo. Obzirom da je nož namenjen za podvodni ribolov mislim da će to biti lepa kombinacija.
Takođe na poslednjoj slici "beli" noz levo ce imati istu drsku kao onaj na kojem je ugravirano "Straja". To je maskirna mikarta od materijala koji sam postovao. Nije ispalo kako sam ocekivao ali nije ni lose.
Najlepša mi je drška na nožu skroz gore, ali oštrica je ispala previše kratka.

Sve u svemu, polako sticem neki osecaj i sa svakim novim nozem mi se cini da imam bolji osecaj sta hocu da postignem i sta cu na kraju dobiti. Jos uvek mi se desavaju sitne pocetnicke greske, uglavnom zato sto zurim jer vremena nikad dosta.. Ali, cini mi se da napredujem i da ce sve to doci na svoje.

Svi komentari su dobrodosli.

Inace konacno sam sastavio kovacku vatru na plin. Nadam se da cu sutra imati vremena da je i probam. Nasao sam lisnate opruge od Fiće i na redu je da napravim mačetu za brata. Uskoro će biti i koja slika...

Stevan
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: Mali apdejt :)   Wed Mar 14, 2012 12:25 pm

Odlicna izrada kao i obicno ali mi se ovakvi nozevi ne svidjaju.Previse je ovo prost oblik za tebe ali si me sa onim zakrivljenim kupio za stalno.
Back to top Go down
View user profile
djuragekon

PostSubject: Re: Mali apdejt :)   Wed Mar 14, 2012 1:06 pm

Hvala Dule! To su bodeži koji su namenjeni za podvodni ribolov ili pecanje. Od svake varijante imam po 2 komada jer sam hteo da pravim varijacije sa drškama. Još uvek sam početnik pa tražim neki svoj dizajn, a do toga će još puno noževa proć kroz moje ruke i zato sad isprobavam sve.
Inače imam jos 3 komada u izradi koji imaju vise klasican oblik. 1 od njih je slican kao taj zakrivljeni ali ce imati drugaciju drsku, a kod druga 2 je ostrica šira. Oni sutra dobijaju drvene drške (koj će preko noći biti potopljene u laneno ulje). Tokom sledeće nedelje bi trebalo sve da završim pa ću predstaviti jedan po jedan.
Onda se bacam na kovanje mačete i možda jednog kuhinjskog noža za sestru Rolling Eyes
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: Mali apdejt :)   Wed Mar 14, 2012 1:39 pm

ajde izbacuj slike pa da uzivamo
Back to top Go down
View user profile
Karlo Ban
Admin

PostSubject: Re: Mali apdejt :)   Sat Mar 17, 2012 12:43 pm

bas je gomila Very Happy

zgodni su!