* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 promjena smjera vrtnje elektromotora

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

promjena smjera vrtnje elektromotora Empty
PostSubject: promjena smjera vrtnje elektromotora   promjena smjera vrtnje elektromotora Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 3:45 am

malo sam retardiran za elektrotehniku, pa bih molio za pomoc.

na tracnoj imam elektromotor i htio bih preko nekog prekidaca imati mogucnost promjene smjera vrtnje elektromotora. kad se za 10-tak dana vratim iz kovacnice, dam sve podatke o motoru, za sada mogu samo reci da je oko 1,5 do 2 kW i da je iz stroja za ljustenje i mljevenje kuruze (zaboravil sam kak se zove).
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




promjena smjera vrtnje elektromotora Empty
PostSubject: Re: promjena smjera vrtnje elektromotora   promjena smjera vrtnje elektromotora Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 10:35 am

Za to ti treba i posebna sklopka !!
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

promjena smjera vrtnje elektromotora Empty
PostSubject: Re: promjena smjera vrtnje elektromotora   promjena smjera vrtnje elektromotora Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 12:28 pm

Nemoj mi verovati na rec ali mislim da to ne moze na svakom motoru,mislim da je vezano za vinklovanje tj dal je tako navinklovan motor.Imam dosta drugara elektricara pa javim sutra sigurno.
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

promjena smjera vrtnje elektromotora Empty
PostSubject: Re: promjena smjera vrtnje elektromotora   promjena smjera vrtnje elektromotora Icon_minitimeThu Mar 01, 2012 3:24 pm

Evo proverio sam iz prve ruke kod kolege elektricara.Pogresio sam,svaki motor se moze namestiti da vrti u 2 smera,prosto je izvesti,trebaju ti 2 sklopke cn 16(komad kod nas je oko 2000 din,tj 20 evra)i 3 tastera.Sklopka cn 16 se moze koristiti za motore do 7,5 kw,znaci da za motor koji ti hoces da koristis je i vise nego dovoljna.Tasteri su jeftini.Takodje motoru se moze smanjiti i brzina i povecavati po potrebi ali maksimalna brzina takvog motora je ona za koju je motor navinklovan(ako je maksimalna brzina motora 2800 obrtaja toliko se moze motor i namestiti da radi tj ne moze se ubrzati vise od toga ali se moze usporiti).Problem je sto takav uredjaj za motor kosta 3 puta vise nego motor(tj za motor od 2 kw je oko 500-600 evra,cene su kod nas takve)Radi se sa nekim potenciometrima ali nisam bas strucan za to.Nadam se da sam pomogao.U svakom slucaju bolje plati nekom elektricaru da ti uradi nego da se sam zajebavas sa strujom.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

promjena smjera vrtnje elektromotora Empty
PostSubject: Re: promjena smjera vrtnje elektromotora   promjena smjera vrtnje elektromotora Icon_minitimeFri Mar 09, 2012 1:31 am

hvala na odgovorima ali odustajem cijele price, radim radije jos jednu tracnu. bez obzira na sklopku, buduci da bi traka bila poljevana vodom, na staroj bih osim promjene smjera vrtnje morao raditi previse preinaka...jednostavnije je novu napraviti.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Sponsored content





promjena smjera vrtnje elektromotora Empty
PostSubject: Re: promjena smjera vrtnje elektromotora   promjena smjera vrtnje elektromotora Icon_minitime

Back to top Go down
 
promjena smjera vrtnje elektromotora
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: