FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

NOZEVI GLAVIC- Kuzina

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
ng44

PostSubject: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Tue Feb 07, 2012 12:48 pm

Pozdrav!

Evo da vam pokazem nekoliko radova za kuzinu.

Materijal: 1.4110
Rucka: Wenge
Ukupna duzina: 380 mm
Duzina ostrice: 250 mm
Sirina ostrice u
najsirem dijelu: 50 mm
Debljina ostrice: 2.5 mm

Ukupna duzina: 390 mm
Duzina ostrice. 260 mm
Sirina ostrice: 52 mm

Ukupna duzina: 353 mm
duzina ostrice: 222 mm
Sirina ostrice: 26-50 mm
Debljina ostrice 2.5 mm

Rucka: Grenadill
Ukupna duzina: 365 mm
Duzina ostrice: 225 mm
Sirina ostrice: 32-53 mm

Back to top Go down
View user profile http://www.wix.com/glavic44/brusionica-glavic#!home|mainPage
Dule

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Tue Feb 07, 2012 1:14 pm

Dobri za sniclanje mesa.Za secenje luka i povrca.Ovakav jedan bi i meni trebao,bilo koji model.Obozavam da kuvam a bez dobrih nozeva teze je duplo.A izrada vrhunska kao i uvek.
Back to top Go down
View user profile
Ernest

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Tue Feb 07, 2012 2:00 pm

Stvarno su dobri ..i stvarno je ovaj zadnji najzanimljiviji i stvarno mi se sviđa njegova ručka ..
I stvarno ću ovih dana pokušati završiti nešto slično .. Cool
Back to top Go down
View user profile
Karlo Ban
Admin

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Tue Feb 07, 2012 5:12 pm

vrhunski!

facebook

https://www.instagram.com/karlo_ban/
Back to top Go down
View user profile http://www.karlo-ban.com
ng44

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Wed Feb 08, 2012 4:35 am

hvala dečki
dule kako se kaže bez alata nema zanata
Back to top Go down
zlatko381981

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Wed Feb 08, 2012 6:33 am

Perfektno odradjeni.Svaka cast.Sto rece Dule i men bi dobrodosao par ovakvih.Mada sad se vise zanimam za mesarske.Pa takodje malo razbijam glavu za sto idealnijim modelom za dranje.Imam neke ideje i crteze,al sve mi se cini da nece da budu bas dobri.Al dok neprobam necu ni znati.
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Wed Feb 08, 2012 8:15 am

Ja sam pre neki dan nabavio pravi profesionalni solingen za dranje iz Nemacke.Dao mi kum sa sve masatom.Vrh,sta drugo reci a bio sam planirao da radim takav.Inace Zlajo malo je zajebano naostriti takav noz pa uzmi od nekog kasapina da vidis kako treba da izgleda rez.Ostri se sa jedne strane da ne cepa kozu.Ukapiraces vec kad pogledas.Nadam se da sam ti pomogao bar malo.
Back to top Go down
View user profile
zlatko381981

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Wed Feb 08, 2012 8:52 am

Veliki pozdrav Dule.Jesi mi pomogao i to dosta.Nisam do sada cuo da se nozevi za dranje ostre samo sa jedne strane(kao dleto).Stvarno velika novina za mene.Zamolio bih te nesto,ako ti nije tesko kada ih budes koristio da malo opises njihov kvalitet,tj.koliko drze ostrcu.Dal se tupe kad oderu svinju recimo da nemogu da briju ili seku lako novine i slicne stvari.Bas me zanima,jer nisam imao nikad priliku da vidim,a kamoli radim sa profesionalnim mesarskim nozevima.
Nebih da skrecem sa ove teme,al moram da pomenem da sam sroz utucen,iznerviran,ma sve onako u gomili.Uradio jedan noz za,tako,dranje,obradu svinje i sl.U stvari spremio ga za kaljenje (celik je kosuljica lezaja i malo tanji komad,oko 2mm i mozda i manje).Imao nesto koksa sto mi je jos preostalo pa resio da to odradim.Al,katastrofa.Vatra nije htela da gori kako treba i bog od samog pocetka.Nesto cmilji,tinja,i posle 5 minuta napravi se sljaka koja se nabije na otvore za vazduh.Kao da se ono govno od koksa topi a ne gori(inace je koks za livnice).I pored toga ja ipak da probam.Medjutim katastrofa,izgleda da zbog neravnomernog zagrevanja,non stop mi se krivio.Kada ga malo bolje zagrejem,on manje,cinimi se da mi je jednom uspelo da ga zagrejem bez krivljenja(ali sam ga tad normalizovao),medjutim posle cas manje,cas vise i na kraju kada sam bas popizdeo on se savi kao srp.Normalno celo vreme se savijao u stranu,levo il desno.Taj zadnji put mi je bio i previse i odustanem.Nisam trebao ni da pocinjem al kad sam tvrdoglav eto sta se desi.Zezalo me to vec jednom,al eto ga opet.Moram nesto da menjam,definitivno.
Izvinjavam se na beganju sa teme,al morao sam da se ispraznim,pogotovo na mestiu gde mogu dobiti i neki savet.Mada mislim da je u ovom slucaju vatra za sve kriva.Pozdrav
Back to top Go down
View user profile
Davor

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Wed Feb 08, 2012 10:44 am

Odlični su.
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Wed Feb 08, 2012 4:44 pm

Evo ovako da probam da ti odgovorim.Opet kazem ja nisam profesionalni kasapin ali me zanima dosta oko obrade mesa pa malo i citam i tako informisem se.Za derac sam pitao profi kasapina pre par godina i evo sta je rekao ako se dobro secam:nozevi za dranje se ostre vise sa jedne strane(ne kao dleto ali slicno tj malo vise sa jedne strane) radi lakseg dranja i da se ne bi cepala koza(mada iskreno koza retko kome treba ali tako mi on rece).Takav noz treba da bude blago zakrivljen i da ima ''stomak'' na vrhu(njegove reci).''Stomak'' se ostri a ostalo samo malo jer ''stomak''zavrsava posao tj dere.Sto se tice obrade tj ostrenja,on je nozeve ostrio kod profesionalnog ostraca a proces je obrada na masini slicnoj kao belt grinder(neznam koja je krupnoca smirgle)a potom poliranja na filcu premazanom kremom za poliranje.Sto se tice masata,treba da bude iste marke kao i noz jer je tako najbolje.Moj masat ima uzduzne sare koje se skoro i ne osecaju pod rukom(na losim masatima one su dosta krupne).Ja obicno mogu celu svinju da oderem ali ako tim nozem ne secem nista drugo,kazem obicno jer mi se desi da moram neki put da prevucem po masatu da doostrim malo.Moram da napomenem da masat drzis u levoj ruci a noz vuces od vrha masata do drske ostricom pod istim uglom,tako se pravilno doostrava noz,evo i link .
http://youtu.be/qwv1Jkoa4EI.
Nemoj tim nozevima koje koristis za meso da seces nista drugo jer se tupe bez veze a posebno o dasku,kad seces hleb ili slicno.A ti testovi sa secenjem novina i slicno su glupost jer necu da zajebem noz koji sam platio dosta(ja sam dobio ali neko je i to morao da plati) da bi se izivljavao.Pricam o oreginal solingen kasapskim nozevima sa drskama od ruzinog drveta a ne od garniture sa 5 komada koji kostaju 8 evra.Najbolji nozevi za obradu mesa(opet iz licnog iskustva kazem) su:Blizanci(120 evra komad),Dik,solingen...Inace Solingen nazivaju i gradom nozeva,i svi rade nozeve kao sto u Bresi skoro svi rade oruzije.Ja sam iste koristio i imam samo reci hvale.Toliko o tome.Sto se tice tvog problema sa nozem,ja koristim iskljucivo sljivov cumur,retko kad drugi i zagreje mi extra a imam i regulatore da ne greje previse ako radim manje komade i da ne trosim cumur,a ako se noz krivi pri grejanju,napravi stegu.Uzmi 2 parceta tanjeg flahastog gvozdja i na krajevima rupe za srafove(da lici otprilike kao testera za bonsek).U to stegnes noz i grejes malo duze ali nece se kriviti.Normalno pri kaljenju skines stegu brzo da se ne ohladi noz i okalis.Meni je ovako uspevalo sa testerama za secenje metala.Nadam se da sam makar malo pomogao jer znam osecaj kad ti sve lose krene od ruke a ti se trudis dzabe.Ostali izvinite zbog duzine posta i zbog mozda promasene teme.
Back to top Go down
View user profile
ng44

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Thu Feb 09, 2012 4:50 am

dule evo da i ja nešto kažem o ovoj temi oko mesarskih noževa. Ja sam profesionalni brusač i baš se bavim tim poslom već više od 20 god. radije sam ga u austriji 8 god. i sad u zadru. to da se nož za deranje ostri samo sjedne strane nisam čuje. oštri se normalno ko svi drugi. noževi se oštre na brusu sa vodom a ne na traci kao grinder jer bi ga zapalije. točno je da se poliraju na filc šajbi sa polir pastom. slažem se stobom da su blizanci dobri noževi. dik nije ni blizu što je bije. ja bi radije uzeje viktorinox. solingen nije marka noža. točno je to da solingen zovu grad noževa. solingen je grad koji ima vise od 50 tvornica koje rade noževe.znači sve zavisi od kojeg proizvođača uzmeš nož. ima kvalitetnih ali ima i klumpa. pozdrav
Back to top Go down
Dule

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Thu Feb 09, 2012 6:51 am

Da tako sam i rekao.Solingen je grad a ima ko zna koliko fabrika.Medjutim meni su ovi dobri a imam istu takvu garnituru koja ne vredi nista.Sto se tice ostrenja stvarno neznam i cenim sto si mi rekao jer se vidi da si profesionalac a sa tim u vezi imam i pitanje.Ja imam dobro kameno tocilo na vodu ali mi je problem jer nema ko da ga okrece kad mi treba.Moze li se ono preraditi da radi na struju,normalno uz pomoc nekih prenosa da se uspori brzina(imam u glavi vec kako bi to izveo).Da li ce takvo tocilo valjati.Prilicno je sitno,taman za nozeve.Sto se tice ostalih nozeva opet kazem da cenim drugo misljenjejer neznam vise kakvi su ti nozevi jer iskreno tesko da mogu da odvojim pare za njega.Imam komad viktorinox koji si spomenuo ali je to ljustilica za krompir.Sluzi me vec 5,6 god i radi stvarno vrhunski,mogu ti reci da toliko brzo ljustim krompir sa njim da mi ni jedna zena ne moze prici.Pretpostavljam da su im i nozevi extra.A sto se tice noza za dranje meni je u startu bila takva ostrica i tako sam navikao da radim,drugacije nisam ni probao i tako sam naucen ali to ne znaci da sam u pravu.Dobro je samo sto ovde ima toliko majstora poput tebe da nam pojasni neke stvari jer se vidi da ovde ima bas pravih profesionalaca.Mogao bi i da otvoris temu o ostrenju jer verujem da ima nas dosta koje ovo interesuje.Jos jednom hvala druze po cekicu.
Back to top Go down
View user profile
ng44

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Thu Feb 09, 2012 12:02 pm

naravno da možes to priurediti na struju. uspori ga da neokreće prebrzo. bilo bi bolje da je brus veći ali iskoristi to što imaš. pozdrav
Back to top Go down
zlatko381981

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Thu Feb 09, 2012 12:16 pm

Momci hvala
Tebi Dule iako ispade da nisi u pravu ipak hvala.Ja mnogo cenim iskrenu zelju za pomaganjem.A sada cu i ja malo nesto reci,mada cinimi se da unistismo ovu temu, u vezi ovog tvog kamena.Pa postoje dosta nacina kako da usporis kamen i da on ide preko elektromotora.Recimo jedan najproctiji nacin je motor sa reduktorom.Cak mislim da ti je tu,recimo,dovoljan neki i sa 750W,pa mozda cak i manje,malo zavisi od velicine kamena.A ima ih more u oglasima i to za male pare.E sada drugi nacini su malo komplikovaniji al izvodljivi.Prvo moras otprilike da preracunas koliku hoces brzinu pa da pravis prenose.Ili opet kupovina reduktora,sto opet nije losa,a jednostavnija opcija.Sa reduktorom je mnogo lakse.Ali posto su ovde u pitanju vrlo male brzine,mozes na dosta nacina da to resis.Bitno je to da imas kamen i motor.Kad njih imas,sve ostalo se da srediti.Pozdrav i veliko hvala Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Thu Feb 09, 2012 3:15 pm

Kamen je precnika skoro 350 mm,debljine oko 40,50 mm.Planiram da stavim motor a za prenos cu se snaci mada imam u planu nesto.Za motor sa reduktorom nemam trenutno para ali cu gledati da i to kupim.Filc imam na busilicu ali planiram da i njega napravim na belt grinderu.tj sa jedne strane trake a sa druge filc ali otom potom.Ng 44 koje su cene ovakvih tvojih nozeva?
Back to top Go down
View user profile
bezribic

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Thu Feb 09, 2012 4:13 pm

Ja imam u planu na istrošenu traku od grindera po cijeloj dužini nalijepiti filc (čim ga nabavim ) za poliranje .
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Thu Feb 09, 2012 5:12 pm

Trebalo bi ti tako dosta filca,neznam ja cu da probam na krug od drveta ili tvrde plastike,nesto demontaznog tipa pa kad se filc upropasti jednostavno ga zamenim.Video sam pre par meseci nesto sto mi se jako svidelo a prosto za napraviti.
Back to top Go down
View user profile
ng44

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Tue May 15, 2012 11:43 am

Pozdrav!

Evo mene ponovo u kužini sa jednim novim modelom.

Materijal: N690
Rucka: Grenadill
Ukupna duzina: 330 mm
Duzina ostrice: 205 mm

Back to top Go down
žile

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Tue May 15, 2012 1:17 pm

svaka čast, prava majstorija i s puno ukusa
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Tue May 15, 2012 3:03 pm

Very Happy
Back to top Go down
View user profile
predrag1969

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Tue May 15, 2012 3:18 pm

bravo !!! prelep rad. ja bih sa velikim zadovoljstvom kupio jedan od ovakvih nozeva...
Back to top Go down
View user profile
ng44

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Wed May 16, 2012 3:31 am

Pozdrav!

Evo ovih dana sam zavrsija jedan noz za sir, po zelji kupca.
Odlucija sam vam ga pokazati. Komentari su dobrodosli.

Materijal: N690
Rucka: orah
Ukupna duzina: 550 mm
Duzina ostrice: 415 mm
Sirina ostrice: 52 mm

Back to top Go down
žile

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Wed May 16, 2012 4:24 am

Ovakav još nisam vidio ali ima logike,osim toga mušterija je uvijek u pravu.
Back to top Go down
View user profile
ng44

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Wed May 16, 2012 4:40 am

noz je naminjen za rizanje tvrdih sireva. kolutove na pola ili na četiri dila. zato triba dosta snage a to omogućava dupla ručka
Back to top Go down
ng44

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Wed May 16, 2012 4:44 am

predrag ako želis ovakav nož nema problema poslaću ti jedan po biliću. inače došla bi te poštarina više nego nož
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: NOZEVI GLAVIC- Kuzina   Today at 5:10 am

Back to top Go down

NOZEVI GLAVIC- Kuzina
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» NOZEVI GLAVIC- Kuzina
» NOZEVI GLAVIC- N690