* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 snow-camo micarta

Go down 
+2
LEGION66
djuragekon
6 posters
AuthorMessage
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

snow-camo micarta Empty
PostSubject: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeWed Jan 25, 2012 4:25 am

Upravo sam isekao materijal za novu mikartu. U pitanju je kamuflazni dezen za sneg. Popodne idem u radionicu da lepim i presujem. Naravno, vec postoji noz koji ceka svoje novo odelo Smile

Evo jedne slicice da vidite o cemu se radi, a dodacu ostatak kako budem napredovao:

snow-camo micarta Micartacamo
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeWed Jan 25, 2012 5:03 am

Zanimljivo. Samo nastavi.
Back to top Go down
santerior




Posts : 15
Join date : 2011-01-29

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeWed Jan 25, 2012 9:30 am

[quote="djuragekon"]Upravo sam isekao materijal za novu mikartu. U pitanju je kamuflazni dezen za sneg. Popodne idem u radionicu da lepim i presujem. Naravno, vec postoji noz koji ceka svoje novo odelo Smile

Evo jedne slicice da vidite o cemu se radi, a dodacu ostatak kako budem napredovao:

moze narudzba za jedan manji komad ?
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeWed Jan 25, 2012 10:45 am

santerior wrote:

moze narudzba za jedan manji komad ?

Nema problema kolega. Ja sam se nameracio da ovo stavim na noz za podvodni Cool, zbog bele boje. Mislim da ce super izgledati.
Samo da vidim kako ce sve da ispadne pa cemo se dogovoriti. Ploce koje pravim su 25x6cm, tako da kada se odsece visak ostane efektivno cc 24x5. Debljina varira od materijala. Do sada sam pravio oko 2-2.5cm debljine pa sekao na pola, a ovoga puta sam napravio dve ploce tih dimenzija a debljina svake ce sigurno biti vise od 1cm ali sutra cu znati tacno.

Stevan

Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeThu Jan 26, 2012 5:42 am

Ploče su izvađene iz stege i deluju obećavajuće. Ispresovalo se malo više nego što sam očekivao i svaka ploča je cc oko 0.8-0.9mm ali za ove manje noževe koje pravim to je sasvim dovoljno.
Iako su van stege ploče su još uvek u foliji. Obično čekam nekoliko odana, ali pošto sam ih sada stavio blizu radijatora, već sutra ih mogu otpakovati i početi obradu.

Između ploča su nožići koji čekaju svoje novo ruho..


snow-camo micarta IMG_4306


snow-camo micarta IMG_4307

Back to top Go down
santerior




Posts : 15
Join date : 2011-01-29

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeThu Jan 26, 2012 9:05 am

Ljepo ljepo, cekam da vidim zavrsnicu
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeFri Jan 27, 2012 7:05 am

Evo još malo da zapaprim:

isečena jedna strana drške:

snow-camo micarta IMG_4310

Izdubljen kanal u koji će ući drška, vidi se na papiru grub nacrt onoga što sam naumio:

snow-camo micarta IMG_4309

Proba. Sve pasuje savršeno:

snow-camo micarta IMG_4308

E sad fali par slika kako ja to malo oblikujem, bušim rupe, isprobavam mesingane zakovice. Zatim sledi lepljenje epoksi lepilom i nakon toga još koja slika. Ujedno sam lepio i jedan drugi nož u produkciji, sa drškom od šljive:

snow-camo micarta IMG_4311

snow-camo micarta IMG_4312

Ovo je naravno, daleko još od kraja. Ostalo je još dosta brušenja, oblikovanja, poliranja drške itd. Obzirom da je nož sa natpisom "Strajo" namenjen za mog dobrog prijatelja pecaroša, neću polirati dršku do visokog sjaja jer će onda biti klizavija. To je to za danas. Sleep
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:03 pm

Evo konačno da objavim finish. Oštrice čeka još malo obrade i poliranje, ali drške su gotove:

snow-camo micarta IMG_5693

Ne znam da li se vidi, ali drška na širem bodežu je finije polirana i ima veći sjaj od ovog drugog. To je namerno rađeno jer hoću da vidim kako se koji ponaša kad je mokar, da li se kliže itd. Evo malo closeup:

snow-camo micarta IMG_5704

i druga strana

snow-camo micarta IMG_5703

Na kraju nije ispalo loše ali ipak bi bolje bilo da camo micarta radi od raznih materijala. Tj svaki materijal da je određene boje. Razlog za to je što ovaj materijal koji sam koristio ima boju samo na površini. Kada počne da se brusi vrlo brzo se skine ta boja i onda postaje belo. Onda to belo mora da se skine da bi se došlo do sloja ispod i dosta je zeznuto ukombinovati da šare dobro izgledaju. da je svaki materijal određene boje ne bi bilo problema sa tolikom "belinom". Nadam se da sam dobro objasnio..
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeThu Mar 22, 2012 12:07 pm

jesi. kako vidim, izrada mikarte ti nije problem, ali postoji problem sa konacnim izgledom. izvini, ali meni licno se ne svidja kako ta rucka izgleda. ako bi snowcamo efekat ostao na povrsini bilo bi OK, ali ovako ona izgleda kao bela rucka koja je isprljana uljem ili katranom. probaj da odradis mikartu od starih farmerica. efektivno izgleda i plava boja je kao porucena za podvodne nozeve. ako resis da radis takvu mikartu obrati paznju na to sto kad se teksas platno natopi sa epoksidnom smolom ono jako potamni. zato se potrudi da nadjes neke svetlije, izbledele farmerice. evo par slika:

snow-camo micarta IMG_0161

snow-camo micarta MCT_Blue_Denim

mozes da probas i druge vrste tkanine, bitno je da boja bude ista na celom komadu a ne kamuflazna...
zelim ti uspeha. siguran sam da ces ga vrlo brzo dostici
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeThu Mar 22, 2012 3:33 pm

Da, u pravu si. Bilo je tesko izvuci i ovo malo boje sto se vidi na dršci.
Inače znam za micartu od farmerki, i pravo da ti kažem nije mi se posebno svidela. Daleko od toga da nije lepq i imam u planu da je pravim, ali činilo mi se da mogu i lepše i interesantnije stvari da se rade. Osim toga deluje mi da svako ko počinje sa micartom radi prvo od farmerki.
Zato sam i probao ovaj camo, a probao sam i rag burl ali to je za drugu temu.
Hvala ne lepim željama! I ja se nadam da će ovo jednog dana postati malo ozbiljnije, pa možda čak i stalan posao Laughing
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeThu Mar 22, 2012 5:02 pm

Meni se svidja ova zadnja slika ali o izradi mikarte pojma nemam.Bilo bi dobro da neko kaze neku rec i o tome.
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeFri Mar 23, 2012 1:41 am

Dule wrote:
Meni se svidja ova zadnja slika ali o izradi mikarte pojma nemam.Bilo bi dobro da neko kaze neku rec i o tome.

Ok. Ako me neko ne pretekne, sledece nedelje cu možda praviti još jednu-dve kombinacije pa cu da slikam ceo proces.


Last edited by djuragekon on Fri Mar 23, 2012 11:27 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeFri Mar 23, 2012 10:20 am

Obavezno to uradi. A ja cu da nadjem neki tutorial na zapadnim sajtovima i da probam da ga prevedem. Treba znati i kako se to radi kod njih.
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeFri Mar 23, 2012 11:35 am

Pa Ok. Mada proces je isti jer sam ja od njih učio Laughing
Od onoga što sam ja naučio kod home made micarte samo postoji razlika u:
- materijalu, tj. da li je papir ili tkanina
- smoli- da li je epoksidna ili poliestarska
- i presovanju- neki koriste hidraulične prese a neki samo ručne (mehaničke) prese

fabrička original micarta se pravi sa fenolnim smolama i presuje se pod određenom temperaturom.

Ako baš hoćeš, predlažem ti sajt Ariel Salaveira jer je tamo u slikama objašnjen proces pravljenja talasaste šare, rag micarte itd. što je posebno interesantno. Ako bi to preveo i postovao bilo bi ekstra.
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeFri Mar 23, 2012 11:54 am

OK. Bice nesto za dan-dva...
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeSun Mar 25, 2012 3:10 am

https://youtu.be/4NfC9mogRiM Što se tiče miacarte nisam je još radio ali mislim da nije problem samo malo mašte da se poigraš uzorcima ,vrstom materijala
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitimeSun Mar 25, 2012 3:48 am

vise nego dovoljno. zile, predlazem da ponovis post u delu gde su tutoriali da bi bilo lakse naci ako nekome zatreba
Back to top Go down
Sponsored content





snow-camo micarta Empty
PostSubject: Re: snow-camo micarta   snow-camo micarta Icon_minitime

Back to top Go down
 
snow-camo micarta
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» micarta by me..
» Kevlar micarta

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Drvo, koža, umjetni materijali...-
Jump to: