* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Moja nova dva noza,konacno

Go down 
+6
Karlo Ban
rale
Davor
LEGION66
Dule
zlatko381981
10 posters
AuthorMessage
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeFri Jan 20, 2012 12:17 pm

Pozdrav kole kovaci.Evo I ja posle teskog I mukotrpnog trkanja za nekakvim aparatom za slikanje uspeo da uslikam davno zavrsenih dva noza,od miloste nazvanih”drvenjaci”,Cutlassova ideja.Medjutim,iako sam se dokopao aparata I to dva,sa nijednim nisam ja slikao nego neki decaci I devojcice koji se bas I nerazumeju u to mnogo,tako da sam se prilicno razocarao u slike(a prvi put slikam sa aparatom).Al posto mi je ovo vec trece mesto trazenja neceg za slikanje,za dalju trku vice nemam snage(neznam dal je od ove zime,posne hrane,jebem li ga),tako da,sta vam je to vam je.Nadam se da cete bar nesto videti.Ipak je aparat slikao.Hahaha.Dobro,da prestanem vise sa samoogrcivanjem,pa da predjem na kratak opis nozica.
Krecemo od veceg.On je vec davno,davno bio predstavljen u tek iskovanom stanju,neokaljen,nenaostren.E sada je sve to odradjeno I dobio je novo odelo I to od oraha I od cegamu je I drska.Zakovicice sum u od aluminijuma.Sam je izradjen od spiralne opruge,od neznam cega.Celik je dobar.Provereno.Sada u nedelju ide na pravu proveru,na terenu.Sam,mozda uz vrlo malu pomoc onih moih gvozdenjaka(samo u nuzdi) ce da odradi jednu debelu svinju kod brata od tetke.Tu cu da vidim za sta je sposoban.Ostrica mu je malo reprofilirana na nekih 40-tak stepeni.Mada nisam bas to precizno odradio.Ajmo sad na grube brojke:
Ukupna duzina -308mm
Duzina seciva-187mm
Sirina seciva-23mm
Debljina seciva-3mm
Moja nova dva noza,konacno DSC00635
Moja nova dva noza,konacno DSC00634
Moja nova dva noza,konacno DSC00636
Moja nova dva noza,konacno DSC00637
Moja nova dva noza,konacno DSC00640
Moja nova dva noza,konacno DSC00638

E sad da neku kazem I o ovom drugom,malcu.Odelce mu je od,mislim,tresnje,a drska od,takodje mislim,kruske.Iskovan je od kosuljice lagera,jednog parceta malog ciji je drugi deo do jedne uzduzne brazede u kraju,probao da ode na V dleto,al bezuspesno.Tako da je ostao,jadan,samo on.A sad I ovde malo brojkica:
Ukupna duzina-178mm
Duzina seciva-78-79mm
Sirina seciva-19.5mm
Debljina seciva-2.5mm
Moja nova dva noza,konacno DSC00641
Moja nova dva noza,konacno DSC00642
Moja nova dva noza,konacno DSC00645
Moja nova dva noza,konacno DSC00643
Moja nova dva noza,konacno DSC00644
A sad malo zajedno
Moja nova dva noza,konacno DSC00646
Moja nova dva noza,konacno DSC00647
Moja nova dva noza,konacno DSC00648
Moja nova dva noza,konacno DSC00649

Za kraj cu se samo izvinuti za kvalitet fotografija I to vam je to.Naravno kritike,a u krajnjem slucaju I pohvale su uvek dobrodosle.Paaa nazdravlje Very Happy Very Happy Very Happy


Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeFri Jan 20, 2012 1:12 pm

Zemljace nozevi su vrh.Lepo izgledaju.Dobro si ti to uklopio.Ali ako mislis da ovim obradjujes meso evo nekoliko saveta.Nozevi nisu za klanje,treba da budu spicastiji.Za dranje eventualno ovaj drugi ali ni to nije optimalan dizajn a i malo je kratak za to.Za secenje snicli nozevi treba da budu tanji ali neznam koliko je to ovde slucaj.Za panglovanje takodje spicast,kratak noz.Jedino sa ovakvim dizajnom mozes da seces slaninu i to je to.Nemoj ovo da shvatis za kritiku jer su nozevi prelepi i dobro obradjeni ali nisu za obradu mesa bar po meni.Nozevi za meso su drugaciji i zahtevaju sto manje truda,takav im je i dizajn.Mozes ti i sa ovim da obradjujes meso ali nije "majstorski" sto bi prost svet rekao.Ovo su vise neki nozevi za sumske radove ali ih je greota koristiti za to jer su lepo obradjeni.To je moje misljenje ali ako ima nekih profesionalaca na sajtu koji se bave obradom mesa neka kkazu oni svoje misljenje,uvek se nesto novo nauci.
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeFri Jan 20, 2012 1:54 pm

Bravo Zlatko, odlični su, samo ti navali na prasce s njima.
Back to top Go down
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 4:11 am

Dobri su dobri, vrlo zanimljiva drvena futrola.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 5:13 am

Hvala na pohvalama.
Dule,hvala na savetima,ali mi u sustini i nije neophodno neko profesionalno misljenje oko obrade debelih svinja,jer se ja nebavim tim ozbiljno,a ni nevolim bas to nesto previse.Od komsije sam naucio,"kako sam naucio",kako se ona obradjuje.Ja sam zadovoljan,a i ovi kod koih radim su isto.Ima jos neki noz da napravim za tu namenu,tacnije,dva su vec spremljena,samo da ih pripremim za kaljenje.U sustini,obradu svinja mogu da radim sa bilo kakvim nozem,ali samo da se netupi brzo.To me je mucilo do sada najvise,a ne oblik i vrsta noza.Dok sam radio i sam sam uvideo otprilike koji bi mi noz najbolje pasovao za koji deo obrade.I takve i nameravam da ih napravim.U sustini noz je noz,i kod njega mi je najbitniji faktor da se netupi brzo.A sada na terenu ce najbolje da se vidi kakvog je kvaliteta sam noz,koliko sam dobro nauljio drvo i druge stvari.Pa ce se ta saznanja isoristiti za poboljsanje istih.Jos jednom hvala Dule,a i ostali.Pozdrav Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 11:52 am

Ma vrh su,samo nastavi i jos malo mozes i da ih prodajes.Pozzz zemo
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 51
Location : Bukovac, Novi Sad

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 1:40 pm

dobro je, samo nastavi...
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeMon Jan 23, 2012 11:17 am

elegantno!
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeMon Jan 23, 2012 12:06 pm

svaka cast! cheers
Back to top Go down
Guest
Guest




Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeThu Sep 27, 2012 1:51 am

nozevi su super kolega ,korice takodje ako bi mogao napraviti neki tutorial o izradi ovakvih korica bili bismo zahvalni jer su pre dobre...
hvala Very Happy
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeThu Sep 27, 2012 2:06 am

Futrole su zakon, posebno rezbarije na njima štete što nisu veće fotke.Što se tiče tutorijala o izradi ovakvih futrola, to bi bilo izvrsno.
Back to top Go down
zeljkoolbina

zeljkoolbina


Posts : 206
Join date : 2012-03-02
Age : 48
Location : bezdan

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeThu Sep 27, 2012 8:55 am

lepi nozevi nema sta! futrole su super. kao mesar klanicar i trgovac mogu reci da se slazem sa tobom da je najvaznije da je noz ostar i da drzi tu ostrinu sto duze. istina je da nece svaki noz odraditi najbolje neke zahvate na obradi mesa pogotovo ako se radi za trgovine gde u vitrinama ispred musterija treba sve da je lepo odradjeno. ali u domacim uslovima u dvoristu ljudi rade onako kako njima najbolje odgovara i opet su svi zadovoljni. a poseban je gust ako radis sa nozem kojega si sam izradio. pozdrav!!
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSat Oct 20, 2012 12:05 pm

Hvala decki.Nije me bilo malo duze na forumu,al eto,vratio sam se.
Da,sa svoim izradjenim alatom je stvarno uzivanje raditi.Poseban osecaj.
A sto se tutorijala za futrole tice,napravicu ga prvom prilikom.Ali verovatno ne skorije jer sada imam more nekih poslova.A radim i malu kovacnicu,cisto da se ratosiljam stalnog rasturanja,premestanja vatre.Bice to moj mali kutak. Very Happy
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSun Oct 21, 2012 10:29 am

Stvarno elegantno!
Back to top Go down
Guest
Guest




Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSun Jan 26, 2014 9:20 am

gdje je taj tutorial kojeg si obećao?
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSun Jan 26, 2014 10:08 am

Izvinjavam se.Nisam zaboravio,al sam se nadao da cu u medjuvremenu nabaviti aparati za slikanje pa polako natenane da uradim neki tutorijalcic o ovim drvenim futrolama.Medjutim nista od tog aparata,pa nista nisam ni uradio ni sa tutorijalom.Al pre neki dan mi burazer uzeo neko "ludilo"od telefona sa 8 megapiksela(mada i nije toliko skupo ludilo kakvih ima),pa mozda ga prevarim za jedan tutorijalcic.Nismo ga jos isprobali,nadam se da je tih 8 megapiksela dovoljno da to izgleda bar donekle valjano.Onaj prosli od 5 je bio beskoristan.Sad bi to mozda i moglo da se izvede.Imam nekih 4 noza u izradi pa cu jedan odvoiti za drvenu futrolu.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSun Jan 26, 2014 10:55 am

mene samo zanima kako radiš utor gdje sjeda nož,dali ga bušiš s dužim borerom,spajaš dva komada drveta ili nešto treće?
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSun Jan 26, 2014 11:30 am

To nije tesko objasniti i recima.Futrola je iz dva dela.To ti ujedno i daje odgovor na tu dilemu.Dakle,taj utor radim dletima pa lepljnjem spoim dva komada.Kada se lepljenje uradi kako treba, spoj ne bi trebalo da se poznaje.Ako se poznaije to bi po pravilu trebalo da znaci da spoj nije idealan,mada nemora da znaci i da je los.A da bi spoj bio idealan pored toga sto se moraju precizno obraditi dve polovine,takodje se i drvo mora pazljivo birati i seci,god mu se mora pratiti i vizuelno treba da naseda jedan na drugi,pa boja do na spoju treba biti slicna.To sve kada se uradi dobija se drska koja izgleda kao da je iz jednog komada uradjena.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: kometar    Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeSun Jan 26, 2014 1:38 pm

Zlatko prelepi su...bravo majstore!!!...Čujemo se skoro svaki dan , ti mudro ćutiš i radiš SmileVery Happy....
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitimeMon Jan 27, 2014 2:02 pm

Hvala kolega Milane. Very Happy 
Jednom je neko rekao,"cutanje je zlato",pa ja ono....slusam iako je magarac u pitanju. What a Face 
Back to top Go down
Sponsored content





Moja nova dva noza,konacno Empty
PostSubject: Re: Moja nova dva noza,konacno   Moja nova dva noza,konacno Icon_minitime

Back to top Go down
 
Moja nova dva noza,konacno
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» moja prva dva noža
» Konačno jedan muški...
» KOnacno stigao belt grinder :D
» Moja plinska peć
» Moja kovacka vatra

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Kovanje-
Jump to: