* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 br.3 i idem dalje....

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 5:10 pm

ovo je najnovije i mislim da jako puno obećava.Nenormalno dobro leži u ruci i bez drške;

br.3 i idem dalje.... PA210159
br.3 i idem dalje.... PA210162
br.3 i idem dalje.... PA210173

........
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: Re: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 5:18 pm

uvatio tebe crvic kovanja, ha?
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: Re: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 5:21 pm

HEHE.....laku noć kovači idem spavati u jutro radim
Back to top Go down
Guest
Guest




br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: Re: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 1:49 pm

evo još malo pa je i ovaj komad gotov.........................;

br.3 i idem dalje.... PA220201

br.3 i idem dalje.... PA220190

br.3 i idem dalje.... PA220200

br.3 i idem dalje.... PA220202
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: Re: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 3:19 pm

koji je plan za kaljenje?
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: Re: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 4:21 pm

stvarno ne znam. kaj misliš da bi ga trebao drukčije zakalit od onog prvog(u ulju)?
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: Re: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitimeFri Oct 23, 2009 3:24 am

pa ovaj ide na 750 C i to na 5 do 10 minuta i onda u mlaku vodu. ali postoji velika mogucnost da pukne ako samo malo zajebes.

predlazem ti da otpeljas i CRC ili da radis sa uljem ali zagrijanim do nekih 60-70 C
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: Re: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitimeFri Oct 23, 2009 3:28 pm

eh ....ja sam ga kalio na između 800 i 850 stupnjeva jerbo nisam mogao postići ravnomijernu temperaturu(boju) kod nižih temperatura,i zaboravio samzagrijati ulje,ali sam zato postupak ponovio 3 puta(pa mislim da je ve nakon prvog uranjanja ulje bilo oko 70).Eherm....i malo sam zajebo kod popuštanja jer mi boja nije bila svijetla slama već tamna(.....dosta tamna....jebi ga brijem da je bila skroz na granici da ne poljubićasti........),bit će da je zbog toga kaj sam popuštao sa brenerom.ali kad sam opićio po željezu ostavio sam rez od skoro 4 mm,a oštrici nije bilo ništa.previše me bole leđa da bi to posliko pa ću sutra postat slike da vidite boju,ja brijem da bu ok.Eh da i zvuk je bio kao po staklu kada sam pokušao turpijat...i stvarno se ne da.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: Re: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitimeFri Oct 23, 2009 5:50 pm

moze on i u ulje i to sa vise temp kako si i napravio ali ne dobijas onda maksimalnu tvrdocu kao kod kaljenja sa vodom, ali nema veze, ako si to sa turpijom napravil kak si reko onda je ocito kaljenje bilo zadovoljavajuce.

ono sto ti predlazem je da ga sad bacis u pecnicu na 200 na bar jedan sat iako si vec popusto.

tvrdocu nije problem provjeriti ali zilavost bez rizika od loma nije, tako da propisno popustanje nije na odmet.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: Re: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitimeSat Oct 24, 2009 6:45 am

ok hvala na savjetu isem to sada napraviti,dali netko zna gdje se mogu nabaviti mjedene zakovice i trebao bih posudu za talljenje???
Back to top Go down
Sponsored content





br.3 i idem dalje.... Empty
PostSubject: Re: br.3 i idem dalje....   br.3 i idem dalje.... Icon_minitime

Back to top Go down
 
br.3 i idem dalje....
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Kovanje-
Jump to: