* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 ostraci nozeva

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

ostraci nozeva Empty
PostSubject: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeSat Nov 12, 2011 2:07 am

Imam jedno pitanje i jedan savet u vezi ostraca nozeva.Ja umesto masata(tako se ovde zove ostrac nozeva)koristim neku keramicku sipkicu.Znam da je sipkica koriscena kao neki izolator ali neznam za sta.Ostri nozeve neverovatno dobro cak bolje od masata.Pitanje koje imam je u vezi masata tj kako da znam koji masat je dobar jer mi se desavalo da kupim 2 ista a jedan bude dobar a drugi los?Ima li jos nesto sto doostrava nozeve kao masat?
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeSat Nov 12, 2011 11:52 am

keramicke plocice isto nisu lose Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeSat Nov 12, 2011 12:14 pm

Kako keramicke plocice?Glazirana strana ili ona druga sto se lepi?
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeSat Nov 12, 2011 12:48 pm

skines glazuru i ostris. makar, vise je za doostravanje i poliranje nego profiliranje.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeSun Nov 13, 2011 7:27 am

da se ispravim, najbolje mi se pokazalo za skidanje zice nakon ostrenja.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeTue Nov 15, 2011 4:00 am

Probacemo,nista nas ne kosta
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeWed Nov 16, 2011 5:01 am

Ima neki ostrac nozeva,zove se SharpNEasy,lici na slovo x i ostri na 2 strane,Cena mu je 1500 din.Zna li neko dal ovo valja nesto?
http://www.bladehq.com/item--SharpNEasy-2-Step-Knife--7955
Back to top Go down
Guest
Guest




ostraci nozeva Empty
PostSubject: odgovor   ostraci nozeva Icon_minitimeSat Dec 15, 2012 4:37 pm

Dule wrote:
Imam jedno pitanje i jedan savet u vezi ostraca nozeva.Ja umesto masata(tako se ovde zove ostrac nozeva)koristim neku keramicku sipkicu.Znam da je sipkica koriscena kao neki izolator ali neznam za sta.Ostri nozeve neverovatno dobro cak bolje od masata.Pitanje koje imam je u vezi masata tj kako da znam koji masat je dobar jer mi se desavalo da kupim 2 ista a jedan bude dobar a drugi los?Ima li jos nesto sto doostrava nozeve kao masat?
Tu moraš jednu stvar da znaš: masat služi za dooštravanje , a ne za oštrenje...To što neki prozvođači prave masate , pa umesto da dooštrava , on oštri i skida rez i pravi novi- TO ODBACI...NEMAJU VEZE S VEZOM ..
Dobar masat služi da ispravi oštricu , da je vrati u osu, kao da ti užmeš čekić pa ipraviš neku iskirvljenu žicu....
da bude prava kao ...znaš našta mislim Very Happy ...
Ostalo nije dobro ,jer uništava rez.!..pravi novi pod nekim drugim uglovima...
Batali to...
Dobar masat imaš da kupiš kod nas u gde se prodaju mesarke noževe....- METALAC....odlični su i ja ih koristim ..njega nosi kada ideš na kampvoanje . lov iili sl. nemoj bruseve i ostalo...obajsnio sam ti zašto....
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeSun Dec 16, 2012 12:03 am

Druze hvala na obavestenju ali sam se batalio toga.Moj tetak ostri profesionalno pa nosim njemu na ostrenje a za masat hvala,nisam znao da ih metalac pravi a nabavio sam jedan od drugara iz kasapnice(ne znam ciji je)ali je vrhunski.Tada nisam znao za ovo jer je stara tema.Vidim da radis profesionalno i hvala ti sto delis informacije sa nama.
Back to top Go down
Guest
Guest




ostraci nozeva Empty
PostSubject: odgovor   ostraci nozeva Icon_minitimeSun Dec 16, 2012 2:46 am

Dule wrote:
Druze hvala na obavestenju ali sam se batalio toga.Moj tetak ostri profesionalno pa nosim njemu na ostrenje a za masat hvala,nisam znao da ih metalac pravi a nabavio sam jedan od drugara iz kasapnice(ne znam ciji je)ali je vrhunski.Tada nisam znao za ovo jer je stara tema.Vidim da radis profesionalno i hvala ti sto delis informacije sa nama.
Kaže jenda poslovica , Dule :"znam koliko znam , ali nisam ni svestan koliko neznam".... Drago mi je što sam s Vama i lepo mi je, da se družimo ,razmenjujemo iskustva...ali nikako da se dogovorimo da se negde okupimo u nekoj kafani da se vidimo Sad
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeSun Dec 16, 2012 10:48 am

Milion puta se dogovarasmo ali tesko ide.Uvek su problem pare,posao,auto i 300 ku..ca.Videcemo za skupljanje,
Back to top Go down
Guest
Guest




ostraci nozeva Empty
PostSubject: odgovor   ostraci nozeva Icon_minitimeSun Dec 16, 2012 2:04 pm

Dule wrote:
Milion puta se dogovarasmo ali tesko ide.Uvek su problem pare,posao,auto i 300 ku..ca.Videcemo za skupljanje,
ma moram da to oraginzujemo...ima kod mene jedno udrženje ljudi...koji primaju strnace, pa se svi okupjlaju jendom u mesec dana, i to su iz različih krajeva...pa možemo i mi...mnogo mi je drago što sam član ove družine...iskreno!
Back to top Go down
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 2:49 am

I nama je drago,lepo se svi družimo.
Pošto si naveo da si naučio oštrenje u Novom Sadu, imaš li možda da mi preporučiš dobrog oštrača u NS?
Imao sam priliku da oštrim svoje noževe kod Bega u Jevrejskoj ulici i bio sam prezadovoljan.
znam da je i Hošek dobar,pitanje moje je koji je bolji? Smile
Pozdrav.
Back to top Go down
Guest
Guest




ostraci nozeva Empty
PostSubject: odgovor   ostraci nozeva Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 4:20 am

Pilgrim wrote:
I nama je drago,lepo se svi družimo.
Pošto si naveo da si naučio oštrenje u Novom Sadu, imaš li možda da mi preporučiš dobrog oštrača u NS?
Imao sam priliku da oštrim svoje noževe kod Bega u Jevrejskoj ulici i bio sam prezadovoljan.
znam da je i Hošek dobar,pitanje moje je koji je bolji? Smile
Pozdrav.
Meni možeš poslati brzom poštom - RAD oštrenje nekošta ništa! Smile a mogu ti dati telefon mog majstora iz N.sada...kako hoćeš...?...
Back to top Go down
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 1:18 pm

Milane,opušteno.
Sa Begom imam dobrih iskustava,puj puj da ga ne ureknem.
Pošto Niš volim,ako me nanese put do tebe javiću se i poneću usput i neki nož pa ćeš taman moći da mi malo pokažeš neke "cake".
Pozdrav.
Back to top Go down
Guest
Guest




ostraci nozeva Empty
PostSubject: odgovror...   ostraci nozeva Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 3:45 pm

Pilgrim wrote:
Milane,opušteno.
Sa Begom imam dobrih iskustava,puj puj da ga ne ureknem.
Pošto Niš volim,ako me nanese put do tebe javiću se i poneću usput i neki nož pa ćeš taman moći da mi malo pokažeš neke "cake".
Pozdrav.
Na forumu smo ,pa sam se ponudio - druragrski Smile...Drago mi je da imaš dobrog mastora i nastavi da radiš s nijm..Ono što je dobro - Ne treba menjati...Pozdav i tebi Smile
Back to top Go down
Sponsored content





ostraci nozeva Empty
PostSubject: Re: ostraci nozeva   ostraci nozeva Icon_minitime

Back to top Go down
 
ostraci nozeva
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Nacrti noževa
» Koja granulacija trusne trake za oštrenje noževa?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: