FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Noževi i što više o njima

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest

PostSubject: Noževi i što više o njima   Tue Nov 08, 2011 3:02 pm

Kao što me Karlo zamolio,evo teme o korištenju noževa,njihove cjene,uporedba cjena/kvaliteta/koristnost-praktikčnost,......i sve što još smislimo,opazimo kad je nož jednov završen.

Evo mojih par noževa :

Deba 15cm,blue steel2,drška-magnolia+ojačanje od bivoljog roga
kovač :Shigeki Tanaka
Cjena:100€

Osnovni nož za obradu riba.Sa njim filiram ribe od sardina do riba nekih 3-4kg/veličine manjog lososa.Praktičan i jak nož koji ima nevjerovatnu preciznost i ostrinu,koju drži dosta dugo.Ostrinu izgubi ako ne očistim ribu dost dobro pa režem preko ljuski tad recimo da super reže ali bi se več teže obrijao sa njim zato mi je navika poslje svakog filiranja ide brušenje.Filiranje znači cca 10x brancina/orada+1x losos,odnosno poslje jednodnevnog korištenja.Ova veličina je najprodavaniji standard za debu.Mogao bi je koristiti i za komadanje pileta ali za to koristim neke wmf,ili slično koji ne pucaju.
Ak vas šta zanima pitajte.

Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Noževi i što više o njima   Tue Nov 08, 2011 3:28 pm

Usuba 22cm,molybedenium,vanadium,chrom steel,drška-kestenj sa pvc ojačanjem
Proizvodjač:yoshikin ind.-Bunmei
cjena 100€

Usuba nož za povrče.Njega koristim samo za jednu stvar i to je guljenje "daikon repe".Tome se kaže Katsuramuki.Možete pogledat na u tubu.
Ostrina je vrlo dobra,ali ne kao kod carbon čelika,oštri se lako ali nikad ga nisam ni iztupio značajno tak da ga oštrim samo na 8000 granulacije.Kod ovog noža mi smeta balans jer je pretežak na kraju rezila.Nož je strojno pravljen pa je jednake debeljine od drške do špica/kraja dok karbonske usube se tanje prema vrhu pa je balans mnogo bolji i lakše je radit sa njim.
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Noževi i što više o njima   Tue Nov 08, 2011 3:55 pm

Evo još ova dva klinjota:

Mala deba 100mm,carbon čelik nepoznat,drška -nepoznato drvo
proizvodjač-nepoznat
cjena 9€

Mali petty nož 120mm,stainles steel,drška-nepoznato drvo
proizvodjač-nepoznat
cjena 25€

Za prvi nož nemam komentara.Cjena/uptrebljivost nema uporedbe stvarno najbolji noža za rad oko kostiju i sitnu ribu,mogao bi biti koji mm deblji ali za te novce,...Ostrinu dobije brzo i drži je dugo,jedino je osjetljiv na hrdjanje,5min i gotov je,pa ga je treba brisat i nije za povrče ostavlja mi crne tragove na luku,...

120mm je nožič za sitne kuhinjske poslove ali ga ne koristim više jer imam drugog.Super nožič prave debeljine.Ostrina je ok i lako se brusi.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin

PostSubject: Re: Noževi i što više o njima   Thu Nov 10, 2011 4:16 pm

hvala na opsirnom postu. recenzija iz svakodnevnog posla je definitivno najbolja recenzija. mislim da bi takve korisnike kao ti trebalo uvijek imati tu negi u blizini foruma, makar nikad ne primio kovacki cekic u ruke Wink

facebook

https://www.instagram.com/karlo_ban/
Back to top Go down
View user profile http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest

PostSubject: Re: Noževi i što više o njima   Thu Nov 10, 2011 6:57 pm

Karlo ako hoces da se tvoji nozevi provjere u kuhinji slobodno mi se javi Razz

Nisam profesionalni kuhar kao Donghio, ali kuhinja mi je dobro poznata i stalno sam u njoj Very Happy
A nozeve mogu testirati i na brojne druge nacine, od svinjokolja, do borbenih uvjeta Razz
Back to top Go down
zlatko381981

PostSubject: Re: Noževi i što više o njima   Sun Nov 27, 2011 11:45 am

Sada sam tek procitao ovo,tako da se izvinjavam na kasnjenju.Jedna mi stvar upada u oci.Po ovoj prici kako si napiso,mislim na Donghio,cini se kao da su ovi od 100 evra i ovi od 25 i 9 evra istog kvaliteta ili se vralo malo razlikuju?Ili sam ja pogesno protumacio tekst?Inace i mene je bas interesovalo ovako nesto,a tek sada ga vidoh.Pozdrav
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Noževi i što više o njima   Today at 8:58 am

Back to top Go down

Noževi i što više o njima
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Noževi i što više o njima