FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Sghian Dubh

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Davor

PostSubject: Sghian Dubh   Sat Oct 22, 2011 8:13 am

Sghian Dubh tradicionalni škotski nožić u mojoj izvedbi. Mogao bi se zvati reciklirani nožek. Razz

Oštrica od stare kružne pile (3mm), a ova stara aluminijska "kvaka" za vrata će postati bolster.

Nema fensi-šmensi wenge, abonos itd, samo sirotinjska obična bukva. Wink

Pošto sam želio presjek preko godova onda sam zbog pukotina okolo stavio kožu.
Zbog toga je stradao malo izgled i ukupni dojam ali bolje tako nego da mi komad držalice otpadne.

Kada se koža stvrdnula onda sam ju malo izdubio i popunio to sa dvokomponentnim ljepilom.

Kao što sam napisao držalica je bukva ali u trgovini nisu imali laneno ulje več neki Fersnil
impregnaciju za drvo na bazi lanenog ulja pa sam to uzeo i jako je potamnilo drvo. Nož je slikan
na komadu iz kojeg je rađena držalica.

Oštrica treba doradu ali u moju obranu bila je dorađena dok mi stupna bušiliva na kojoj poliram
držalicu nije izbila nož iz ruke i zavitlala ga u postolje (željezno naravno) i napravio se zub tako
da sam ju morao reprofilirati.

Naravno da nije sve ispalo kako treba Mad

Ova je dobra.

Back to top Go down
View user profile
Strider
Admin

PostSubject: Re: Sghian Dubh   Sun Oct 23, 2011 3:16 am

Bravo majstore Davore. Pusti ti to, "obična i sirotinjska" bukva je jedan od uzroka zašto su Vikinzi dobivali bitke. Od njih bi izrezbarili palice sa "oštricom" (uglom prema naprijed), otvrdnuli ih u vatri i time se borili tokom zime, tok bi drugima pucali mačevi od hladnoće.

Jako lijepi bodežić, još ako imaš kakav kilt, sve pet Razz Ja se jako bojim raditi tako kontra vlakana, jer sam brzoplet i pogubio bi živce, tako da ti je to jedan veliki uspjeh. One pukotine možeš napuniti sa superljepilom i odšmirglati višak, proziran je pa se neće vidjeti.
Back to top Go down
View user profile
Karlo Ban
Admin

PostSubject: Re: Sghian Dubh   Tue Oct 25, 2011 4:08 pm

uf, ovo drvo mu pase sam tak. i da, bukva je odlicna stvar, rekao bih, odmah poslije oraha.

facebook

https://www.instagram.com/karlo_ban/
Back to top Go down
View user profile http://www.karlo-ban.com
Sponsored content

PostSubject: Re: Sghian Dubh   Today at 9:34 am

Back to top Go down

Sghian Dubh
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-