* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Kunai?

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Guest
Guest




Kunai? Empty
PostSubject: Kunai?   Kunai? Icon_minitimeTue Oct 20, 2009 10:46 am

Pozdrav svima,
novi sam član,jako me zanima kovanje,na žalost trenutno nemam uvjeta za radoinicu,ali u bližoj budućnosti planiram.Preferiram oružja za bacanje i bodeže,također kad opremim radionu.Napravio sam nešto šurikena,kupio sam kvadratne šipke promjera 8 i 9 mm,Č 1530.5-C 45 strojometalu,izrezao,nabrusio i dao zakaliti u CRCu.
Sad bi htio napraviti kunai:
Kunai? Kunai

Dosta ste pisali o pernom čeliku,pa bi ga izabrao kao materijal iz kojeg bi radio.Zvao sam firmu "Omega" u Savskoj gdje je CRC ali imaju šipke najmanje 13.5 mm.
Gdje ima u Zagrebu za kupiti pernog čelika šipka debljine 10mm?
Ako imate savjete za izradu kunai-ja,prijedloge,sve je jako dobrodošlo!
Btw nema neke određene dimenzije za kunai,preferirao bih manju veličinu do 20 cm.
Very Happy
Back to top Go down
BorisH




Posts : 47
Join date : 2009-08-23
Age : 48
Location : zg

Kunai? Empty
PostSubject: Re: Kunai?   Kunai? Icon_minitimeTue Oct 20, 2009 11:27 am

za bo šurikene pa i kunai ti je dovoljan građevinski čelik. jeftin je i lako dobavljiv. kod šurikena ti i tako nisu potrebna velika žilavost i zakaljivost. ako baš želiš perni primjerak odi onima koji izrađuju auto opruge. imaju širok izbor i usput dobro kale. btw. 10 mm za kunai po meni je malo pretanko ako se ne kuje.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Kunai? Empty
PostSubject: Re: Kunai?   Kunai? Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 9:03 am

imas mali milion oprugarskih radnji po zagrebu koje prodaju celik, probaj zguglat.

kako si zamislio taj kunai napraviti? sudeci po slici od bilo kakve sipke da radis to moras kovati ili uzeti neku "predebelu" i onda fleksati ostatak, a tako onda dobiti ovakav oblik granici sa akutnom zeljom za trosenjem brusnih ploca na fleksi.

u krajnoj liniji, ako zelis "cavao" promjera 10-takmm i dugacak 20cm i ne smeta ti ako je povrsina kovana, kupi te vece sipke i dodi do mene da ti kovanjem stanjim.

boris, da, gradevinski celik je OK za jelovu dasku i bacanje jednom mjesecno ali mislim da problem nastaje kada to pocne padati po zemlji punoj kamencica i kad pocne fulavanje u beton. uostalom cijena materijala tu ne igra takvu ulogu, a dobit od pernog celika je po mom misljenju iznimna.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




Kunai? Empty
PostSubject: Re: Kunai?   Kunai? Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 12:46 pm

Hvala Karlo,zakon si!Ne smeta mi najmanje ako je površina kovana,zašto bi?Budem kupio u omegi 13,5mm perne pa ćemo se dogovoriti!! Very Happy
Moram priznati kad sam pomislio na brušenje malo me hvatala muka jer znam da ću za svaki trebati sate.
Perni i kaljenje obavezno jer šuriken zna udariti u kamen,a onda zbogom špica!Sa ovima koje već imam su ostajale rupe u betonu a vrh je ostao donekle sačuvan.
Back to top Go down
shizo

shizo


Posts : 203
Join date : 2009-08-27
Age : 44
Location : trogir

Kunai? Empty
PostSubject: Re: Kunai?   Kunai? Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 4:37 pm

POZDRAV DAVORE. AKO SI MI TI SLAO E-MAIL DAJ NAPIŠI NEKU DRUGU ADRESU JER TI NE MOGU ODGOVORIT, KAO DA JE NESPRAVNA.
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/ShizoSwordSmith
BorisH




Posts : 47
Join date : 2009-08-23
Age : 48
Location : zg

Kunai? Empty
PostSubject: Re: Kunai?   Kunai? Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 1:34 am

ma naravno da je perni bolji, ali kad nemaš radionu i više je nego zadovoljavajući, pogotovu kad pogledaš od čega i kakvih materijala su se razvili.
već dugo se bavim bacanjem koječega, za mete koristim malu slamnatu za streličarstvo (kojekakve špice) i jelovu gredu ili okovane položene panjeve za oštrice. nakon kojih mjesec dva treniranja jedini način za zmrdat oštricu je kad pogodiš onu koja je već u meti. obzirom da uglavnom bacam noževe 350~450g, ~30cm, beton dobro zaobilazim radi rikošeta. građevinski čelik mi se pokazao dobar za massproduction, jer je brzo,jeftino, lako dobavljivo i da se jednostavno zakaliti ako baš treba. za zvjezdice nikako da nađem nekoga sa štancom. ručno kovani bo šurikeni su inače na cijeni i postoji tržište, a nekome sa pristupom čekiću bi to bio mačji kašalj santa
http://www.secrets-of-shuriken.com.au/collection.htm
Back to top Go down
Guest
Guest




Kunai? Empty
PostSubject: Re: Kunai?   Kunai? Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 3:34 pm

Napravio sam nekoliko komada po modelu sa ove stranice i htio bih napraviti još neke malo kompliciranije. Wink Kad se toliko naradim oko njih onda mi nije ni bed kupiti bolji čelik tako da sve skupa bude vrhunsko.
Back to top Go down
BorisH




Posts : 47
Join date : 2009-08-23
Age : 48
Location : zg

Kunai? Empty
PostSubject: Re: Kunai?   Kunai? Icon_minitimeFri Oct 23, 2009 1:09 am

jup, treba meni par dana da odvrtim film i prebacim se u tuđi. moj film se vrti u prošlosti kada su namrgođeni seljaci uzeli zvjezdicu kojom su spajali drvene grede i zafikarili u mrskog neprijatelja pa je bilo pozitivno imati hrđavo, jednokratno oružje koje ne košta ništa. isključivo funkcijalno, bez oznaka i prepoznatljivog rada.
Back to top Go down
Sponsored content





Kunai? Empty
PostSubject: Re: Kunai?   Kunai? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Kunai?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Kovanje-
Jump to: