* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Opaka makina iz kucne radinosti

Go down 
+4
zlatko381981
gile1
djuragekon
Karlo Ban
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 14, 2011 2:00 pm

dobra vecer..

evo kao sto sam rekao, danas sam podigao dijelove od tokara i poceo variti..
jos mi fali sklopka koju cu sutra kupiti.. i preostaju samo trake da ih nabavim, inace duzina trake ce biti 170cm, sirina 6cm - jedna i jedna 5cm..

evo sluzim se najmodernijim mjernim uredajima 4-te generacije Very Happy Very Happy

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4816

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4817


ovo je danas zavareno, kasno sam poceo, al mislim da cu ga sutra do kraja povariti i poslje pofarbati..

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4818

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4819

pozdrav
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 14, 2011 2:30 pm

nemoj me jebat da si varove brusio Razz
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 14, 2011 2:37 pm

nego sta, pa ovo ce biti urica a ne neki KMG Very Happy Very Happy Very Happy

Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 4:23 am

Cutlass,cinimi se da si negde pomenuo da imas tanjirastu brusilicu.Pa me zanima koju vrstu lepaka koristis za lepjenje smirgle na njega?Ubi se od trazenja na internetu o tome i nemogu nista da nadjem.Po nekoj logici taj lepak bi trebao da bude neki slabovezujuci i koji bi mogao da se lako skine posle zamene papira.Znam za jedan koji se koristi za lepljenje guma na reketima za stoni tenis,ali ga samo ima u tim radnjama(mada nisam siguran da bi on mogao za ovo da se koristi).Razmisljao sam o obicnim lepkovima recimo za papir,kao sto je "oxo"tako se kod mene zove ali reko da pitam one koji vec koriste .Hvala i pozdrav Zlatko
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 5:47 am

zlatko381981 wrote:
Cutlass,cinimi se da si negde pomenuo da imas tanjirastu brusilicu.Pa me zanima koju vrstu lepaka koristis za lepjenje smirgle na njega?Ubi se od trazenja na internetu o tome i nemogu nista da nadjem.Po nekoj logici taj lepak bi trebao da bude neki slabovezujuci i koji bi mogao da se lako skine posle zamene papira.Znam za jedan koji se koristi za lepljenje guma na reketima za stoni tenis,ali ga samo ima u tim radnjama(mada nisam siguran da bi on mogao za ovo da se koristi).Razmisljao sam o obicnim lepkovima recimo za papir,kao sto je "oxo"tako se kod mene zove ali reko da pitam one koji vec koriste .Hvala i pozdrav Zlatko

ovako zlatko, ja sam tanjurastu brusilicu kupio prije ljeta i nisam puno radio na njoj tako da je papir jos nov.. kad se istrosi mislim da cu mazati postolarskim ljepilom za dzonove.. to mi nekako ima dobre karakteristike a kad odljepljujes ide sve u komadu...
eto, ako nesto drugo saznam javim...

pozdrav



inace grinder je gotov, evo maloprije polakiran, susi se.. u nedjelju cu na sajmu kupiti sklopku koja kosta tamo 75-80 kn a u ducanu 240kn !!?? a nova jedna i druga - koncar proizvodac
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 7:34 am

Hvala Cutless.Ali na zalost prvi put cujem za postolarsko lepilo.Probacu da se raspitam. Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 10:38 am

gooootooovooooooooooooooo....
(jos struja,pardon Razz )


zavrsno sklapanje

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4821

spreman za farbanje..

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4822

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4835


pripasan, sklopljen,stegnut, spreman....

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4825

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4826

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4827

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4828

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4830

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4831

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4832

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4833

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_4834



eto, to bi bilo to...

zelio bi se svima zahvaliti na pracenju teme , podrsci i savjetima...

svi komentari, kritike i misljenja dobrodosli...

sljedeci put se nadam da cu snimiti filmic da se vidi kako radi...

pozdrav svima




Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 10:44 am

odlicno zgleda... bas me zanima kak dela

dobar izbor boje
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 10:46 am

a gle, zapalio ga jesam kad sam skidal motor sa kompresora, sad kak se bu to vrtilo vidli bumo, mema razloga da nebu ok..

jel si nasel onaj ducan?
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 10:52 am

Karlo Ban wrote:
odlicno zgleda... bas me zanima kak dela

dobar izbor boje

hvala,boja je ona za strojeve.. uh al je skupa... 1kg - 105kn !!
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 11:03 am

jesam, nakupoval sam se konca, igala i ostalih kerefeka za sljedecih 10 nozeva...samo jos po kozu u samobor i bit cu prava mala svelja Very Happy

Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 11:14 am

aj super da si nasel sve kaj trebas...

nis cujemo se jedan dan za cugu.. moze nedelja ..
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 3:07 pm

more, bumo se culi
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 3:58 pm

Odlicno izgleda stroj...

Otpocetka pratim sta pisete, povremeno sam se izgubio, ali uspio sam pohvatati konce...
Svaka cast...
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 16, 2011 5:18 pm

Masina izgleda super,svaka cast na trudu Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 12:49 pm

hvala ljudi, drago mi je da vam se svida makina!! jedva cekam da ju zapalim...
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeSat Sep 24, 2011 9:03 am

evo danas sam se malo igrao na stroju..
od ovoga
Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5010

do ovoga za manje od 45 min.... a do sad su trebali sati....

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5011

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5012

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5013

lakse se dise!!

jedino malo mi traka plese kad promjenim granulaciju.. kao da je puno meksa i nemogu ju nikako zadrzati na mjestu... hm, melo me to nervira, morat cu nekako to rijesiti..

Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeTue Oct 04, 2011 1:36 am

nevjerovatno...svaka cast!
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 51
Location : Bukovac, Novi Sad

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeSun Oct 09, 2011 11:54 am

Cutlass66 wrote:
evo danas sam se malo igrao na stroju..
od ovoga
Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5010

do ovoga za manje od 45 min.... a do sad su trebali sati....

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5011

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5012

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5013

lakse se dise!!

jedino malo mi traka plese kad promjenim granulaciju.. kao da je puno meksa i nemogu ju nikako zadrzati na mjestu... hm, melo me to nervira, morat cu nekako to rijesiti..

pozdrav majstore,tek sad sam video finis. makinu i mogu ti reci da odlicno izgleda a vidim da lepo i radi,svaka cast,pitanje:na koliko si obraja ostavio motor i koja snaga je inace,vidim dda je onaj noz lepo obrusen,neznzm koliko dugo radis ali talenat je neosporan,svidja mi se...pozdrav
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 21, 2011 12:42 pm

pozdrav drustvo...

evo konacno zavrsen i stavljen veliki kotac... ovo je sad sa 2.2 KW pravi zmaj..

zao mi je sto nemogu postaviti filmic jer traje satima skidanje na photobucketu al i nekoliko slika ce vam docarati moc... Very Happy


jos mu trebam instalirati stolic ispred trake Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5610

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5611

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5613

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5614

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 100_5615


jos se samo treba naviknuti na njega i raditi...


Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 21, 2011 1:01 pm

@ rale - oprosti sto do sad nisam odgovorio..

okretaji- negdje oko 2000

snaga - 2.2 kw

hvala ti na komplimentima Very Happy
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 51
Location : Bukovac, Novi Sad

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 21, 2011 1:53 pm

ok. majstore ,uradio si pravu stvar,SNAZNO...
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 21, 2011 2:34 pm

rale wrote:
ok. majstore ,uradio si pravu stvar,SNAZNO...

je motor ja stvarno zvijer, imao je standardno na vecu remanicu 2850 okretaja, pa reko mozda bi to bilo previse, al mislim da nebi, mada ovo mi je odlicno sad...

jos cu napravit sklopku da se vrti u 2 smjera i stavit mu trostupanjsku remenicu koja je vec u garazi, i jednu takvu na osovinu.. e onda je to za sve moguce radnje..

uh,jedva cekam. za pocetak cu mu napravit sutra onaj stalak ,stolic ispred kotaca...
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 51
Location : Bukovac, Novi Sad

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 21, 2011 2:48 pm

predpostavljam da dobro nosi,brusi,zbog snage ako ti bude malo stavi na 2800,to ie optimum idu vise i manje,najbolje kad imas potenciometar ali je on skup,cini mi se da tamo na podesavanju spanujuceg valjka nisi ostavio otklon ka unutra,odnosno levo na dole,al ako lako podesavas traku i netreba ti...stolic za valjak upusti da ti prodje sa obe strane...pogledaj na you tube ''HOLLOW GRIND''dobar alat za brzo brusenje ako vec nisi gledao!POZ
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 21, 2011 3:02 pm

je, u pravu si, brusi i nosi materijal ko lud, jedan dan sam radio noz od turpije, 65-67 hrc-a, samo se topi za ne vjerovati.. mada imam i vrhunske trake sa keramickim zrncima za brusenje celika...

ova na slikama je traka za zeljezo, al ja radim i drvo s njom, tu i tamo prođem zicanom cetkom po njoj i ko nova je.. mada nije problem, neki dan sam nabavio 15-ak traka.. i uskoro cu jos 20-ak pa sam miran 2 mjeseca , hahahahah


sto se tice otklona prema unutra , neporeban je jer sam postavio stroj (ustvari kotacice) tako da je startna pozicija potpuno vodoravna traka i ni u jednom trenutku mi traka nije isla prama kucistu, samo prema van, a to se rijesi onda spananjem gornjeg kotaca, vjerojatno znas ...

da, upustit cu taj oslonac 5mm oko trake i napraviti drzac za hollow
Back to top Go down
Sponsored content





Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Opaka makina iz kucne radinosti
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: