FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Post new topic   Reply to topicShare

kovacka pec na staro motorno ulje

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Empty
PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 1:54 pm

danas sam napravio prvi pravi test i buduci da je "set up" kakav je, sasvim sam zadovoljan rezultatom.

jos me ceka puno posla ali mislim da se krecem u pravom smjeru.

Back to top Go down
View user profile http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 16, 2010 1:25 pm

kolko pritiska mora imat to puhalo ????? slozio injektor al nemam dovoljno jako puhalo
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 16, 2010 2:09 pm

neznam za pritisak i kolicinu zraka ali znam da je motor 180 W, pa ako ti moze pomoci...
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 16, 2010 2:12 pm

ustvari svaki usisavac za kucu bi trebao biti i vise nego dovoljan za ovu velicinu peci... i daj postavi kakve slikice ako si u mogucnosti, molim.
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 16, 2010 3:23 pm

Karlo Ban wrote:
ustvari svaki usisavac za kucu bi trebao biti i vise nego dovoljan za ovu velicinu peci... i daj postavi kakve slikice ako si u mogucnosti, molim.

kaj se desava ne rasprsuje ulje...
mislim da preslabo puse
i kolko mora bit promjer cijevi dolazne .... unutarnji ???

Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 16, 2010 4:32 pm

sta ti sluzi kao "puhalica"?

koliko ti je promjer cijevi koja dovodi ulje?

gdje se nalazi cijev koja dovodi ulje?

da li zagrijavas ulje prije nego sto ude u loziste?

evo, to za pocetak, pa mozemo dalje.
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 17, 2010 5:22 am

Karlo Ban wrote:
sta ti sluzi kao "puhalica"?

koliko ti je promjer cijevi koja dovodi ulje?

gdje se nalazi cijev koja dovodi ulje?

da li zagrijavas ulje prije nego sto ude u loziste?

evo, to za pocetak, pa mozemo dalje.

ja sam za probu stavio plamenik za lozivo ulje on ima puhalo na sebi pa sam samo to prikljucio na cijev

2 cola .... na kraju sam suzio ,,, ulje mi dolazi skoro na vrh injektora cijev je 3/8 cola al sam na kraju suzio promjer na nekih 3 mm reko da mi ne istjece previse....ne zagrijavam ulje prije koristenja... samo sam zagrijao loziste

mislim kopija je od onog prvog injektora koji je na onom tvom linku ..nest slicno
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 17, 2010 8:07 am

predlazem ti da zagrijes ulje na nekih 50 do 100 C pa da onda probas.

meni je najbolje funcioniralo kada je ulje bilo na nekih metar i pol visine od ulaska u pec.

ta pumpa od peci mi se cini ok, ali mogao bi probati staviti usisivac.

i jedno vrelo informacija..od tuda sam ja poceo: http://www.backyardmetalcasting.com/oilburners03.html
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 17, 2010 9:03 am

Karlo Ban wrote:
predlazem ti da zagrijes ulje na nekih 50 do 100 C pa da onda probas.

meni je najbolje funcioniralo kada je ulje bilo na nekih metar i pol visine od ulaska u pec.

ta pumpa od peci mi se cini ok, ali mogao bi probati staviti usisivac.

i jedno vrelo informacija..od tuda sam ja poceo: http://www.backyardmetalcasting.com/oilburners03.html

tnx budem probao zagrijat ... pa kad proradi mozda se potrudim staviti slike
Back to top Go down
sofa1973

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 12:13 pm

iako nisam ucestvovao u raspravi,citao sam vase postove i zavrcem rukave da prionem na rad u izradi peci. zahvaljujem vam i postavicu rezultate rada
Back to top Go down
View user profile
becarsb

becarsb

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 19, 2011 9:49 am

ako ne ostaneš bez ruku Very Happy
jbg gazda morao sam Embarassed
evo prvi post i odma okolo ljude maltretiram i zajebavam
al sve u šegi i šali
ajd da se i predstavim da ne bude "koji je to krkan ni predstavio se nije"
Davor, Slavonski Brod, probao sam nešt kovat i naravno zeznio se kad sam poslje uvatio brusilicu i krenio brusit
trenutno u izradi grindera i kovačke vatre
ako nekog zanima ima slika dijelova za grinder pa mogu stavit /ako me ne poterate s foruma zbog zajebancije/
za početak hvala i no hard feelings
Back to top Go down
View user profile
LEGION66

LEGION66

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 19, 2011 11:09 am

Samo stavi slike.
Dobrodošao.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 19, 2011 1:54 pm

Dobrodosao Brođo Very Happy
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 20, 2011 8:31 am

dobrodosao Wink

slike su pozeljenje, pogotovo grindera!
Back to top Go down
sofa1973

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 20, 2011 11:01 am

dobrodosao
Back to top Go down
View user profile
sofa1973

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 27, 2011 9:51 am

koja je sirina cevi koja dovodi ulje,ja sam probao sa 1/8 cola i nije mi htelo raditi,verovatno mora sira
Back to top Go down
View user profile
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 27, 2011 10:25 am

probaj sa sirom onda ili zagrijati ulje. mozda bi bilo najbolje staviti ventil kojim mozes regulirati dotok ulja, a onda cijev toliko siroku da ti nikad netreba toliko ulja koliko ona moze provesti.
Back to top Go down
sofa1973

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 28, 2011 12:39 pm

probao sam danas sa sirom cevi i to je radilo odlicno, https://www.youtube.com/watch?v=4ZmdLBWmLVg&feature=player_detailpage ,ostaje mi da smanjim kolicinu vazduha i da napravim loziste gde cu grejati gvozdje. naravno da cu postaviti video kad sve zavrsim. izvinjavam se sto je video postavljen tako kako jeste,ne mogu ga okrenuti sada
Back to top Go down
View user profile
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 28, 2011 2:35 pm

izgleda opasno riskantno, bas onako kako treba Very Happy

Back to top Go down
Ernest

Ernest

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 20, 2011 7:00 am

Uljna kovačka peć je sada definitivno moj izbor .
Pošto bi glavni dio kovanja obavljao u šumi,šikari,livadi ili na obali rijeke da ne ometam druge normalne ljude zanima me kakvo puhalo zraka bi bilo dovoljno da odradi posao ?
Nešto na baterije ili akomulator 12V .
Koliko litara zraka u minuti treba treba da protjera ?
Može li se i koliki postotak lož ulja dodati da se smanji viskozitet ?
scratch
Back to top Go down
View user profile
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 20, 2011 1:27 pm

neznam koja kolicina zraka i pod kojim tlakom treba ali obican kucni usisavac bi trebao biti vise nego dovoljan. na filmicu sam koristio centrifuglani ventilator od 180 W.

za smanjenje viskoziteta je najbolje zagrijati ulje (uzareni komad zeljeza ubacen u spremnik sa uljem to odraduje sasvim dobro)

i definitno je dobro to raditi na otvorenom prostoru...sikara, suma livada Wink
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 11, 2014 6:30 am

pozdrav!
ja sam Kristijan i još sam jedan brođanin
na ovo sam slučajno naletio i rekao sam si da ovo moram napravit.bilo je rasprave o paljenju peći i sjetio sam se kako bi to riješio.dva rezervara,u jednom rabljeno ulje,a u jednom loža.prvo otvorim ložu i nju zapalim,a kada se ložište ugrije,polako otvaram ulje,a zatvaram ložu.spojnica dvaju crijeva bi bila oblika slova y
Back to top Go down
bezribic

bezribic

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 11, 2014 12:04 pm

Kako je moj Brođanin inovativan ,svaka mu dala .
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 14, 2014 2:56 pm

sada sam ponovo čitao temu i skužio na onoj cjevi gdje se spajaju zrak i ulje tri vijka.koja im je uloga?
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 02, 2014 9:56 am

Karlo,čekam te
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: kovacka pec na staro motorno ulje   kovacka pec na staro motorno ulje - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

kovacka pec na staro motorno ulje
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2