FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

OPEKLINE, POREZOTINE, RAZDEROTINE I OSTALE PIZD....E KOJE VAS SPRIJEČAVAJU U DALJNJEM RADU

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
LEGION66

PostSubject: OPEKLINE, POREZOTINE, RAZDEROTINE I OSTALE PIZD....E KOJE VAS SPRIJEČAVAJU U DALJNJEM RADU   Thu Jan 13, 2011 10:24 am

Dakle iz naslova se vidi kaj hoču reći. Danas sam doživio manju nezgodu, koja me bude držala neko vrijeme podalje od vatre. Naime, došavši iz nočne smjene u radionu, nenaspavan, privučen čarobnim slikama vatre i usijanog čelika, zapalio sam i ja svoju vatru i reko da napravim kliješta.
Raskovao sam krajeve, povinuo čeljusti, probušio rupe, zakovao zakovicu, popravio hvat, korigirao greške i reko idem malo popraviti krajeve drški. Ubacim jednu dršku u vatru, malo zagrijem i lagano potučem da zaoblim kraj i u jednom trenutku uhvatim golom rukom za dršku kliješta. Neću vam opisivati bolove i psovke na svoj i tuđi račun, ali najviše me je naljutilo to kaj sljedečih tjedan do dva neću moći prismrditi radioni.
Back to top Go down
View user profile
redbeard

PostSubject: Re: OPEKLINE, POREZOTINE, RAZDEROTINE I OSTALE PIZD....E KOJE VAS SPRIJEČAVAJU U DALJNJEM RADU   Thu Jan 13, 2011 11:18 am

sranjola.
kao i ti,i ja smetnem su uma navući rukavice - dobri stari čekić po prstu mi je najučestalija ozljeda na radu,ali nedovoljna da me makne iz radione.
pogotovo jer mi je radiona u sobi Razz
Back to top Go down
View user profile
Strider
Admin

PostSubject: Re: OPEKLINE, POREZOTINE, RAZDEROTINE I OSTALE PIZD....E KOJE VAS SPRIJEČAVAJU U DALJNJEM RADU   Thu Jan 13, 2011 1:50 pm

Dobra tema, ja se najbolje sjećam Karlove šape nakon što je uhvatio gorući čelik...Opekao sam se x puta, na glinenu peć, na glavu čavla koja mi je nakon piljenja pala među prste u japanku, nisam ju mogao izvuć...i jako često se ubodem na vrh noža jer nemam najbolji škripac.

Za opekline mi je najbolja aloa vera, list biljke, ne neki preparati, kreme itd...ili antibiotska mast za opekline. Ostale porezotine i takve stvari samo isperem. Sad su mi počeli žuljevi izbijat zbog turpije Wink
Back to top Go down
View user profile
Karlo Ban
Admin

PostSubject: Re: OPEKLINE, POREZOTINE, RAZDEROTINE I OSTALE PIZD....E KOJE VAS SPRIJEČAVAJU U DALJNJEM RADU   Fri Jan 14, 2011 1:16 am

eh, znam kako ti je Very Happy

ali za mjesec dva vec zaboravis na koju ruku si se opekao.
Back to top Go down
View user profile http://www.karlo-ban.com
Davor

PostSubject: Re: OPEKLINE, POREZOTINE, RAZDEROTINE I OSTALE PIZD....E KOJE VAS SPRIJEČAVAJU U DALJNJEM RADU   Fri Jan 14, 2011 9:36 am

Je gadno je to. U izradi noževa se još nisam ozbiljnije ozljedio, ali ako se neporežem na nož koji radim onda to nije to. Razz
Znoj, krv i suze. Wink
Back to top Go down
View user profile
Davor

PostSubject: Re: OPEKLINE, POREZOTINE, RAZDEROTINE I OSTALE PIZD....E KOJE VAS SPRIJEČAVAJU U DALJNJEM RADU   Sat Jan 15, 2011 5:19 am

Danas sam i ja krenuo nešto radit, izrezao sam si tri oštrice i odmah se ubo na jednu. Evil or Very Mad
Back to top Go down
View user profile
Strider
Admin

PostSubject: Re: OPEKLINE, POREZOTINE, RAZDEROTINE I OSTALE PIZD....E KOJE VAS SPRIJEČAVAJU U DALJNJEM RADU   Sat Jan 15, 2011 2:40 pm

Evo, danas sam kalio novi nož, sutra stavljam slike. Dok mi je još peć bila topla zezao sam se s nekim velikim borerom i malo ga ravnao, radio vrh i tako na nakovnju i u jednom trenutku je napravio 180 preko ruba i hladniji dio mi se odbio od mišića palca. Peče ali nije strašno...naravno da je bio drugi kraj bilo bi svega Sad
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: OPEKLINE, POREZOTINE, RAZDEROTINE I OSTALE PIZD....E KOJE VAS SPRIJEČAVAJU U DALJNJEM RADU   Today at 9:19 am

Back to top Go down

OPEKLINE, POREZOTINE, RAZDEROTINE I OSTALE PIZD....E KOJE VAS SPRIJEČAVAJU U DALJNJEM RADU
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Drske za seciva
» Alati za nakovanj i ostale stvari za kovanje
» Zakovice
» Viskoznost ulja za kaljenje?
» koje duzine treba da bude drska za ruku na nozu ?