* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Betl grinder(ako sam ispravno napisao)

Go down 
3 posters
AuthorMessage
dzelevb

dzelevb


Posts : 87
Join date : 2010-05-10
Age : 46
Location : Vrnjacka banja SRBIJA

Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Empty
PostSubject: Betl grinder(ako sam ispravno napisao)   Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 2:38 pm

Ovako počeo sam izradu betl grindera.Imam regulator brzine za monofaznu struju,a trfazni motor.Pitanje je kako vezati trofazni motor na monofaznu struju??? scratch
Back to top Go down
MI666999

MI666999


Posts : 44
Join date : 2009-10-30
Location : baranja

Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Empty
PostSubject: Re: Betl grinder(ako sam ispravno napisao)   Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Icon_minitimeThu Dec 09, 2010 2:33 am

žicom


spaja se u trokut + kondenzator,

međutim mislm da ta kombinacija sa regulatorm baš i ne bi funkcionirala kako treba, moguće je veliko zagrijavanje motora pri manjim brzinama

[img]Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Sema_p10[/img]
Back to top Go down
Guest
Guest




Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Empty
PostSubject: Re: Betl grinder(ako sam ispravno napisao)   Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Icon_minitimeThu Dec 09, 2010 11:10 am

Moze ti se motor prepraviti na monofaznu struju ali tada gubis snagu .Kakav imas regulator ,frekventni pretvarac ili nesto drugo ?Ja sam se sa tim dosta zezao i moj ti je predlog da prodas taj regulator i kupis za trofazni ( cijena ista !!!)ili obrnuto ,prodas motor -kupis monofazni .
Back to top Go down
dzelevb

dzelevb


Posts : 87
Join date : 2010-05-10
Age : 46
Location : Vrnjacka banja SRBIJA

Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Empty
PostSubject: Re: Betl grinder(ako sam ispravno napisao)   Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Icon_minitimeSun Dec 19, 2010 3:40 pm

neću da prepravljam ili prevezujem motor!posle dužeg scratch došo sam na Idea da motor preko remenica povežem sa menjačom od kola ,a izlaz menjača (gde se kači krst kardana bude pogon za tračnu šmirglu(brusni papir na traci)DOK SE ČELO NE NABERE IDEJA NE MOŽE DA SE RODI!!!
voleo bih sugestije o ideji da ne radim nešto uludo.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Empty
PostSubject: Re: Betl grinder(ako sam ispravno napisao)   Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Icon_minitimeTue Dec 21, 2010 1:30 pm

kolko ti je jak motor, prvo mi je palo na pamet da ce ti mjenjac dobar dio snage pojesti scratch
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
dzelevb

dzelevb


Posts : 87
Join date : 2010-05-10
Age : 46
Location : Vrnjacka banja SRBIJA

Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Empty
PostSubject: Re: Betl grinder(ako sam ispravno napisao)   Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Icon_minitimeTue Dec 21, 2010 4:09 pm

Motor je 1,1kw 2800o/min sad treba dalje računati .Nego koliko mi treba snage minimum na brusnom papiru(šmirgli)?Ponavljam ne brzine nego snage minimum???
Hvala u napred.POZZZZZ
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Empty
PostSubject: Re: Betl grinder(ako sam ispravno napisao)   Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Icon_minitimeTue Dec 21, 2010 5:12 pm

dim je napravio tracnu prije tjedan-dva, nadam se da ce reci koju rijec dvije o njoj, da svi nekaj naucimo - kopiju KMG-a i ima trofazni motor od nekih 1,5 kW i po mom misljenju mu radi solidno. ja imam boschovu (75x533) od 750 W i to je minimum minimuma i to za hobi mjastore.

na americkim forumima sam uglavnom nailazio na omjer; 1 KS na 1 inch, sto je 750 W na 2,5 cm sirine remena...pa ako ti to kaj pomaze, sretno.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Sponsored content





Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Empty
PostSubject: Re: Betl grinder(ako sam ispravno napisao)   Betl grinder(ako sam ispravno napisao) Icon_minitime

Back to top Go down
 
Betl grinder(ako sam ispravno napisao)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: